ولید بن طلال ، شاهزاده سعودی و سرمایه‌گذار حوزه تکنولوژی بازداشت شد | گجت نیوز
آخرین مطالب
13
امروز
ولید بن طلال

ولید بن طلال ، شاهزاده سعودی و سرمایه‌گذار حوزه تکنولوژی بازداشت شد

ولید بن طلال (Alwaleed bin Talal)، یکی از ثروتمندترین افراد جهان و سرمایه‌گذار شرکت‌هایی همچون سیتی گروپ، اپل و توییتر، توسط کمیته ضد فساد بازداشت شد.

این کمیته قدرتمند که به دستور سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه کنونی عربستان، تشکیل و توسط ولیعهد آن یعنی محمد بن سلمان رهبری می‌شود، چهار وزیر کشور، ده شاهزاده سعودی و و چندین وزیر دیگر را نیز به دنبال مقاصد مبارزه با فساد، دستگیر کرده است.

ثروت تخمینی 32 میلیارد دلاری شاهزاده طلال شامل 95 درصد سهام کینگدم هولدینگ کمپانی، سرمایه 350 میلیون دلاری در توییتر، سرمایه 150 میلیون دلاری در لیفت و 2.5 درصد فروشگاه چینی JD.com می‌شود. ممکن است کمیته ضد فساد که قدرت تحقیق، دستگیری، ممنوعیت سفر و توقیف دارایی‌های هر کسی را دارد، دارایی های ولید بن طلال را تصاحب کند. از آنجایی که عربستان یک کشور پادشاهی بوده و همواره مرز میان بودجه عمومی و پول‌های سلطنتی در آن نیز نامشخص است، کمیته ضد فساد آزادی عمل زیادی در تشخیص و تعیین فساد دارد.

به عقیده دون لاسکین (Don Luskin) از شرکت TrendMacro، خطر مربوط به بازارهای مالی، بیشتر متوجه ناآرامی‌های سیاسی و بی‌ثباتی در عربستان سعودی است تا کاهش ارزش سهام ولید بن طلال در شرکت‌هایی همچون اپل، سیتی گروپ و کینگدم هولدینگ کمپانی.

گفته می‌شود شمار افرادی که تاکنون در این رابطه دستگیر شده‌اند به بیش از 40 نفر رسیده است.

۳ دیدگاه

 1. مبارزه با فساد خیلی خوبه….
  عربستان مبارزه با فساد را دوست دارد.

  (0)
 2. خدا را شکر، گرگها به جان هم افتاده‌اند

  (0)
 3. چقد شبیه تکنولوژیه قیافش

  این شخص عامل حذف ایران از اپستوره

  (-4)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*