تلگرام در افغانستان

فیلتر شدن واتس اپ و تلگرام در افغانستان به دلیل اعتراض کاربران منتفی شد

فیلتر شدن واتس اپ و تلگرام در افغانستان منتفی شد. دولت افغانستان به دلیل اعتراض کاربران از تصمیم خود برای مسدود کردن شبکه های اجتماعی عقب‌نشینی کرد.

چند روز پیش خبرهایی در مورد تصمیم دولت افغانستان برای فیلتر کردن تلگرام، واتس اپ و مسدود کردن برخی حساب‌های کاربری توییتر و فیس بوک منتشر شده بود. طبق این اخبار، وزارت مخابرات افغانستان به دلیل برخی نگرانی‌های امنیتی، این تصمیم را اتخاذ کرده اما از اعلام جزئیات بیشتر در این مورد خودداری شد.

وزارت مخابرات افغانستان با ارسال نامه‌هایی به شرکت‌های مخابراتی خصوصی، درخواست کرد تا این برنامه‌های پیام رسان و شبکه های اجتماعی مسدود شوند. انتشار کپی این نامه‌ها در رسانه‌ها با اعتراض گسترده کاربران افغان روبرو شد و آن‌ها از دولت خواستند تا در تصمیم خود تجدید نظر کند.

قرار نیست تلگرام در افغانستان ممنوع شود

حالا به نظر می‌رسد دولت افغانستان در واکنش به اعتراض‌های کاربران، از تصمیم خود عقب‌نشینی کرده و به صراحت اعلام کرده‌اند که قصد ممنوع کردن هیچ‌یک از پیام رسان‌ها و شبکه های اجتماعی مذکور را ندارند. عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان و همچنین اشرف غنی، رئیس جمهور این کشور همسایه ما در این مورد مذاکراتی را انجام داده‌اند و در نهایت اعلام شد که واتس اپ و تلگرام در افغانستان فیلتر نمی‌شوند. دکتر عبدالله نیز این موضوع را در اکانت توییتر خود رسما تایید کرد تا اعتراض کاربران اینگونه به نتیجه رسیده باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*