دوربین دو گانه

استفاده از دوربین دوگانه در آیفون ‌۸ پلاس برای اپل دردسر ساز شد

شرکت کورفوتونیکس (Coreophotonics) به خاطر استفاده از تکنولوژی دوربین دوگانه ثبت شده به نام این شرکت در آیفون ۸ پلاس، از اپل شکایت کرد.

کورفونیکس نام یک شرکت سازنده دوربین موبایل است. حال این شرکت در دادگاهی واقع در شمال کالیفرنیا، جایی که مقر کوپرتونیی‌ها در آنجا واقع است،‌ دعوایی را مبنی بر این که اپل از تکنولوژی این شرکت در دوربین دوگانه آیفون ۸ پلاس و آیفون ۷ پلاس استفاده کرده، مطرح کرده است. البته در این لیست نامی از آیفون ۱۰ (iPhone 10) به چشم نمی‌خورد. احتمالا دلیل این امر به خاطر عرضه دیرتر آیفون ۸ به بازار باشد.دوربین دوگانه

شرکت کورفوتونیکس تکنولوژی دوربین‌های دوگانه را سال قبل در همایش جهانی موبایل (MWC) که در بارسلونا برگزار شد، معرفی کرد. این تکنولوژی مشخص می‌کند که چگونه تصاویر به دست آمده از دو دوربین را با یکدیگر ترکیب کرده و تصاویر با جزئیات بیشتر بدست آورد. در این تکنولوژی دوربین‌ از زوم اپتیکال تا ۵x  پشتیبانی می‌کند.

شرکت کورفوتونیکس  در متن شکایت به این اشاره کرده است که آن‌ها در فرایند ساخت این تکنولوژی از اپل گزارش‌های امیدوار کننده و بازخورد‌های مثبت دریافت می‌کرده‌اند اما قادر به پایان رساندن مراحل ساخت و تکمیل این تکنولوژی نبوده اند. اپل ادعا کرده است که در مورد این تکنولوژی اطلاع داشته است و حق اختراعی را نقض نکرده است اما سخنگوی شرکت کورفوتونیکس به عنوان فرد مذاکره کننده می‌‌گوید که رسیدن این تکنولوژی نیاز به چندین سال تحقیقات و صرف میلیون‌ها دلار هزینه دارد.

در سال ۲۰۱۵  اپل شرکت لینکس ایمیج (LinX Imaging) که متخصص تولید دوربین‌های با دهانه دیافراگم چند‌گانه است را خرید. این احتمال را باید در نظر گرفت ممکن است اپل از تحقیقات این شرکت در تکنولوژی دوربین‌های دوگانه آیفون ۸ پلاس و آیفون ۷ پلاس استفاده کرده باشد.

نظر شما چیست؟ به نظر شما اپل خود به این تکنولوژی دست یافته است یا ادعای کورفوتونیکس درست است؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. مال ما که مهم نیست مهم اینه دوربینش لامصب دوربین نیست که چشم انسانه