لزوم ترک زمین

لزوم ترک زمین در کمتر از ۶۰۰ سال آینده؛ استیون هاوکینگ هشدار می دهد!

پروفسور استیون هاوکینگ (Stephen Hawking) در جریان ویدیو کنفرانس اخیر خود، نسبت به لزوم ترک زمین در کمتر از ۶۰۰ سال آینده هشدار داد!

به گفته استیون هاوکینگ ، فرصت باقی مانده برای انسان رو به پایان است و اگر بشریت در این رابطه راهکاری را در پیش نگیرد، در کمتر از ۵ قرن آینده نسل انسان به کلی منقرض خواهد شد.

پروفسور هاوکینگ در اجلاس تنسنت وب سامیت (Tencent Web Summit) که در شهر پکن برگذار شد، نسبت به نژاد فعلی انسان و لزوم ترک زمین در آینده‌ای نزدیک هشدار داد. به عقیده او، اگر انسان تا ۵ قرن آینده به علوم پیشرفته فضایی دست پیدا نکند، کره زمین به مکانی نامساعد برای زندگی تبدیل خواهد شد.

استیون هاوکینگ بر این باور است که انسان تا پیش از سال ۲۶۰۰ میلادی، باید به پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه علوم فضایی دست پیدا کند تا به کمک آن، بتوان سفری طولانی را به اعماق فضا تجربه کرد. رشد جمعیت و افزایش نیاز به منابع مختلف انرژی، به نحوی است که تا ۵ قرن آینده زمین را به محیطی غیرقابل سکونت تبدیل خواهد کرد.

پروفسور هاوکینگ در صورت سخنرانی خود، به دستاوردهای پروژه استارشات (Starshot) از زیرمجموعه‌های برنامه ابتکارات خط‌شکن (Breakthrough Initiatives) اشاره کرد. از مهم‌ترین اهداف این پروژه می‌توان به تلاش برای یافتن سرنخ‌هایی از حیات بیگانه و ساخت کاوشگرهای کوچک با ۲۰ درصد سرعت نور اشاره کرد که با تکنولوژی لیزر هدایت می‌شوند.

لزوم ترک زمین

این کاوشگرها، با سرعت بسیار بالای خود می‌توانند در کمتر از ۱ ساعت خود را به سیاره مریخ برسانند. یکی دیگر از اهداف مهم این پروژه، فرستادن این نانوکرفت‌ها به سیاره پروکسیما بی (Proxima b) است. پروکسیما بی نزدیک‌ترین سیاره فراخورشیدی نسبت به زمین است که در فاصله ۴.۲ سال نوری سیاره ما واقع شده و پتانسیل مناسبی برای میزبابی از حیات دارد.

پیت وردن (Pete Worden) به عنوان مدیر اجرایی پروژه استارشات در این باره می‌گوید:

اگر همه چیز مطابق با برنامه پیش برود، انتظارها بر این است که نهایتا تا اواسط قرن فعلی بتوانیم اولین تصویر واقعی را از نزدیک‌ترین سیاره فراخورشیدی به ثبت برسانیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. واقعا شورشو در اورده با حرفاش

  2. چرا اقای استیون هاوکینگ به منطقه سری ۵۱ واقع در صحرای کالیفرنیا اشاره نمیکنه یه نگهبان منطقه ۵۱ که بازنشسته شده بود گفت:چیزی که مردم جهان مبینند و از تعجب بهت زده میشند((بشقاب پرندها)) ما هر شب در پایگاه میبینم وبرای ما یک چیز عادی است .می دونید چرا نظریات سرعت نور انیشتن را هفتاد سال تو سرمون میکوبند برای اینکه ما به چیزی جز راکت های احتراقی فکر نکنیم که اخر اخرش ما را تا ماه ببره می دونستی فون برون ریس پروژه سفر به ماه به جیمی کارتر گفته بود می خواهید پروژه سفر انسان به مریخ رو اماده کنیم جیمی کارتر بهش چی گفت: گفت فعلا نه…

  3. حوصلش سر رفته باز این استیو