کاربران ایرانی در تلگرام

آمار فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام؛ روزانه ۲ میلیارد بازدید از کانال های فارسی انجام می‌شود!

مرکز ملی فضای مجازی، آمار جالب توجهی را از فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام منتشر کرده که بر اساس آن، روزانه ۲ میلیارد بازدید از کانال های فارسی صورت می‌گیرد.

طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده توسط پژوهشگاه مرکز ملی فضای مجازی از فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام ، تا روز ۲ آذر ۱۳۹۶ تعداد ۶۷۸ هزار و ۲۵۷ کانال فارسی در تلگرام ثبت شده و کاربران روزانه ۲ میلیارد بازدید از این کانال‌ها دارند. برآوردها نشان می‌دهند که در ده روز اخیر یعنی از ۲۳ آبان‌ماه تا سوم آذر، تعداد کانال‌های ایجاد شده در این شبکه پیام رسان از ۶۷۰ هزار و ۳۹۸ به ۶۷۸ هزار و ۲۵۷ کانال رسیده و بیش از ۸ هزار کانال در همین چند روز راه‌اندازی شده است. البته از این تعداد، ۲۲۸ هزار و ۳۰۹ کانال به‌روزرسانی می‌شوند.

کاربران ایرانی در تلگرام

کاربران ایرانی در تلگرام روزانه بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مطلب منتشر می‌کنند

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهند که به طور متوسط بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مطلب در روز در این شبکه اجتماعی منتشر می‌شود. بیشترین آمار در ساعت ۲۱ شب است که بیش از ۲۵۰ هزار مطلب در این ساعت منتشر شده و کمترین مطلب نیز در ساعت ۳ صبح منتشر می‌شود. علاوه بر آن، به طور میانگین روزانه حدود ۱۱.۵ مطلب در هر کانال به انتشار می‌رسد.

برآورد فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام از سوی مرکز ملی فضای مجازی نشان می‌دهد تعداد کل بازدیدهای کانال های فارسی در این شبکه اجتماعی در روز ۲ آذر ۹۶ به ۲ میلیارد و ۷۰۶ میلیون و ۷۹۷ هزار بازدید رسیده و این در حالی است که بیشترین بازدید در ۱۰ روز اخیر به روز ۲۶ آبان ۹۶ مربوط می‌شود که در این روز ۲ میلیارد و ۷۰۷ میلیون و ۶۵۰ هزار بازدید از کانال های فارسی تلگرام داشتیم.

از سوی دیگر، تعداد بازدید هر مطلب در کانال به طور متوسط در روز ۲ آذر، ۹۲۱ بار اعلام شده و بیشترین بازدید هر مطلب در کانال‌ها طی ۱۰ روز اخیر به روز ۲۶ آبان‌ماه بازمی‌گردد که هر مطلب حدود هزار و ۲۱۸ بار بازدید داشته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. امارومون پایینه که