تصویری از ترافیک لس آنجلس که پروژه خودروی پرنده اوبر را توجیه‌پذیر می‌کند

تصویری از ترافیک لس آنجلس که پروژه خودروی پرنده اوبر را توجیه‌پذیر می‌کند

ترافیک لس آنجلس (Los Angeles) جزو بدترین و سنگین ترین ترافیک های جهان است. اما شاید تنها راه حل این مشکل، خودروی پرنده اوبر (Uber) باشد.

شهر لس آنجلس ایالات متحده در ماه گذشته میلادی به عنوان متراکم‌ترین و شلوغ ترین شهر جهان شناخته شد. پنجشنبه هفته گذشته (۲ آبان) در آمریکا جشن‌های روز شکرگزاری (Thanksgiving Day) برگزار شد و بر اساس رسمی قدیمی، بازار دید و بازدیدها گرم بود. بر همین اساس، شکبه خبری CNN ویدیویی هوایی منتشر کرد و در آن ترافیک لس آنجلس را یک روز قبل از روز شکرگزاری به تصویر کشید.

تصویری از ترافیک لس آنجلس که پروژه خودروی پرنده اوبر را توجیه‌پذیر می‌کند

اما سنگینی ترافیک لس آنجلس فقط مختص ساکنین این شهر نبود؛ بر اساس پیش‌بینی یک مرکز تحقیقاتی، در تعطیلات شکرگزاری امسال نزدیک به ۵۱ میلیون نفر در سرتاسر ایالات متحده به مسافرت‌های دور و نزدیک می‌روند که ۸۹ درصد از این اشخاص (۴۵.۵ میلیون نفر)، با خودروهای شخصی خود سفر خواهند کرد.

این حجم بالای مسافرت‌ها و ترافیک سنگین ایجادشده باعث می‌شود اجرایی‌شدن برنامه اخیر اوبر ضروری‌تر از همیشه باشد. اوبر به تازگی از پروژه‌ی جدید خود با نام تاکسی پرنده پرده برداشت که با هدف کاهش ترافیک در لس آنجلس برنامه‌ریزی شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. درود بر شرف من که موافق یه طرح غیر اپلی هستم
    من موافقتمو اعلام میکنم

  2. یه روز اتوبان اصلیشون ترافیک شده طرح تاکسی پرنده رو لازم میدونن
    ما که هر روز ترافیک سوپر متراکم رو تو کل تهران داریم، هیچکس به هیچ جاش حساب نمیکنه