اولین شهر شناور جهان

اولین شهر شناور جهان بر روی اقیانوس آرام و در سال ۲۰۲۰ ساخته خواهد شد + تصاویر

ساخت یک شهر کامل بر روی آب، بیشتر به فیلم‌های علمی و تخیلی شباهت دارد. ولی این بار قرار است که ایده اولین شهر شناور جهان در سال ۲۰۲۰ به واقعیت تبدیل شود.

Seasteading Institute نام موسسه‌ای است که قصد دارد اولین شهر شناور جهان را بر روی اقیانوس آرام و همزمان با فرا رسیدن سال ۲۰۲۰ احداث کند. این کمپانی، اولین بار در سال ۲۰۰۸ بنیان‌گذاری شد و اکنون به توافقات اولیه با پلی‌نزی فرانسه (French Polynesia) نیز دست یافته است. بنابراین، در آینده‌ای نزدیک اولین تجهیزات مربوط به ساخت و ساز این شهر شناور بر روی آب ، در اقیانوس آرام قرار خواهند گرفت.

سازندگان این پروژه رویایی، آن را همچون ایده‌ای کاملا جدید برای پایه‌گذاری یک کشور تازه توصیف می‌کنند. اولین شهر شناور جهان بر روی اقیانوس آرام ساخته می‌شود و قرار است تنوع بسیار زیادی از دولت‌ها را برای مردمان مختلف به ارمغان آورد.

این پروژه جذاب و زیبا، از ده‌ها ساختار مختلف نظیر خانه‌ها، هتل‌ها، دفاتر، رستوران‌ها و … تشکیل می‌شود که همچون جامعه‌ای به هم پیوسته عمل خواهند کرد. در حال حاضر نیز گروهی از مهندسان و معماران خبره، به بازدید از این محل پرداخته و ایده‌های اولیه خود را نیز درباره آن مطرح کرده‌اند. هدف اصلی این ایده، «آزادی بشریت از سیاستمداران» و همچنین «بازنویسی قوانین حاکم بر جوامع بشری» است. بر اساس برآوردهای اولیه، هزینه ساخت اولین شهر شناور جهان چیزی در حدود ۱۶۷ میلیون دلار خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. عجب طرحی دست میزاد خیلی جالبه امیدوارم سریعتر بسازنش

  2. احمقانس اینقد گرون میفروشنش که پول مالیاته ۵۰ سال یه کشور اروپارو ازش درارن بعد اسمشو میزارن کشور ازاد