شارپ تلویزیون ۸۵ اینچی خود را با رزولوشن ۸K معرفی نمود

نمایشگاه CES امسال یکی از پربارترین نمایشگاه‌ها در عرصه تلویزیون و تکنولوژی‌های مربوطه به آن بود. از تلویزیون‌های ۴K در حال تولید گرفته تا تلویزیون ها OLED هم جای نمایشگاه را پر کرده بودند. اما با وجود اینکه هنوز نسل جدید تلویزیون‌ها (۴K) به بازار نیامده، مشاهده نمونه‌های اولیه نسل بعد از آن بسیار جذاب خواهد بود. به طور مثال نمونه اولیه تلویزیون ۵۵ اینچی OLED سونی با رزولوشن ۴K بسیاری از ما را در آرزوی داشتن آن فرو برد. حال شرکت شارپ یک قدم فراتر گذاشته و تلویزیونی با رزولوشن ۳۳ مگاپیکسل ، آری درست شندید، ۳۳ مگاپیکسل یا ۸K و با اندازه ۸۵ اینچ را در نمایشگاه به نمایش در آورده است.

تقریبا تمام تولید کنندگان مطرح تلویزیون، نمایشگرهای ۴K یا ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسلی خود را در CES معرفی کرده‌اند و وعده دادند که  آنها را به زودی به بازار عرضه خواهند کرد. این تلویزیون‌ها همانطور که می‌دانید ۴ برابر رزولوشن Full HD یا ۱۰۸۰p ، پیکسل در خود جای داده است. اما مشکل در این است که محتوای مناسب با این رزولوشن بسیار نادر می‌باشد و به احتمال زیاد یکی دو سال دیگر به رایج شدن این استاندارد زمان لازم است.

حال شارپ پا را یک قدم فراتر نهاده و نمونه اولیه یک تلویزیون LCD با اندازه ۸۵ اینچ و رزولوشن ۸K را به نمایش درآورده است. رزولوشن ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰، که ۱۶ برابر تلویزیون Full HD در خود پیکسل گنجانده است و می‌تواند تصویر ۳۳ مگاپیکسلی را بدون کوچکترین افت کیفیت و شفافیتی به نمایش گذارد. میزان جزییات در تصویر این تلویزیون خیره کننده است. به معنای واقعی کلمه شما نمی‌توانید پیکسل‌ها را ببینید مگر اینکه پیشانی خود را به تلویزیون بچسبانید، که بعید است کسی برای تماشای تلویزیون از این روش استفاده کند.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه محتوای لازم برای این ابر تلویزیون را تهیه کنیم؟ جواب این است که حتی پورتی وجود ندارد که این پهنای باند را پشتیبانی کند و سال‌ها به رایج شدن استاندارد این رزولوشن زمان لازم است. شاید قبل از رایج شدن این تلویزیون خود تلویزیون عمر خود را به شما بدهد و جایگزین بهتری همانند عینک گوگل جای همه این تجهیزات را بگیرد.

نظر شما در مورد این تلویزیون چیست؟ تمایلی به داشتن یک میز ویندوز ۸ با این صفحه نمایش دارید؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*