تکنولوژی جدید باتری سامسونگ

با تکنولوژی جدید باتری سامسونگ ، گوشی‌های آینده در عرض چند دقیقه شارژ می‌شوند

تکنولوژی جدید باتری سامسونگ به لطف یک لایه گرافن، به گوشی های هوشمند اجازه می‌دهد تا تنها در ۱۲ دقیقه شارژ‌ شوند. این باتری توسط موسسه پیشرفته فناوری سامسونگ (SAIT) توسعه پیدا کرده است.

موسسه پیشرفته فناوری سامسونگ تحت مالکیت کمپانی مادر سامسونگ، روز دوشنبه از توسعه تکنولوژی باتری جدید خود خبر داد که می‌تواند سریع‌تر از هر زمان دیگری گوشی های هوشمند و وسایل حمل و نقل الکتریکی را شارژ کند. برای یک باتری مجهز به تکنولوژی شارژ سریع کنونی معمولا یک ساعت به طول خواهد انجامید تا به شارژ کامل برسد. اما تکنولوژی جدید باتری سامسونگ باعث می شود تا تنها در ۱۲ دقیقه دیوایس به شارژ کامل برسد!

تکنولوژی جدید باتری سامسونگ شامل یک لایه اتمی کربن از گرافیت (به نام گرافن) می‌شود که ۱۰۰ برابر موثر تر از مس در عبور دادن جریان الکتریکی است. همچنین انتقال انرژی نیز ۱۴۰ برابر سریع‌تر از سیلیکون استفاده شده در تکنولوژی باتری های لیتیومی فعلی است که به نقل از سامسونگ می‌تواند آن را به یک متریال ایده آل برای شارژ سریع تبدیل کند.

تکنولوژی جدید باتری سامسونگ ظرفیت را نیز افزایش می‌دهد

از آنجایی که این تکنولوژی باتری جدید، پتانسیل افزایش ظرفیت را نیز دارا هستند، این احتمال وجود دارد که حتی استفاده از آن در دیوایس های موبایلی و اتومبیل های الکتریکی عمر باتری بیشتری را نیز نسبت به باتری های کنونی ارائه کند. هنوز مشخص نیست چقدر عمر این باتری‌ها با هر بار شارژ‌ به طول می‌انجامد، اما شارژ بسیار سریعی که ارائه می‌کنند باعث می‌شوند زمانی که محصول شما نیازمند شارژ بود، تنها چند دقیقه بیشتر کنار پریز برق قرار نگیرند.

این مفهوم دقیقا مشابه تکنولوژی شارژ سریع کنونی گوشی های هوشمند است که به شما اجازه می‌دهند تنها در مدت ۳۰ دقیقه، ۵۰ درصد باتری را شارژ کنید. همانطور که از نامش هم پیداست، شارژ سریع به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری از حد معمول دیوایستان را شارژ‌کنید،‌ بنابراین برای شارژ‌ کامل باتری یک گوشی در حال حاضر حدود ۲ ساعت زمان لازم است.

در هر صورت آینده‌ی تکنولوژی باتری ها روشن است و سامسونگ نیز می‌کوشد تا این باتری جدید خود را با قیمت مقرون به صرفه‌ای آماده‌ی ورود به بازار کند. اما هنوز اعلام نشده که چه زمانی این عرضه صورت خواهد گرفت. احتمالا سامسونگ برای نخستین بار این محصول را در گوشی های هوشمند و سایر دیوایس های الکتریکی خود مورد استفاده قرار خواهد داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه