اینترنت غیر حجمی پیشگامان

تعرفه های جدید سرویس اینترنت غیر حجمی پیشگامان اعلام شد

تعرفه های جدید اینترنت غیر حجمی پیشگامان اعلام شد و این سرویس جدید اینترنت پرسرعت با مصرف منصفانه طبق مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

شرکت پیشگامان هم تعرفه های جدید سرویس غیر حجمی اینترنت خود را منتشر کرد. بر اساس اعلام این شرکت، کلیه تعرفه‌ها مطابق با مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌روزرسانی شده است. در این حالت، در سقف مصرف منصفانه، ترافیک بین الملل به میزان یک سوم ترافیک داخلی محاسبه خواهد شد؛ به این معنی که اگر مشترک اینترنت غیر حجمی پیشگامان فقط از ترافیک داخلی استفاده کند و سرویس ۴ مگابیت بر ثانیه را خریده باشد، ۱۵۰ گیگابایت ترافیک و اگر تنها از ترافیک بین الملل استفاده کند، سقف مصرف وی ۵۰ گیگابایت خواهد بود.

اینترنت غیر حجمی پیشگامان

در صورت مصرف ترکیبی نیز مطابق همین فرمول عمل می‌شود. برای مثال اگر مشترک در سرویس ۴ مگابیت بر ثانیه از ترافیک بین المللی ۵۰ گیگابایتی خود ۲۰ گیگابایت آن را مصرف کند، ۳۰ گیگابایت باقی مانده معادل ۹۰ گیگابایت ترافیک داخل کشور خواهد بود.

کاهش قیمت سرویس‌های پیشگامان

کاهش قیمت سرویس‌ها از اصلی‌ترین ویژگی‌های این طرح جدید محسوب می‌شود. در سرویس‌های گذشته، مشترک برای استفاده از یک سرویس ۴ مگابیت با ۵۰ گیگابایت ترافیک بین الملل، مبلغی معادل ۱۰۷ هزار و ۴۰۰ تومان پرداخت می‌کرد که با تعرفه‌های جدید همین سرویس را فقط با مبلغ ۴۰ هزار تومان دریافت می‌کند.

همچنین ترافیک‌های اضافه مطابق با مصوبه جدید کاهش قیمت داشته و قیمت هر گیگابایت اینترنت بین الملل معادل ۲ هزار تومان محاسبه خواهد شد. در صورت استفاده از ترافیک داخلی نیز این ترافیک‌ها دو برابر ترافیک خریداری شده هستند. به عنوان مثال اگر مشترکی ترافیک ۵ گیگابایت را خریداری کند می‌تواند از تمام آن برای مصرف ترافیک بین الملل استفاده کند و اگر از ترافیک داخلی استفاده کند سقف مصرف آن تا ۱۰ گیگابایت افزایش خواهد یافت.

علاوه بر آن، شرکت پیشگامان برای سرویس‌هایی که با سرعت‌های بالاتر از مصوبه ۲۶۶ ارائه می‌شود هزینه اضافی دریافت نمی‌کند. سرعت سرویس‌ها بر اساس سرعت مشخص شده ثابت و با گارانتی ۹۵ درصد قابلیت استفاده مطابق با مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات است. پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه نیز سرعت سرویس به اندازه قانونی درج شده در مصوبه ۲۶۶ تنظیم مقررات تغییر می‌کند و مشتریان می‌توانند با خرید حجم اضافه با سرعت قبلی و یا خرید سرویس جدید به سرعت اصلی خود بازگردند.

جدول تعرفه های جدید اینترنت غیر حجمی پیشگامان

سرعتزمانترافیک کل (آستانه مصرف منصفانه)قیمت
۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه۱ ماهه۳۰ گیگابایت۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان
۱ مگابیت بر ثانیه۱ ماهه۴۵ گیگابایت۲۰ هزار تومان
۲ مگابیت بر ثانیه۱ ماهه۷۵ گیگابایت۲۵ هزار تومان
۳ تا ۶ مگابیت بر ثانیه۱ ماهه۱۰۵ گیگابایت۳۵ هزار تومان
۴ تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه۱ ماهه۱۵۰ گیگابایت۴۰ هزار تومان
۸ تا ۲۴ مگابیت بر ثانیه۱ ماهه۲۲۵ گیگابایت۵۰ هزار تومان
۱۶ تا ۲۴ مگابیت بر ثانیه۱ ماهه۴۵۰ گیگابایت۸۰ هزار تومان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. قرار بود طرح حجمی رو بردارند و به جای اون طرح سرعت رو جایگذین کنند. حالا چقدر جالبه که طرح سرعتی رو گذاشتند و در کنار اون هم محدودیت حجم هم گذاشتند.
    خیلی جالبه
    طرح غیر حجمی محدود شده با حجم …

    خنده دار نیست؟

  2. اما طبق نتایج حاصله، مشترکان این سرویس دهنده از کیفیت خدمات و مخصوصا سرعتش اصلا رضایت ندارن 😐