آموزه های محرمانه عیسی مسیح

آموزه های محرمانه عیسی مسیح ؛ یک نسخه از تعلیمات ممنوعه در مصر باستان کشف شد!

قدیمی‌ترین نسخه از آموزه های محرمانه عیسی مسیح به برادرش یعقوب کشف شد! این سند باستانی مجموعه‌ای از تعلیمات ممنوعه را در خود دارد که قدمتی طولانی مدت دارند!

این نسخه از نوشته‌ها، در میان زباله‌های باستانی سرزمین‌های مصر کشف شده و به گفته کارشناسان، یکی از اسناد معتبر از اولین آموزه‌های تاریخ به شمار می‌رود. این نوشته‌ها، همراه با تعداد زیادی از پاپیروس‌های مربوط به قرن پنجم کشف شده که عمدتا مربوط به گزارش مالیات باستانی و یا خرید و فروش ارابه یا الاغ هستند.

این دست‌نوشته باستانی بسیار نادر، نسخه‌ای جعلی از داستان عبرت‌آموز «عهد جدید» (New Testament) با نام «اولین آخرالزمان یعقوب» (The First Apocalypse of James) است. تا پیش از این، تصور می‌شد که از این داستان تنها یک نسخه به زبان قبطی باقی مانده و کشف این آموزه های محرمانه عیسی مسیح به برادرش یعقوب، یافته‌ای نادر به شمار می‌رود. به عقیده پژوهشگران، این نامه‌ها به دلیل عدم قطعیت در اعتبار آنها از انجیل حذف شده و بحساب آوردن آنان در عهد جدید ممنوع است.

برنت لانداو (Brent Landau) به عنوان سخنران مطالعات مذهبی در دانشگاه تگزاس در آستین (University of Texas at Austin) پیش‌بینی می‌کند که این متون طی قرن ۵ یا ۶ میلادی نوشته شده و برای کسب یافته‌های بیشتر، نوشته‌های آن باید مورد بررسی مجدد قرار گیرند.

آموزه های محرمانه عیسی مسیح

این سند تاریخی، جزئی از مجموعه ۲۰۰ هزار پاپیروس باستانی است که در اواخر قرن نوزدهم میلادی در روستای اوکسیرینخوس (Oxyrhynchus) کشور مصر کشف و از آن زمان به مجموعه دانشگاه آکسفورد در انگلستان تعلق دارد. کارشناسان با کنار هم قرار دادن قطعات گمشده این سند، در جستجوی ماهیت اصلی این نوشته‌ها هستند.

اکتشاف آموزه های محرمانه عیسی مسیح

آموزه های محرمانه عیسی مسیح

کشف آموزه های محرمانه عیسی مسیح از چند نظر اهمیت ویژه‌ای دارد. اول از همه اینکه سند مذکور، به زبان یونانی نوشته شده است. نخستین نوشته‌های اصیل مسیحیت، به زبان یونانی مکتوب شده‌ و به گونه‌ای آن را می‌توان یک زبان جهانی برای امپراطوری روم به شمار آورد. این اکتشاف در نوع خود بی‌نظیر است؛ چرا که این تعلیمات ممنوعه به زبان اولیه خود کشف شده‌اند.

هرچند که مشخص نیست که آیا این نسخه، مربوط به اولین نگارش از این تعلیمات باشد یا خیر؛ ولی کارشناسان معتقدند که این نسخه، قدیمی‌ترین نوشته‌ها از تعلیمات باستانی عیسی مسیح به برادرش یعقوب است؛ البته از نوع جعلی آن! به غیر از این نوشته، تنها یک نسخه دیگر از تعلیمات مذکور وجود دارد که در کتابخانه نجع حمادی (Nag Hammadi) کشور مصر و در سال ۱۹۴۵ کشف شده بود. این کتاب‌ها در دوران آتاناسیوس (Athanasius) از پدران کلیسا و یکی از رهبران نامی مصری در قرن چهارم میلادی در داخل ظروفی در زیرزمین دفن شدند. این آموزه‌ها در قالب ۲۷ کتاب مختلف در آمده بود که امروزه آن را با نام «عهد جدید» می‌شناسند.

علاوه بر جنبه ممنوعه بودن این دست‌نوشته، نکته شگفت‌انگیز دیگری که در مورد آن وجود دارد این است که به نظر می‌رسد این نسخه شامل آموزه های محرمانه عیسی مسیح به برادرش یعقوب باشد. با دقت در این دست‌نوشته، مشاهده می‌شود که کلمات با استفاده از خطوطی مشخص از یکدیگر جدا شده‌اند. این نشان می‌دهد که نسخه کشف شده، در واقع یک کتاب آموزشی برای یادگیری خواندن و نوشتن به زبان یونانی بوده است.

این متون که در قرن ۵ یا ۶ میلادی نوشته شده‌اند، آموزه مخفی و یا ممنوعه به شمار می‌رفت که از آن برای آموزش زبان یونانی به جوانان مسیحی استفاده می‌شده است.

علت ممنوعه بودن

آموزه های محرمانه عیسی مسیح

کارشناسان می‌گویند که متون عرفانی مانند اولین آخرالزمان یعقوب به دلیل «برداشت اشتباه» از «اهمیت واقعی عیسی مسیح» ممنوع شده بودند.

در واقع آنان حضرت عیسی را به عنوان فردی می‌شناختند که خرد انسانی را تشریح کند و از او به عنوان یک شخصیت مسیحی یاد نمی‌شد. بر اساس این متون ممنوعه، عیسی به مردمان زمان خود گفته بود که دنیا یک زندان است و مفهومی مشابه به فیلم ماتریکس (The Matrix) را برای آنان تشریح می‌کرد.

در داستان «اولین آخرالزمان یعقوب»، عیسی این زندان را در قالب برادرش توصیف می‌کند. به نقل از عیسی آمده است که جهان توسط شخصیت‌هایی شیطانی با نام «آرکون‌ها» محافظت شده که مسیر بین دنیای مادی و دنیای پس از مرگ را مسدود کرده‌اند. آنچه که قرار بود یعقوب بعد از مرگ به دست آورد، یک کلید یا رمز مخفی بود که تجربه‌ای مشابه با یک بازی ویدیویی به نظر می‌رسد.

به وضوح مشاهده می‌شود که علت ممنوعه بودن این متن، جعلی و ضد مذهب بودن آن بوده است. کارشناسان همچنان بر یافته‌های خود از پاپیروس‌های روستای اوکسیرینخوس ادامه می‌دهند تا به جزئیات بیشتری در مورد آن دست یابند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. سلام.دوستان اصل انجیل یونانی بوده حروف اصل انجیل حروف طلسمات هست که ب علت قوی بودن وسری بودن اصل نوشته عوض شده وکلمات دیگه بخاطر سوءاستفاده برخی حذف شد البته تو کتابهای ممنوع توسط بعضی جادوگران ک قدرت این حروف ومیدونستن دست ب دست شد هنوزم تو بعضی کتابهای طلسم نویسی به طور ناقص حروفاتش هست البته بگم حروفات طلسمات یونانی بر دو قسم هست وقتی انجیل نوشته شد تو نسخه اولیش در اصل ب دو خط طلسمات نوشته شد دو خط مختلف ک بسیار خطرناک و دارای قدرت عجیب بود از کتاب هم میشد استفاده کرد هم سوءاستفاده دقیقأ مثل قران ما هم میشه سوره هاروخوند هم دعانویسا برای نابود کردن زندگی دیگران توشرایط وساعات خواست با ترکیبات کلمه ای بین سوره ها و ترکیب خواست مینویسن اونم دقیقأ ازاین کارامیشدباهاش کرد ک بعد سوءاستفاده دوکتاب اصلی ب یک زبان دیگ نوشته شد و دوکتاب اصلی به طور کامل نابود شد البته این نوشته قسم دوم هست و چند حروفش بیشتر نیست صددرصد چندتابرگه دیگه ام بری حروف دیگه قسم اول پیداکردن و چندتا برگه دیگه برای قسم دومش همونجاپیداکردن.این دونوع خط برای خوندن نوشتن جوانان ممنوع نبود برای این ممنوع بود ک بعد ازبین بردن کتابا تعدادمعدودی جادوگر ک یاداشت برداری کرده بودن ازس برای ترویج جادوگری شروع ب اموزش ب جوانان شدن البته ب صورت مخفی ک اگر ازکسی این کتابا پیدامیشد حکمش مرگ بود هنوزم رهبران کلیساها بشدت برخورد میکنن باهاش وهنوزممنوعه تو انگلستان ازش برای سرکتاب بازکردن و طلسم نوشتن استفاده میکنن ک بگیرن حکمش اعدامه.تمام دوقسم حروفشو بلدم با معنیش با فارسی اینارم دونه دونشوبلدم البته صد درصد جدال پیش اومده با رهبران کلیسا فکر کنم بخاطر اون نوشتن جعلیه البته خود نوشته شاید کپی باشه ولی حروفش درسته اصل اولیشه.یاحق

  2. mn nafahmidam chera gheire mazhabie??????akharesham daghigh nagoft chi toosh neveshte boode

  3. با سلام به همه دوستان گدجت نیوزی به نظر منم اولین زبانی که انجیل رو نوشتند عبری آرامی بوده نه یونانی در واقع از عبری آرامی به یونانی ترجمه شده و از یونانی به زبان های دیگه.

  4. ترسناکه. این که سرنوشت ما چی میشه و ما واقعا چی هستیم

  5. سلام زبان اصلی انجیل آرامی بوده نه یونانی
    امیدوارم اطلاعات کاملی هم درباره انجیل برنابا به دست بیاد