ابر خودرو هنسی ونوم رکورد بالاترین شتاب را شکست : ۳۰۰ کیلومتر در کمتر از ۱۳.۶ ثانیه

 یک ابرخودروی خیره کننده توانست رکورد سریع‌ترین موتور شتاب‌دهنده جهان را با دستیابی به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت در تنها ۱۳.۶۳ ثانیه بشکند. ابرخودروی هنسی ونوم GT نیروی خود را از یک موتور هفت لیتری V8 به دست آورده که ۱۲۴۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

 روز یکشنبه (اول بهمن) هنگامی که هنسی این خودرو را به یک بزرگراه در هوستون آمریکا برای ثبت رکورد جدید شتاب برد، به جهان نشان داد تا چه حد می‌تواند سریع باشد.

گالری تصاویر زمان ثبت رکورد شتاب

{photo}91/11/04/hennessey-venom-gt-1{/photo}

هنسی ونوم GT توانست صفر تا ۳۰۰ را در ۱۳.۶۳ ثانیه پر کند در حالی که خودروی دیزلی فورد فیستا در همین زمان توانست به ۹۶.۵ کیلومتر در ساعت دست یابد.

این رکورد تا پیش از این با ۱۴.۵۳ ثانیه در اختیار کوئنیگسگ آگرا قرار داشت. ابرخودروی هنسی ونوم GT 910 هزار پوندی همچنین توانست ۰ تا ۳۲۱ کیلومتر در ساعت را در ۱۴.۵۱ ثانیه بدست آورد که ۷.۷ ثانیه سریع‌تر از خودروی ابرورزشی بوگاتی ویرون است.ونوم GT با ظاهر مسطح خود که توسط جان کیویز رانده می‌شد، در ۵.۸۸ ثانیه به ۱۶۰ کیلومتر رسیده و پس از ۱.۶ کیلومتر به ۳۲۹ کیلومتر در ساعت رسید.
جان هنسی، رئیس این شرکت اظهار کرد که وی در حقیقت قصد داشته، رکورد بالاترین سرعت را بشکند که اکنون با ۴۳۱.۳ کیلومتر در ساعت در اختیار بوگاتی ویرون است.

گالری تصاویر خودرو

{photo}91/11/04/hennessey-venom-gt-2{/photo}

شرکت هنسی قصد دارد جایی را برای شکستن این رکورد به دست آورد، در حالیکه بوگاتی با دستیابی به جاده آزمایش فولکس‌واگم در آلمان توانست این رکورد را ثبت کند.این شرکت قصد دارد ۲۶ ونوم GT‌ بسازد که ساخت هر مدل حدود شش ماه به طول خواهد انجامید. همچنین تاکنون ۱۰ مدل از این ابر خودرو فروخته شده است.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*