میزان رضایت مشتریان از خدمات فروش خودروهای داخلی

میزان رضایت مشتریان از خدمات فروش خودروهای شرکت های داخلی ( ۳ ماهه دوم ۹۶)

گزارش میزان رضایت مشتریان از خدمات فروش خودروهای شرکت های داخلی در سه ماهه تابستان ۹۶ توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد.
در این تحقیق که از میان ۸۸۲۶۲ نفر از خریداران خودروهای داخلی و وارداتی ۱۶ شرکت عرضه کننده خودرو صورت گرفته است، میزان رضایت مشتریان از شرکت های عرضه کننده خودرو سنجیده شده. متوسط امتیاز کسب شده توسط شرکت ها ۶۶۶ از ۱۰۰۰ امتیاز است؛ در بین این شرکت ها، جهان نوین آریا عرضه کننده خودروهای برند نیسان با ۷۱۸ امتیاز رتبه اول را در بین شرکت های عرضه کننده خودروی سواری با سهم بیشتر از ۱ درصد در بازار را کسب نموده و شرکت های آرین موتور پویا و خوذروسازی مدیران به ترتیب با ۷۱۶ و ۷۰۷ امتیاز رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

میزان رضایت مشتریان از خدمات فروش خودروهای شرکت های داخلی

در این میان شرکت های خودروسازی کارمانیا با ۷۰۳، ایرتویا با ۶۹۴، پرشیا خودرو با ۶۸۶، ایران خودرو با ۶۷۵، بهمن موتور با ۶۷۰، سایپا با ۶۵۹، کرمان موتور با ۶۴۴،پارس خودرو با ۶۴۱ و نگین خودرو با ۵۹۰ امتیاز رتبه های چهارم تا دوازدهم رضایت مشتری از فرآیند فروش خودرو در تابستان امسال را به خود اختصاص دادند.

میزان رضایت مشتریان از خدمات فروش خودروهای شرکت های داخلی
در بین شرکت های عرضه کننده خودرو با سهم کمتر از ۱درصد نیز شرکت آرین موتور تابان با ۷۳۶ امتیاز، اطلس خودرو با ۶۸۸ امتیاز و گلرنگ موتور فامیلی با ۶۸۶ امتیاز رتبه های اول تا سوم را کسب کردند و شرکت مدیا موتورز با کسب ۶۵۶ امتیاز رتبه چهارم و آخر این رده بندی را از نظر میزان رضایت مشتریان به خود اختصاص داد.

میزان رضایت مشتریان از خدمات فروش خودروهای شرکت های داخلی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اگر آمار نسبی است، یک جدول کافیست (جدول ۲و۳ را بایست یکجا داشت)