سرعت اینترنت موبایل

ایران از نظر سرعت اینترنت موبایل در رتبه ۶۷ دنیا قرار دارد

ایران در رتبه‌بندی سرعت اینترنت موبایل با سرعت دانلود ۱۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه در رتبه ۶۷ دنیا قرار گرفته است. کشورهای نروژ و هلند در صدر این فهرست قرار دارند.

سایت Speedtest.net همواره تحلیلی از پارامترهای دسترسی به اینترنت را بر اساس اطلاعات به دست آمده از سراسر جهان ارائه می‌کند. این وب سایت متعلق به شرکت Ookla است و از ماه آگوست امسال، ابزار شاخص جهانی Speedtest را رونمایی کرد که سرعت اینترنت موبایل و پهنای باند ثابت را در کشورهای مختلف دنیا رصد می‌کند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط Speedtest در طول ۱۲ ماه اخیر، سرعت دانلود موبایل ۳۰.۱ درصد و سرعت آپلود موبایل ۳۸.۹ درصد به طور میانگین در سراسر جهان بهبود پیدا کرده است. همچنین سرعت دانلود پهنای باند ثابت هم ۳۱.۶ درصد ارتقا یافته و متوسط سرعت دانلود موبایل معادل ۲۰.۲۸ مگابیت بر ثانیه و سرعت دانلود پهنای باند ثابت ۴۰.۱۱ مگابیت بر ثانیه اعلام شده است.

سرعت جهانی اینترنت (نوامبر ۲۰۱۶ – نوامبر ۲۰۱۷)

میانگین سرعت دانلود در نوامبر ۲۰۱۷ رشد سرعت دانلود نسبت به سال گذشته میانگین سرعت آپلود در نوامبر ۲۰۱۷ رشد سرعت آپلود نسبت به سال گذشته
موبایل ۲۰.۲۸ مگابیت بر ثانیه ۳۰.۱ درصد ۸.۶۵ مگابیت بر ثانیه ۳۸.۹ درصد
پهنای باند ثابت ۴۰.۱۱ مگابیت بر ثانیه ۳۱.۶ درصد ۱۹.۹۶ مگابیت بر ثانیه ۲۵.۹ درصد

 

طبق این شاخص، سرعت دانلود موبایل در ایران ۱۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود موبایل ۸.۳۷ مگابیت بر ثانیه اعلام شده و به این ترتیب کشور ما از نظر سرعت اینترنت موبایل در رتبه ۶۷ دنیا قرار گرفته است. در بخش پهنای باند ثابت نیز ایران با سرعت دانلود ۱۰.۲۸ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۴.۹۲ مگابیت بر ثانیه در جایگاه ۱۰۵ دنیا دیده می‌شود.

نروژ دارنده بیشترین سرعت اینترنت موبایل در جهان

طبق تحلیل‌های انجام شده توسط Speedtest، نروژ با سرعت دانلود موبایل ۶۲.۶۶ مگابیت بر ثانیه، هلند با سرعت ۵۳.۰۱ مگابیت بر ثانیه و ایسلند با سرعت ۵۲.۷۸ مگابیت بر ثانیه در رده‌های اول تا سوم قرار دارند. در شاخص سرعت دانلود پهنای باند ثابت هم سنگاپور با سرعت ۱۵۳.۸۵ مگابیت بر ثانیه در رتبه نخست جای گرفته و ایسلند با سرعت ۱۴۷.۵۱ مگابیت بر ثانیه و هنگ کنگ با سرعت ۱۳۳.۹۴ مگابیت بر ثانیه در رده‌های دوم و سوم هستند.

SpeedTest اعلام کرده که در ماه نوامبر ۲۰۱۷، سرعت دانلود موبایل در ۱۱۹ کشور دنیا بیش از متوسط جهانی یعنی ۲۰.۲۸ مگابیت بر ثانیه بوده و ۱۳۴ کشور از جمله ایران، سرعتی کمتر از متوسط جهانی داشتند. همچنین پهنای باند در ۷۱ کشور بالاتر از متوسط جهانی و در ۱۸۵ کشور پایین‌تر از این شاخص بوده است. کشورهای لائوس، ویتنام، ترینیداد و توباگو، هنگ کنگ و لبنان هم بیشترین افزایش سرعت اینترنت موبایل را داشته‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. هیج وقت نباید به کم قانع شد

  2. درود بر سنگاپور بدرود ایران و درود به شرف ملت ایران که با این نت دوزاری اینقد کامن میزاریم

  3. باز الان خیلی خوب شده، نصف عمر ما پای اینترنت زغالی فنا رفت. یادمه یه زمانی آرزو داشتم صنعتی شریف قبول شم چون میگفتن اونجا سرعت اینترنت به نیم مگابایت بر ثانیه میرسه! یا میتونی آنلاین ویدیو ببینی! کجا رفت دورانی که میگفتن اینترنت پرسرعت حرامه

  4. اینترنت ایران در گذشته خیلی افتضاح بود.

    هم اکنون فوق العاده نیست، خوب نیست ولی تاحدودی نزدیک به متوسط و قابل قبول شده.

    با تشکر