اومواموا مهمان ناخوانده

اومواموا ، میهمان ناخوانده منظومه شمسی؛ فضاپیمای بیگانه یا تکه سنگی سرگردان (گجت تی وی)

اومواموا نام شیئی ناشناس و میهمانی ناخوانده برای منظومه شمسی است که شبیه هیچ جسمی که تاکنون دیده شده نبوده و ممکن است یک فضاپیمای بیگانه باشد. در ادامه با ویدیوی اختصاصی گجت نیوز در مورد این شی عجیب همراه باشید.

اوایل سال 2017 ستاره شناسان جسمی عجیب را در فضا کشف کردند که ممکن است اولین شی از منظومه ای دیگر باشد. احتمالاتی وجود دارد که این شی عجیب تکه ای از یک سیاره در خارج از منظومه شمسی باشد. شکل عجیب آن نظر متخصصین تیم (Breakthrough Initiatives) را به خود جلب کرده است چرا که ممکن است این اولین نشانه های حیات بیگانه باشد. محققین از تلسکوپ رادیویی (Robert C. Byrd Green Bank Telescope) برای نگاه دقیق تر به این مهمان ناخوانده استفاده می کنند.

ماموریت کلی (Breakthrough Initiatives) تحقیق به دنبال لکه ای از حیات در مرز های خارجی کره زمین است. این داشنمندان که تحت عنوان ماموریت 100 میلیون دلاری فعالیت می کنند، حالا با شی ای غیر معمول در دیدرس خود سر و کار دارند و نام آن را اومواموا گذاشته اند.

آیا اومواموا فضاپیمای فرازمینی ها است؟

اومواموا باریک است و با جنس براقی که دارد به هیچ شی ای که تاکنون در منظومه خورشیدی دیده شده شباهت ندارد. این شکل کلی اومواموا است که نظر دانشمندان را به خود جلب کرده و معتقدند اگر فضاپیمای فرازمینی ها وجود داشته باشد چیزی شبیه به اومواموا است.

محققین تیم Breakthrough Initiatives با شواهدی که در دست دارند بر آن شده اند که از روی زمین توسط تلسکوپ رادیویی Robert C. Byrd Green Bank Telescope نگاه دقیق تری به این مهمان بیگانه بیاندازند. امواموا 186 میلیون مایل از زمین فاصله دارد؛ فاصله ای دو برابر فاصله کنونی زمین تا خورشید. اگر اومواموا از خود هر گونه پیام رادیویی را ساطع کند در کمتر از یک دقیقه پیام آن توسط تلسکوپ رادیویی دریافت می شود. احتمال اینکه اومواموا یک فضاپیما فرازمینی باشد بسیار کم بوده و بیشتر شبیه به تکه ای جدا شده از یک سیاره است.

در هر صورت دانشمندان و محققین در حال بررسی و کسب اطلاعات جدیدی از اومواموا هستند و انتظار می‌رود آن ها بتوانند به ساختار و ترکیبات شیمیایی اش پی ببرند؛ اما باید به سرعت عمل کنند، چرا که تخمین زده شده اومواموا، این مهمان ناخوانده تا ژانویه 2019 ما را به مدت نامعلومی ترک خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

10 دیدگاه

 1. اولا شکل ظاهری نمیتونه دلیل قطعی برای فضاپیما بودن یا سنگ بودن باشه…گفته شده که سرعتش هم بیش از سرعت نور هست که این مورد هم با فیزیک جهان ما جور نیست…دراز بودنش ممکنه بخاطر عبور از کنار یک ستاره یا سیاره و یا حتی سیاه چاله بوده باشه که سبب شده دراز بشه ,, بخاطر گرانش…اما خوب , به دام نیافتاده…نظر من اینه که سنگ آسمانی هستش.اما باید باز هم روی اون مطالعه بشه…

 2. آخه چه جوری یک تیکه سیاره به این سیقلی جدا شده و چرا اینقدر بطور دقیق از کنار سیاره ها اونم با این سرعت بسیار زیاد عبور کرد حتی به تور خورشید هم نیافتاد
  قطعا کاوشگر فرازمینی بدون سرنشین هستش داره درمینورده کل کیهان رو
  تکنولوژی اونا شاید جوری نباشه امواج رادیویی با سرعت کم استفاده کنن بلکه یک چیزی فراتر باشه

  • ۱_هیچ چیز غیر ممکن نیست حتی به این شدت صاف بودن یه سنگ که از یه سیاره جدا شده
   ۲_ممکنه وقتی در حال نزدیک شدن به خورشید بوده جاذبه خورشید سرعتشو زیاد کرده باشه و با فشار گرانشی نپتون یا سیاره نهم یا هر سیاره ای که هنوز کشف نشده مسیرش از سقوط به داخل خورشید یا سیاره ها تغییر پیدا کرده و به خاطر سرعت بالا به دام گرانش خورشید نیفتاده
   ۳_وقتی از چیزی مطمئن نیستی هیچ وقت قطعا نگو
   ۴_موجود فرازمینی مگه مغز خ* خورده که همچین کاوشگر ناهمواری بسازه
   ۵_قوانین فیزیک میگن که هیچ چیز سریعتر از نور نمیتونه حرکت کنه

 3. با اینکه نظر همه دوستان محترمه، ولی من میگم فضا پیماس…

 4. میهمون اومده چایی چیزی بیارم ؟؟
  این که یه تیکه سنگه سفینه فضایی کو

 5. تو یه قطعه سنگ که من تکنولوژی ندیدیم
  مگه اینکه با تیر کمون انداخته باشنش واسمون

 6. سنگه بابا
  ممنون بابت دوبله این کلیپ

 7. خیلی بخش خوبیه، ممنون

 8. فضایی ها دارن سنگ اندازی میکنن