نمونه اولین عینک هوشمند سونی در IFA 2014

سونی برای اولین بار در نمایشگاه CES از نمونه اولیه عینک هوشمند خود پرده برداشت.اکنون این کمپانی ژاپنی نسخه دوم از این نمونه اولیه عینک خود را به IFA 2014 آورده است.اما این نمونه هم با نسخه قبلی چندان تفاوتی نداشته و به نظر می رسد سونی راه درازی را تا عرضه یک عینک هوشمند تمام عیار ، پیش روی خود دارد.

این عینک هوشمند دارای یک لنز شفاف و فریم ضخیم پلاستیکی است و به نحوی ساخته شده که می‌تواند ابزارآلات کوچک الکترونیکی را در پس خود مخفی کند و همچنین نوشته‌های نوری سبزرنگ را روی بخش عریضی از لنز عینک نمایش دهد؛ تجربه‌ای کاملا متفاوت با آنچه پیش‌تر در گوگل گلس مشاهده کرده بودیم. علاوه بر این، عینک هوشمند سونی توانایی ارتباط با اسمارت فون کاربر خود را نیز دارد.

sony Smart EyeGlass (2)

در حالی که در دستگاه پوشیدنی گوگل، نوشته در گوشه دید کاربر رؤیت می‌شود، در عینک هوشمند سونی این نوشته در پهنای عریضی از لنز نمایش داده می‌شود و به دلیل سبزرنگی نوشته‌ها، کاربر را به یاد کامپیوترهای دهه هشتاد میلادی می‌اندازد!

sony Smart EyeGlass (1)

سونی همچنین اپلیکیشن های گوناگونی را برای اسمارت فون کاربر این عینک‌ها تولید کرده که می‌توانند به شکل گسترده ای با عینک و صفحه نمایش آن در ارتباط باشند؛ به عنوان مثال می‌تواند کاربر خود را از محل قرارگیری و اطلاعات مربوط به آن آگاه کند.

sony-Smart-EyeGlass-1

یکی از نرم افزارهای موجود در آن Wikitude می‌باشد که مسیرها و فاصله‌ها را برای کاربر مشخص می‌کند. همچنین نگاه به اشیاء خاص مانند یک قوطی نوشیدنی اطلاعاتی از آن بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌کند. امکان نمایش ایمیل‌های جدید، پست‌های فیس بوک، RSS ها، تقویم، یادآوری‌ها و توییت ها نیز با توجه به پتانسیل کنونی این عینک، در نسخه بعدی وجود خواهد داشت.

sony Smart EyeGlass (3)

اولین ورژن از این نمونه اولیه در CES 2014 رونمایی شد، با این حال در ورژن جدید به نظر تغییر عمده ای حداقل از لحاظ ظاهری در آن مشاهده نمی‌شود. این عینک همچنان بزرگ و اگر صریح تر و بی‌رحمانه تر بگوییم «بدترکیب» است و ابزارآلات اضافه ای که به آن نصب شده نیز شرایط را بدتر کرده است.

اما با تمام کم و کاستی‌های موجود، باید توجه داشت که برچسب نصب شده بر روی این عینک هوشمند «نمونه اولیه» می‌باشد و تا ساخت نسخه نهایی سونی تغییراتی بسیاری را بر روی آن انجام خواهد داد؛ در واقع باید بگوییم برای رقابت با نمونه‌های مشابه مجبور به انجام آن خواهد بود!

منبع : pcworld

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه