تشعشعات موبایل

تشعشعات موبایل خطرناک است؛ گوشی را در جیب خود نگذارید!

دپارتمان بهداشت عمومی کالیفرنیا نسبت به خطرناک بودن تشعشعات موبایل هشدار داد و اعلام کرد کاربران نباید موبایل را در جیب‌شان گذاشته و با خود حمل کنند.

مضر بودن امواج گوشی ها، بر هیچ کسی پوشیده نیست و همه روزه، کارشناسان از تاثیرات آن بر زندگی مردم صحبت می‌کنند. اما انتشار اطلاعاتی از دعوای حقوقی یکی از پروفسورهای دانشگاه برکلی با نام جوئل موسکوویتز (Joel Moskowitz) که سال ۲۰۰۹ مطرح شده بود، سبب ارائه توصیه‌هایی از سوی این دپارتمان شده است.

موسکوویتز مدعی شده بود که مرکز بهداشت عمومی، آلودگی‌های ناشی از تلفن های همراه و امواج موبایل را شدیدا دست کم گرفته و مردم باید بدانند که با چه چیزی رو به رو هستند. سال گذشته، موسکوویتز در این پرونده پیروز شد و حالا مزکر بهداشت عمومی، دستورالعمل‌های خود را به‌روز کرده است. سخنگوی این مرکز، دکتر کارن اسمیت (Karen Smith) ضمن اشاره به نگرانی‌های بسیاری از مردم نسبت به استفاده از گوشی موبایل و ایمن بودن آن، می‌گوید:

زمانی که می‌خوابید، گوشی را از بدن خود دور نگه دارید. همچنین گوشی را در جیب یا کیف پول خود نگذاشته و آن را با خود حمل نکنید.

چنین موضوعی می‌تواند برای مردم یک کابوس باشد، اما سخنگوی CDPH با اشاره به مطالعات مختلف می‌گوید استفاده طولانی مدت از تلفن همراه، شانس ابتلا به سردرد، ایجاد تومور و کم شدن تعداد اسپرم‌ها را افزایش داده و به صورت کلی، مشکلاتی از جمله فراموشی، از دست دادن شنوایی و خواب پریشان در شب را به همراه خواهد داشت.

اگرچه چند سال پیش، گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد هیچ ارتباط مستقیمی میان ایجاد تومورهای مغزی و تشعشعات موبایل ها وجود ندارد، اما احتیاط، بهتر از هر چیز دیگری بوده و بهتر است کاربران، عادات استفاده طولانی‌مدت از گوشی های خود را کنار بگذارند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

 1. درد: بیشترین ضرر را امواج آنتن / وای‌فای ایجاد میکنند.
  درمان: از ۲۴ ساعت [شبانه روز] تقریباً ۸ ساعتش، صرف خواب [ثابت] و اکثراً ۸ ساعتش، صرف کار [ثابت] و حداکثر ۸ ساعتش، در حالتِ سیّار سپری میشود.
  * با تلفیق ادارۀ برق و مخابرات + تکنولوژیِ یوپی‌اس، میتوان مضراتِ امواج موبایل را به کمتر از یک‌سوّم فعلی، کاهش داد.
  س: چطور؟ ج: هر کس در خانه یا سر کارش، ثابت میشود و اوّلین کارش، وصلِ موبایل به شارژر است.
  با انتقال دیتای مخابرات، بر شبکۀ برق؛ هر موبایلی، به محضِ وصل‌شدن به برق، فرمانِ انتقال از شبکۀ بیسیم به باسیم را به دکل مخابرات، صادر میکند و بالعکس (به محضِ جدا‌شدن از برق، فرمانِ انتقال از شبکۀ باسیم به بیسیم را به دکل مخابرات، صادر میکند).
  اینجوری:
  ۱- گوشی، همیشه شارژ است.
  ۲- همیشه به‌گوشیم (در دسترسیم).
  ۳- بستۀ اینترنت، همه‌جا (در هر حالت) قابل استفاده است.
  ۴- لااقل از گزند امواج خیلی نزدیک، در-امانیم ؛ إن‌شاءاله.
  * راهِ کم‌خرج‌تر، تلفیق شبکۀ تلفن ثابت و سیّار است؛ ولی:
  ۱- امکانِ شارژ همزمانِ گوشی توأم با انتقال دیتا از یک درگاه، ندارد.
  ۲- ضریب نفوذِ شبکۀ تلفن ثابت، کمتر از برق است.

 2. چِرت میگه . کجا بذاریم ؟ چه حرفا !!!
  حالا انگار همچیمون درسته فقط حمل نکردن موبایل باعث سلامتی مطلقمون میشه .