مرورگر کروم

مرورگر کروم از ۶ اسفند مسدودسازی تبلیغات آزاردهنده سایت ها را آغاز می‌کند

گوگل سرانجام اعلام کرده است که از ۶ اسفند، مرورگر کروم تمامی تبلیغات آزاردهنده سایت ها را مسدود خواهد کرد. این به افزایش کیفیت سایت ها و وبگردی کاربران کمک می‌کند.

گوگل در ماه ژوئن گذشته رسما اعلام کرد که مرورگر کروم قرار است تا چندی دیگر رسما آغاز به مسدودسازی تبلیغات سایت ها کند. این خبر منجر به آن شد که استفاده از افزونه های مسدودسازی تبلیغات در کروم افزایش پیدا کند و همچنان این روند صعودی ادامه داشته باشد. هرچند خود گوگل شرکتی است که اغلب درآمد خودش را از راه تبلیغات به دست می‌آورد، اما می‌خواهد تجربه‌ای جذاب و دلپذیرتر را در اختیار خوانندگان وب قرار داده تا دیگر تبلیغات بیش از حد برخی از سایت‌ها موجب آزار و اذیت آن‌ها نشود.

گوگل قصد دارد از ششم اسفند ماه امسال تمامی تبلیغات قابل مشاهده در وب سایت‌ها (حتی شامل تبلیغات خود گوگل) را مسدودسازی کند. اما این امر تنها در یک شرایطی انجام می‌شود: وب سایت مربوطه تنوانسته باشد از لایسنس “Better Ads Standards” گوگل عبور کرده باشد. این بدان معناست هر وب سایتی که تبلیغات بیش از حدی را نشان می‌دهد و ممکن است آزار دهنده باشد، وقتی که کاربران از مرورگر کروم برای مشاهده آن استفاده کنند هیچ تبلیغی نشان داده نمی‌شود تا به نوعی آن سایت مجازات شود.

مرورگر کروم برای مجوز تبلیغات سخت‌گیری خواهد کرد

شما قطعا بارها تبلیغات آزاردهنده و مزاحم زیادی را دیده‌اید. تبلیغات تمام صفحه، تبلیغات فلش و یا تبلیغاتی که به طور غیرمنتظره‌ای صدا یا ویدیو پخش می‌کنند. این نوع تبلیغ‌ها لذت تجربه وبگردی کاربران را به شدت کاهش می‌دهند. به نوبه خود، کاربران شاید پس از آغاز این مسدودسازی به مرورگر کروم رجوع کنند تا از شر این تبلیغات و سایت های آزاردهنده خلاص شوند. مدیران وب سایت‌ها می‌توانند از Ad Experience Report گوگل برای شناسایی آگهی‌هایی همراه با استانداردهای مخصوص گوگل (Better Ads Standards) استفاده کنند. اگر وب‌سایت‌ها دارای وضعیت مثبتی باشند، تبلیغات بدون هرگونه مشکلی به نمایش درخواهند آمد. اما اگر وضعیت منفی باشد، کروم نمایش تبلیغات در آن سایت را متوقف خواهد کرد. سایت مذکور باید از Ad Experience Report برای درخواست یک تجدیدنظر را پیش از نمایش دوباره تبلیغاتش انجام دهد.

این استراتژی دو هدف را دنبال می‌کند: آن مردم را که قصد دارند به وب‌گردی لذت بخش توسط کروم بپردازند کمک خواهد کرد و همچنین به سایت‌ها این را می‌آموزد که تبلیغات مورد قبول برای همگان را در صفحات خود به نمایش بگذارند. باید دید آیا گوگل در این امر موفق خواهد بود یا خیر!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. ۱- گوگل بر تبلیغات میچرخه
    ۲- کروم با وجود اپرا و فایر، ارزش نصب نداره
    ۳- گوگل هم موتور جستجوی بین‌المللی را به محلی تنزل داده