سرعت گوشی یا طول عمر باتری ؛ کدام را ترجیح می‌دهید؟ (نظرسنجی)

سرعت گوشی یا طول عمر باتری ؛ کدام را ترجیح می‌دهید؟ (نظرسنجی)

سرعت گوشی های هوشمند و طول عمر باتری آنها دو مولفه‌ی مهم در انتخاب و خرید اسمارت فون هاست. شما به عنوان یک کاربر، کدام را ترجیح می‌دهید؟

مدتی‌ست که بحث کاهش سرعت گوشی های قدیمی آیفون و لزوم تعویض باتری آنها، به موضوعی داغ در بین کاربران تبدیل شده است. اپل اخیرا این خبر را تایید و دلیل آن را بهبود عملکرد باتری‌های لیتیوم یونی قدیمی موجود در گوشی های آیفون 6، آیفون 7 و آیفون SE عنوان کرده است.

دلیل کاهش سرعت گوشی های هوشمند، افزایش طول عمر باتری است

بنابراین، افزایش طول عمر باتری آیفون های اپل، مهمترین دلیل کاهش سرعت گوشی های مجهز به iOS در جدیدترین آپدیت این سیستم عامل است. خراب شدن باتری، باعث خالی شدن سریع شارژ خواهد شد؛ مخصوصا زمانی که از چیپست قدرتمندی در اسمارت فون استفاده شده باشد. اما بهترین راه‌حل این مشکل، کاهش سرعت کلاک پردازنده و در نتیجه، افزایش طول عمر باتری تشخیص داده شده است. بدین ترتیب، با هر بار شارژ باتری موبایل، زمان بیشتری از آن استفاده خواهد شد.

البته، با توجه به اینکه این راه‌حل، سرعت گوشی های آیفون (و همینطور سایر اسمارت فون ها) را کاهش خواهد یافت، همه‌ی کاربران از این اقدام راضی نخواهند بود. به همین دلیل، ما نظر شما را در این مورد پرسیده‌ایم؛ گوشی سریع تر را ترجیح می‌دهید یا دوست دارید گجت هوشمند شما عمر باتری طولانی‌تری داشته باشد؟

در نظرسنجی گجت نیوز شرکت کنید و به گزینه‌ی مورد نظر رای دهید. در پایان نیز دیدگاه خود را در این خصوص با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.