مرکز پردازش دیجی کالا

شهردار تهران و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از مرکز پردازش دیجی کالا بازدید کردند

محمدعلی نجفی، شهردار تهران و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به همراه مدیران و موسسان وب سایت دیجی کالا، از مرکز پردازش دیجی کالا در شهرک دانش دیدن کردند.

محمد‌علی نجفی، شهردار تهران و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، در روز چهارشنبه ۶ دی‌ ۱۳۹۶ از مرکز پردازش دیجی کالا واقع در شهرک دانش بازدید کردند. در بازدید امروز، حمید و سعید محمدی مدیران و مؤسسان دیجی کالا و سعید رحمانی رئیس هیئت مدیره دیجی کالا حضور داشتند و در مورد دستاوردها، اهداف و چشم‌انداز دیجی کالا توضیحاتی ارائه دادند.

مرکز پردازش دیجی کالا

حمید محمدی با اشاره به محبوبیت وب سایت دیجی کالا گفت به طور متوسط روزانه بیش از ۲ میلیون کاربر از دیجی کالا بازدید می‌کنند و دیجی کالا از پربازدیدترین وبسایت‌های کشور است. مدیرعامل دیجی کالا از راه‌اندازی موفقیت‌آمیز و رشد پرشتاب «مرکز فروشندگان» دیجی کالا خبر داد. دیجی کالا امروز میزبان بیش از ۴۰۰۰ فروشنده و تولیدکننده در سراسر ایران است؛ فروشندگانی از سراسر ایران که کالاهای خود را برای فروش در این وب سایت قرار می‌دهند و بسیاری از آن‌ها از این طریق توانسته‌اند به کسب و کار خود رونقی بی‌سابقه ببخشند.

یکی از دغدغه‌های دیجی کالا، حفاظت از محیط زیست و هوای پاک است. به گفته‌ موسس دیجی کالا، فروشگاه اینترنتی دیجی کالا با کم کردن نیاز مردم به جابجایی در شهر برای انجام خرید، به میزان چشم‌گیری از انتشار گازهای آلاینده جلوگیری می‌کند و باعث صرفه‌جویی خیلی زیاد در مصرف سوخت می‌شود. دیجی کالا همچنین فعالیت‌های زیادی در حوزه‌ی مسئولیت‌های اجتماعی خود انجام داده و در شرایط مختلف، کمک به مردم مناطق زلزله‌زده، کودکان محروم و اقشار نیاز به حمایت را در دستور کار خود قرار داده است.

حمید محمدی در حضور سورنا ستاری و محمدعلی نجفی و در جریان بازدید از مرکز پردازش دیجی کالا به کمپین ایران‌ ساخت اشاره کرد و از حمایت دیجی کالا از برندها و کالاهای ایرانی گفت. اکنون دیجی کالا عرضه‌کننده‌ی محصولات صدها برند ایرانی است و بدین طریق نقشی مهم در حمایت از کالای باکیفیت ایرانی ایفا می‌کند. هم‌اکنون بیش از ۵۰ هزار نوع کالای ساخت داخل در دیجی کالا فروخته می‌شود و از ابتدای سال ۱۳۹۵، بیش از ۱۰۰ هزار کالای صنایع دستی از این فروشگاه اینترنتی سفارش داده شده است. ۱۶۲ کارگاه صنایع دستی مورد حمایت دیجی کالا هستند و از این طریق به بازاری به وسعت کل ایران دسترسی دارند.

مرکز پردازش دیجی کالا

در ادامه به فروشگاه اینترنتی لباس دیجی استایل و فروشگاه کتاب الکترونیک فیدیبو به عنوان زیرمجموعه‌های دیجی کالا اشاره شد و حمید محمدی از آینده‌ی دیجی کالا و چشم‌انداز حضور در کشورهای همسایه گفت. دیجی کالا قصد ورود به بازار کشورهای منطقه را دارد تا از این طریق بتواند بزرگترین تاثیر را در صادرات کالاهای ساخت ایران داشته باشد.

در بخش بعدی حمید محمدی به توسعه‌ی تکنولوژی‌های لبه در کشور اشاره کرد و افزود:

در بخش تکنولوژی‌های نرم‌افزاری دیجی کالا بیش از ۱۶۰ نفر از بهترین فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر کشور حضور دارند که با همت آن‌ها حوزه‌هایی مانند یادگیری ماشین و کلان داده‌ها در حال توسعه است.

در نهایت مدیرعامل دیجی کالا چند درخواست مهم از دولت مطرح کرد تا از طریق برآورده شدن آن‌ها، کسب و کارهای آنلاین رونق بیشتری بگیرند. اولین درخواست، عزم جدی برای مبارزه با کالای قاچاق و پیگیری طرح‌هایی از قبیل رجیستری و اجرای کامل آن بود. یکی دیگر از درخواست‌های دیجی کالا از دولت، ایجاد کوریدرهای خاص صادرات و واردات ویژه تجارت الکترونیک بود تا بدین طریق مسیر بین‌المللی شدن شرکت‌هایی مانند دیجی کالا هموارتر شود.

مرکز پردازش دیجی کالا ؛ بزرگترین مرکز پردازش کالا در خاورمیانه

در پایان آقایان نجفی و ستاری به اتفاق هیئت همراه از بخش‌های مختلف مرکز پردازش دیجی کالا دیدن کردند. این مرکز با مساحت ۵۰ هزار متر مربع، ظرفیت انبار کردن ۴ میلیون کالا و ظرفیت پردازش ۳۰۰ هزار کالا در روز، بزرگترین مرکز پردازش کالا در خاورمیانه و یکی از مدرن‌ترین مراکز پردازش کالا در جهان است. در بازدید از این مرکز، حمید محمدی گزارشی از موقعیت کنونی دیجی کالا و برنامه‌های آن ارائه داد. به گفته‌ی حمید محمدی دیجی کالا امروز توانسته ۲۶۰۰ شغل مستقیم ایجاد کند و چشم‌انداز ۳ ساله‌ی این شرکت، ایجاد ۱۰ هزار شغل مستقیم است. دیجی کالا از زمان تاسیس در سال ۱۳۸۵ تاکنون، به طور متوسط رشد سالیانه‌ی ۱۰۰ درصدی را تجربه کرده است و مطابق پیش‌بینی‌ها ارزش آن تا سال آینده از یک میلیارد دلار عبور می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

 1. اقای قاتل وبرادر مقتول دعوت کردن

 2. خوشحالم یه فروشگاه اینترنتی بزرگ مثل دیجی کالا وجود داره تا وقتمو با بازار رفتن و گول حرفای فروشنده های بی مسلک تهرانو نخورم!
  البته به نظرم این کار آقای شهردار فقط جنبه تبلیغاتی داره فقط! برای کدوم سمت نمیدونم!

 3. قیافه هاشون چقد ایرانیه
  ببین با پول مردم چی راه انداختن ایفون xرو اینجا ۸۰۰گرون تر از بازار میداد!!! تکنولوژیه سر کیسه کردن؟

 4. شرکتی که این آدم های سیاسی رو میاره تا از امکاناتش بازدید کنند، اصلاً حرفه ای نیست.

  ۱۰۰۰۰۰ سال دیگه هم مردم ما رسم حرفه ای بودن رو یاد نمی گیرند.

 5. هیچی سرشون نمیشه فقط بلدن به دوربین نگاه کنن