فروشگاه زنجیره ای کیوان

فروشگاه زنجیره ای کیوان راه‌اندازی شد؛ اولین فروشگاه تخصصی کالای دیجیتال و لوازم برقی ایران

فروشگاه زنجیره ای کیوان ، نخستین مگا استور کالاهای دیجیتالی و لوازم برقی خانگی در کشور توسط مجموعه دانش بنیان در بازار موبایل ایران در تهران راه‌اندازی شد.

فروشگاه زنجیره ای کیوان به عنوان تنها هایپر تخصصی کالاهای دیجیتال و لوازم برقی خانگی در کشور در بازار موبایل ایران آغاز به کار کرد. مهدی ثابت راسخ مدیرعامل فروشگاه زنجیره ای کیوان در نشست آغاز به کار این فروشگاه، به تشریح اهداف ایجاد فروشگاه تخصصی کالاهای دیجیتالی کیوان پرداخت و گفت:

بررسی‌های انجام شده از وضعیت بازار عرضه و تقاضا در کشور، از وجود مشکلات خرده فروشی در ایران حکایت دارد و برآوردها نشان می‌دهد که ما با میانگین جهانی فاصله داریم.

فروشگاه زنجیره ای کیوان

وی با بیان این که برای مثال اختلاف ایران با میانگین جهانی متراژ هر واحد خرده فروشی، چیزی حدود 8 تا 10 برابر است، گفت کشورهای توسعه‌یافته در زمینه خرده فروشی به جای توسعه مغازه‌های کوچک به سمت مگااستورها حرکت کرده‌اند و در این باره ایران برای رسیدن به جایگاه مطلوب، حدود 60 سال عقب‌تر از این کشورها است.

ثابت راسخ، صرفه‌جویی در زمان و هزینه، وجود تنوع کالا و عدم محدودیت در انتخاب با توجه به حجم فروش بالا در مگااستورها را از جمله مزایای خرید از این فروشگاه‌ها عنوان کرد و گفت فروشگاه زنجیره ای کیوان با هدف توسعه پایدار زنجیره عرضه کالا در کشور و بازار خرده فروشی در حوزه تخصصی کالاهای برقی و دیجیتال شکل گرفته است.

مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای کیوان با بیان اینکه مگااستورها و هایپرهای تخصصی در اغلب کشورهای دنیا وجود دارد، بیان کرد:

در فروشگاه کیوان به عنوان نخستین هایپر تخصصی، لوازم مورد نیاز زندگی روزمره مردم در حوزه کالاهای برقی و دیجیتال اعم از کالاهای آشپزخانه، صوتی و تصویری، موبایل، تبلت، لپ تاپ و کامپیوتر و تجهیزات اینترنت اشیا و آرایشی برقی یافت می‌شود.

وی با بیان این که هم اکنون با 100 برند عاملیت رسمی فروش در کشور برای عرضه کالا در حال همکاری هستیم، ادامه داد 6 هزار قلم کالای دیجیتال و برقی در این فروشگاه عرضه شده که تا پایان سال به 10 هزار قلم و در سال آینده به 20 هزار قلم کالا افزایش می‌یابد.

فروشگاه زنجیره ای کیوان

ثابت راسخ با تاکید بر این که در راستای حمایت از تولید داخل حدود 60 درصد از اجناس و کالاهای این فروشگاه تولید داخلی هستند، اظهار کرد شرایط ارائه خدمات گارانتی و پس از فروش، قیمت مطلوب و حتی پایین‌تر نسبت به نمایندگی‌ها و نیز فروش تلفنی و آنلاین از جمله ویژگی‌های این فروشگاه تخصصی است.

مدیرعامل فروشگاه زنجیره ای کیوان از راه‌اندازی مشاوره تخصصی و اطلاع‌رسانی به مشتری در این فروشگاه به عنوان برنامه‌های آینده نزدیک خبر داد و افزود مدل فروش اقساطی با قرارداد با سازمان‌ها و تسهیل در خرید مشتریان از دیگر اقداماتی است که در راستای مسئولیت‌های اجتماعی این مجموعه دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

راه‌اندازی شعب جدید فروشگاه زنجیره ای کیوان در آینده نزدیک

وی با بیان این که اجناس خریداری شده از این هایپر تخصصی، فارغ از آن که دارای چه گارانتی باشد، در مسئولیت خدمات پس از فروش کیوان قرار دارد، خاطرنشان کرد تا پایان سال جاری، شعبه دوم و سوم فروشگاه زنجیره ای کیوان در تهران راه‌اندازی می‌شود. ثابت راسخ با اشاره به این که ظرف سال آینده شمار شعب این فروشگاه در تهران به 5 شعبه می رسد، افزود برای ایجاد شعب شهرستان‌ها نیز با 2 شهرستان کرج و یزد وارد مذاکره شده‌ایم که این مذاکرات در مرحله نهایی است و موضوع ایجاد شعب فروشگاهی تحت مدیریت کیوان در مشهد، اصفهان، رشت و اراک نیز در دست بررسی است.

فروشگاه زنجیره ای کیوان

وی از راه‌اندازی همزمان فروشگاه آنلاین عرضه محصولات تخصصی دیجیتالی (k1land.com) نیز خبر داد و گفت برای ارسال کالاهای خریداری شده به صورت آنلاین، شبکه لجستیک فراهم کرده و با دو مجموعه بخش خصوصی در حال همکاری هستیم. هم اکنون اجناس خریداری شده آنلاین از فروشگاه کیوان ظرف 3 روز به دست مشتری می‌رسد اما در برنامه داریم که این زمان را به 36 ساعت کاهش دهیم. از سوی دیگر سال آینده این فروشگاه، خدمات‌رسانی به شهرستان‌ها را نیز آغاز می‌کند.

مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای کیوان ایجاد فروشگاه آنلاین را با پشتوانه فروشگاه فیزیکی عنوان کرد و گفت:

بررسی‌ها نشان می‌دهد که حداقل تا 15 سال آینده، فروشگاه‌های فیزیکی همچنان دارای اهمیت هستند. هم اکنون در کشورهای توسعه یافته، 5 درصد خرده فروشی به صورت آنلاین انجام می‌شود و این در حالی است که در کشور ما کمتر از 3 درصد خرید به صورت آنلاین است.

مدیرعامل فروشگاه تخصصی کیوان با بیان این که سهام‌داران این مجموعه را بخش خصوصی دانش بنیان تشکیل می‌دهند، عنوان کرد که این مجموعه در مدت زمان اندک راه‌اندازی، موفق به ایجاد حدود 100 شغل مستقیم و چندین برابر آن اشتغال‌زایی غیرمستقیم شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

  1. ما ها دلمون به چی خوشه
    داره فروشگاه اپل میزنن تو عربستان ما بعد ما فروشگاه زنجیره ای میزنیم با چد برابر قیمت که چی مثلا؟؟

  2. خبرش خوبه ولی طبق معمول تو ایران همیشه یجوری ملتو سر کیسه میکنن

  3. نقد فروشی هنر نیست
    اگر میخواهی کاری نو کرده باشی، کالای قسطی بفروش