فروشگاه آنلاین هیولا

فروشگاه آنلاین هیولا ؛ اولین درگاه قانونی عرضه بازی های کامپیوتری داخلی و خارجی

شرکت فنی و مهندسی فن افزار به عنوان یکی از تولیدکنندگان بازی های ایرانی، از فروشگاه آنلاین هیولا به عنوان نخستین درگاه قانونی عرضه بازی های کامیپوتری ایرانی و خارجی بر روی رایانه‌های شخصی رونمایی کرد.

فن افزار، تولید‌کننده باسابقه بازی‌هایی همچون گرشاسپ و شمشیر تاریکی از اولین فروشگاه آنلاین بازی های رایانه‌ای ایرانی و خارجی به نام hayoola.com رونمایی کرد. در این نشست که طی آن رسانه‌ها، بازی‌سازان و فعالین شبکه‌های اجتماعی حضور داشتند، رقابتی دوستانه بر حسب بازی‌های قانونی داخلی و خارجی طراحی شده بود که در اختتامیه مراسم، این جمع بیشتر با ارزش‌ها و اهداف هیولا آشنا شدند.

فروشگاه آنلاین هیولا

امیرحسین فصیحی مدیرعامل فن افزار و مربی تیم هیولا با اشاره به آن که تولد این فروشگاه در حقیقت الهام گرفته از نیاز خود این تیم بازی‌ساز به زیرساختی برای عرضه بازی‌ها به صورت دیجیتالی است، گفت:

فن افزار بیش از یازده سال است که بازی های رایانه‌ای و ویدیویی برای رایانه‌های شخصی و گوشی های هوشمند تولید می‌کند و شناخت ما از این بازار نشان می‌دهد که برخلاف تفکر عمومی درباره کم‌رنگ شدن بازار بازی های رایانه‌ای، همچنان این گرایش در میان بازیکنان حرفه‌ای بسیار محبوب و مقتدر است. پاشنه آشیل بازی های رایانه‌ای در این بازار نبودن کانال توزیع قانونی، شفاف و کارآمد برای تیم‌های تولید‌کننده داخلی و خارجی است و ما هم در هیولا به دنبال رفع همین نیاز بازار، توسعه‌دهندگان و ناشرین هستیم.

فروشگاه آنلاین هیولا

در حال حاضر بیش از ۲۰ عنوان بازی ایرانی و ۳ بازی خارجی روی این بستر عرضه آنلاین برای دانلود موجود است. یاسر ژیان، کارگردان فنی فروشگاه آنلاین هیولا هم با اشاره به این که باید این پلتفرم آنلاین را بیش از یک فروشگاه صرف برای کاربران و توسعه‌دهندگان دانست، گفت:

در حال حاضر پشتیبانی فنی، خدمات پس از فروش، به‌روزرسانی و اطلاع‌رسانی ‌بخشی از خدمات ما به کاربران است و ویژگی‌هایی مانند رتبه‌بندی و امکان بازی آنلاین و تعامل با دوستان هم در زمره قابلیت‌هایی است که اضافه خواهند شد. پس خرید یک بازی از فروشگاه به این معنا نیست که ارتباط ما با مشتریمان به اتمام رسیده است. در مورد تیم‌های بازی‌ساز ایرانی هم بازخوردگیری، معرفی به کاربران و رسانه‌ها، مشاوره در نحوه تولید و بازاریابی و انتقال تجارب و استفاده از کیت نرم‌افزاری یا SDK هیولا اقداماتی هستند که ما برای تقویت تیم‌های ایرانی انجام می‌دهیم.

عرضه قانونی و بومی‌سازی شده بازی‌های جهانی در فروشگاه آنلاین هیولا

تیم فروشگاه آنلاین هیولا در عین حال از اقدامات این مجموعه برای ارایه قانونی، با کیفیت و بومی‌سازی شده بازی‌های جهانی خبر داد و کسرا تهرانی، مدیر توسعه تجاری هیولا از بازی «این جنگ من» محصول تحسین‌شده و پرفروش استودیوی لهستانی ۱۱Bit رونمایی کرد که اولین بازی جهانی ترجمه و بومی شده با رعایت حق مولف به شمار می‌آید که رسما عرضه شده است. او با اشاره به این که در ترجمه این بازی با بیش از ۴ میلیون نسخه فروش در جهان فراتر از ۸۸ هزار کلمه ترجمه و بازگردانی شده است، اظهار کرد که بازی «این جنگ من» به خوبی به عنوان یک اثر با کیفیت، متفاوت و تحسین‌شده جهانی رویکرد ما در عرضه قانونی بازی‌های فاخر خارجی و توسعه بازی سازی ایران در یک بستر رقابتی را نمایان می‌کند.

فروشگاه آنلاین هیولا

در انتهای مراسم هم امین امیرشریفی، مدیرعامل کافه بازار، به عنوان یک شرکت دوست و همراه با مجموعه فن افزار گفت:

تجربه موفق کافه بازار با تیم‌های تولید‌کننده اپلیکیشن‌ و بازی های موبایل نشان داده است که ساخت زیرساخت‌هایی از این دست در هر زمینه‌ای می‌تواند منجر به توسعه کارآفرینی، مهاجرت معکوس و اعتلای صنعت در آن بازار شود. کافه بازار در حال حاضر این جریان را با هزاران برنامه‌نویس ایرانی صاحب استعداد در حیطه موبایل انجام می‌دهد و هیولا هم خواهد توانست مشابه آن را برای بازار هیجان‌انگیز بازی‌‌سازان رایانه‌ای ایران فراهم کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. یارو قیافش شبیه هیولاس مگه؟ اسمم بلد نبوده بزاره

  2. آیا بازی های بین المللی به این فروشگاه میان؟ با توجه به نبود کپی رایت و ممیزی های مسخره موجود قطعا خیر!

    پس چیز بی خودیه تقریبا!

  3. جالبه
    اولین درگاه قانونی در سال ۲۰۱۷ تو ایران

  4. باید حمایت بشن ولی با این محدویت ها بازم اینان که دوام اوردن