کشف یک شیئ براق کوچک روی صخره های مریخ توسط کاوشگر کنجکاوی

اگر به خاط داشته باشید چندی پیش کاوشگر مریخ ناسا (کنجکاوی) یک شیئ براق را بر روی مریخ پیدا کرد که بعدا تحقیقات بیشتر نشان داد یکی از قطعات پلاستیکی خود Curiosity بوده است. اما مثل اینکه این بار داستان فرق می کند.

Curiosity یک شیئ فلزمانند براق را پیدا کرده که به نظر می رسد از جنس سنگی که روی آن قرار دارد یا محیط اطراف آن نباشد. این شیئ فلزمانند براق بر روی سطح یک صخره قرار گرفته و تخمین زده می شود که ۰.۵ سانتی متر ارتفاع داشته باشد. ناسا هنوز نمی داند که این شیئ مربوط به چه زمانی است یا ممکن است از کجا آمده باشد. ولی از همین حالا تئوری هایی در حال شکل گرفتن هستند.

یکی از این تئوری ها پیشنهاد می کند که برآمدگی فلزمانند ممکن است چیزی به جز بخشی از سنگ نباشد که نسبت به فرسایش مقاوم تر از بقیه آن بوده است. مشاهدات به محققان نشان داده که مواد فلزی صاف و براق هستند و معمولا به راحتی توسط گرد و خاک پوشانده نمی شوند.

محققان می گویند موادی که با گرد و خاک پوشانده نشوند هم ممکن است خصوصیاتی همانند فلزات از خود به نمایش گذارده و به سادگی پاک شده یا بدرخشند. آنها همچنان مشغول تحقیق درباره این شیئ ناشناخته هستند.

آیا این شیئ ناشناس تکه ای از سنگ های مریخی است که در برابر فرسایش مقاومت کرده؟ یا همانند جزیره اسرارآمیز کاپیتان نمو ، بخشی از تجهیزات موجودات بیگانه است که به خوبی مخفی نشده؟


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*