تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017 مجموعه‌ای از عکس های ماهواره ای و زمینی سرویسی از کمپانی گوگل است که توسط کاربران کنجکاو سراسر جهان کشف شده و مورد توجه قرار گرفته‌اند.

گوگل ارث (Google Earth) به عنوان جامع‌ترین و بزرگ‌ترین منبع تصاویر ماهواره ای و نقشه‌های مختلف کره زمین که به صورت مجانی در دسترس عموم است، شناخته می‌شود؛ در همین رابطه،‌ هر ساله کاربران این سرویس سودمند اینترنتی به صورت اتفاقی و یا با سماجت و کنجکاوی تصاویر مکان‌های و موضوعات جالب، شگفت‌انگیز و در برخی موارد،‌ مرموزی را کشف می‌کنند و در سال میلادی که گذشت هم تعداد قابل‌توجهی از این عکس‌ها مطلب خبرگزاری‌ها شد.

در ادامه قصد داریم تا فهرست 6 مورد از عجیب ترین مکان ها و اتفاقات سال 2017 از دید این سرویس گوگل را موردبررسی قرار دهیم؛ با ما همراه باشید.

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017

1. سازه‌های سنگی مرموز عربستان

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

به جرات می‌توان گفت که شگفت‌انگیزترین کشف باستان‌شناسی انجام‌شده به کمک گوگل ارث در سال گذشته میلادی به 400 سازه سنگی مرموز موجود در عربستان سعودی مربوط می‌شود؛ این سازه‌ها که در مکانی به نام هرات خیبر (Harrat Khaybar) قرار گرفته‌اند و به دلیل شباهت آن‌ها از بالا به ورودی زمین‌های بزرگ، به نام «دروازه‌های سنگی عظیم» معروف شده‌اند، قدمتی بیش از یک هزار سال دارند.

بررسی‌هایی که تاکنون توسط دانشمندان در مورد این سازه‌های عجیب انجام شده، اطلاعات مشخصی را آشکار نکرده و همچنان هدف از قرار دادن این حجم از سنگ در منطقه‌ای خالی از سکنه و نسبتا خطرناک، روشن نشده است.

2. ناسزا گفتن به همسایه در ابعاد بزرگ!

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

مورد بعدی از لیست تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017، به منطقه سکویم (Sequim) ایالت واشینگتن آمریکا مربوط است که به کمک چشمان تیزبین یکی از کاربران وب سایت ردیت کشف شد؛ این نوشته بزرگ که تصویر آن در ماه آوریل منتشر شده، اصطلاح “A Hole” (به معنای عوضی) را به همراه یک فلش بزرگ بر روی چمن خانه‌ای از اهالی شهر نشان می‌دهد.

این طور که به نظر می‌رسد صاحب این خانه در گذشته با برخی از همشهری‌های خود به مشکل برخورده و افراد ناراضی را وادار کرده که به شیوه‌ای جدید، عجیب و متفاوت، نارضایتی خود از او ابراز کنند.

3. گدازه‌های جوشان از فاصله‌ای نزدیک

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

البته برخلاف موارد قبلی لیست مکان های عجیب ثبت‌شده در گوگل ارث در سال 2017، این مکان توسط تیمی از افراد باتجربه و شجاعی که به مناطق مختلف جهان سفر می‌کنند و به کمک خود کمپانی گوگل، تصویربرداری شد؛ به طور دقیق‌تر، در سال گذشته میلادی تیمی دو نفره از آتش‌فشان فعال امبریم (Ambrym) در کشور وانواتو (Vanuatu) عکس‌برداری کردند و به کمک دوربین‌های 360 درجه،‌ برای اولین بار امکان نزدیک شدن به مواد مذاب و گدازه‌های در حال جوشش یک آتش‌فشان، به صورت مجازی را فراهم کردند.

4. کشتی فضایی میلنیوم فالکون

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

گاهی اوقات شرکت‌ها برای جلب کردن توجه مردم جهان به موضوعی، میلیون‌ها دلار خرج می‌کنند و مواردی هم وجود دارد که مخفی کردن یک محصول از دید رسانه‌ها، صرف انرژی و هزینه زیادی را به همراه دارد؛‌ در همین رابطه، استودیو فیلم لانگ‌کراس (Longcross) در سال 2017 تلاش کرد تا مدل واقعی کشتی فضایی میلنیوم فالکون (Millennium Falcon) فیلم جنگ ستارگان خود را از دید خبرنگاران دور نگه دارد، اما این اقدام موفقیت‌آمیز نبود و عکس این موضوع به عنوان یکی از تصاویر عجیب گوگل ارث در سال گذشته میلادی شناخته شد.

مسئولان مخفی سازی این سفینه فضایی قصد داشتند که با قرار دادن چند کانتینر بزرگ در دور و اطراف میلنیوم، از انتشار خبر بودن آن در کشور انگلستان جلوگیری کنند، اما به لطف زاویه دید منحصر به فرد ماهواره‌های گوگل،‌ این کار با شکست مواجه شد.

5. ایستگاه فضایی بین المللی

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

البته برخلاف سفینه فضایی فالکون، سازه دیگری در خارج از جو زمین وجود دارد که جزو لیست تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017 بوده و تصویربرداری از آن، پایگاه داده‌ای این نقشه آنلاین را در ماه‌های گذشته گسترده‌تر کرد؛ این مکان ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) بود که به کمک تصاویر تهیه‌شده توسط فضانورد ایتالیایی، توماس پسکت (Thomas Pesquet)، گشت و گزار در آن برای کاربران علاقه‌مند روی زمین امکان‌پذیر شد.

برای این کار از دوربین‌های 360 درجه تیم گوگل استفاده نشد،‌ اما پسکت با کمک کارمندان این کمپانی بر روی زمین، تصاویر لازم از بخش‌های مختلف این آزمایشگاه فضایی را ثبت کرد.

6. تصویری از یک عزیز از دست رفته

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

کمپانی گوگل برای ثبت تصاویر از خیابان‌های شهرهای اکثر نقاط جهان در سرویس استریت ویوو (Street View) خود خودروهایی با دوربین‌های خصوص را به این مناطق می‌فرستد و آرشیو نسبتا به روزی را از ظاهر خیابان‌ها بر روی اینترنت قرار می‌دهد. مدیران این کمپانی هم مدعی هستند که تصاویر تهیه‌شده اکثرا به روز هستند و مدت کوتاهی از ثبت آن‌ها می‌گذرد، اما وقتی کاربری به نام دنیس آندرهیل از این سرویس برای مشاهده وضعیت کنونی محله کودکی و خانه پدری‌اش استفاده کرد، ‌با صحنه عجیبی مواجه شد!

دنیس که ساکن فلوریدای آمریکاست در هنگام مشاهده نمایی از محله بچگی‌اش در انگلستان، عکسی از مادر خود را در حال آب دادن به گیاهان جلوی خانه دید؛ البته نکته عجیب ماجرا این است که مادر دنیس 18 ماه قبل از این اتفاق از دنیا رفته بود و تصویر قرار داده شده از خیابان محل زندگی قبلی آندرهیل ادعای مسئولان گوگل را به نوعی، به چالش می‌کشد.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

7 دیدگاه

  1. مورد 6 (تصویری از یک عزیز از دست رفته) چقدر تلخ و جالب بود

    و مورد 2 (ناسزا گفتن به همسایه در ابعاد بزرگ!) عالی بود ?????

  2. ینی بدون گوگل ارث این دیوار های عربستان کشف نشده بود؟؟جالبه واقعا

  3. تصویر مادره که مرده یا همون عزیز از دست رفته خیلی جالب و غمناک بود

  4. خوش آمدی سعید خان یا به عبارت درست تر خوش برگشتی .

  5. با سلام و عرض ادب خدمت کارمندان محترم گجت نیوز من برگشتم و پشیمان از نظرات گزشته میخواهم همینجا اعلام کنم که به خودم اومدم و دیگه طرفدار اپل نیستم و محتاتانه نظر میدهم و دیگه کسی با من دشمن نخواهد بود

    در ضمن هرات شهری در افغانستان هست نه عربستان