فناوری DeepThinQ

فناوری DeepThinQ جان تازه‌ای به محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی ال جی بخشید

ال جی با معرفی سرویس‌ها و محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی خود در نمایشگاه CES 2018، فناوری DeepThinQ را تکمیل کرد. این پلتفرم اختصاصی یادگیری عمیق ال جی، جان تازه‌ای را به توسعه محصولات این برند بخشیده است.

شرکت ال جی‌ الکترونیکس در حال توسعه فناوری اختصاصی هوش مصنوعی بر پایه یادگیری عمیق است و قصد دارد با معرفی ابزار توسعه هوش مصنوعی خود آن را در همه بخش‌های تجاری ال جی به کار بگیرد. این امر در راستای افزایش سرعت تولید محصولات جدید با دارا بودن آخرین فناوری موجود است.

فناوری DeepThinQ 1.0 سال گذشته با احداث آزمایشگاه هوش مصنوعی ال جی در کره و افزایش شتاب تحقیقات، توسعه پیدا کرده است. این پلتفرم باعث یکپارچگی راحت‌تر هوش مصنوعی با طیف وسیع‌تری از محصولات می‌شود و به توسعه‌دهندگان محصولات ال جی اجازه می‌دهد فناوری یادگیری عمیق را در محصولات آینده این شرکت به کار بگیرند. در راستای استراتژی برند هوش مصنوعی ThinQ که تازه معرفی شده است، محصولات ال جی که با فناوری DeepThinQ توسعه پیدا کرده‌اند (از موبایل گرفته تا لوازم خانگی) تجربه کاربری بی‌نظیری برای مشتریان فراهم می‌کنند. این کار به وسیله اتصال طیف وسیعی از فناوری‌ها و محصولات از طریق پلتفرم هوش مصنوعی انجام می‌پذیرد.

فناوری DeepThinQ

فناوری DeepThinQ 1.0 کاربرد‌های هوش مصنوعی مثل صدا، تصویر و تشخیص چهره و البته تشخیص فضا و بدن انسان را تقویت می‌کند و از طریق اطلاعات جمع‌آوری شده در مورد عادت‌های کاربران محصولات ال جی طی چند سال، توسعه پیدا کرده است. فناوری DeepThinQ 1.0 از صفر و به وسیله ذهنیتی تنوع‌طلب و آزاد طراحی شده است و می‌تواند طیف متنوعی از پلتفرم‌های اجرایی مثل اندروید، لینوکس و webOS را پشتیبانی کند.

قابلیت یادگیری محصولات مبتنی بر فناوری DeepThinQ ال جی

با وجود فناوری ThinQ ال جی، عبارت «زندگی کن و یاد بگیر» کاملا معنای جدید پیدا می‌کند. محصولاتی که بر پایه پلتفرم DeepThinQ توسعه پیدا می‌کنند می‌توانند به وسیله سرورهای ابری خود را آموزش داده و در گذر زمان باهوش‌تر شوند. این قابلیت یادگیری در قلب DeepThinQ قرار گرفته است و به محصولات دارای هوش مصنوعی ال جی اجازه می‌دهد نه تنها از محیط اطراف خود آگاه باشند، بلکه الگوی رفتاری کاربر را هم شناسایی کنند. برای مثال کولر گازی ThinQ ال جی با یادگیری الگوی زندگی کاربر در طول زمان، به صورت خودکار دمای اتاق را با توجه به سلیقه کاربر خنک می‌کند. فناوری نظارت بر اتاق خودروی ال جی نیز حالات چهره و رفتاری راننده را یاد گرفته و متوجه خواب‌آلودگی راننده می‌شود. همچنین فناوری ThinQ می‌تواند با یادگیری رفتار مسافرانی که بیشتر سوار خودرو می‌شوند، به صورت خودکار موسیقی، نور و دمای هوای داخل خودرو را تنظیم کند.

فناوری DeepThinQ

فناوری DeepThinQ از همین حالا با محصولات خاصی در حال شکل‌دهی بخش تجاری و خانگی است. ربات فرودگاهی ال جی که در فرودگاه بین‌المللی Incheon مشغول فعالیت است، با به کارگیری کاهش سر و صدای محیط، قابلیت تشخیص صدا را بهبود بخشیده و بهتر می‌تواند با مسافران ارتباط برقرار کند. ربات جاروبرقی ال جی، تفاوت بین صندلی و سگ را تشخیص داده و بر اساس آن حرکت می‌کند.

دکتر IP Park، مسئول بخش فناوری ال جی می‌گوید:

فناوری DeepThinQ تجسم فلسفه ما است یعنی فراهم کردن قدرتمند‌ترین هوش مصنوعی برای مشتریانمان با به اشتراک‌گذاری پلتفرم، قابلیت‌های اتصال و البته همکاری مشترک. فناوری DeepThinQ کاملا روش استفاده از محصولاتمان را عوض می‌کند، زیرا محصولات دارای ThinQ رفتار مشتری را یاد گرفته و به وسیله آن به جای خدماتی معمولی، خدماتی هوشمند در اختیار مشتری می‌گذارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*