اینترنت ماهواره ای رایگان

اینترنت ماهواره ای رایگان به زودی برای خاورمیانه و آفریقا ارائه می‌شود

شرکت اینترنتی Quika اعلام کرده اولین اینترنت ماهواره ای رایگان و پرسرعت را برای اهالی کشورهای در حال توسعه ارائه می‌کند و قرار است در فاز اول، این سرویس برای خاورمیانه و آفریقا در دسترس قرار بگیرد.

نخستین اینترنت ماهواره ای پرسرعت رایگان توسط شرکت Quika ارائه می‌شود. این شرکت اینترنتی به تازگی به صورت رسمی اعلام کرده که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸، این سرویس برای ساکنان کشورهای خاورمیانه مانند عراق و افغانستان و همچنین کشورهای قاره آفریقا در دسترس قرار می‌گیرد و پس از آن به سراغ دیگر کشورهای در حال توسعه در سراسر جهان خواهد رفت.

رفع نابرابری‌های اقتصادی و اجتماعی با اینترنت ماهواره ای رایگان

شرکت Quika که زیرمجموعه‌ای از اپراتور ماهواره‌ای Talia محسوب می‌شود، هدف خود از این اقدام را برطرف کردن نابرابری‌های اقتصادی و اجتماعی عنوان کرده است و به همین دلیل تصمیم دارد اینترنت ماهواره ای رایگان را در کشورهای در حال توسعه به کاربران ارائه کند.

آلن افراسیاب (Alan Afrasiab)، موسس و مدیر ارشد شرکت Quika در این باره اظهار کرد:

ما بر این باوریم که تمام جوامع، کشورها و مناطقی که در آن‌ها توازنی وجود ندارد، از رشد اقتصادی و تکنولوژیکی عقب می‌مانند و به همین دلیل قصد داریم پلی بر روی این شکاف دیجیتالی و اقتصادی بزنیم. در حال حاضر حدود ۳.۹ میلیارد نفر یعنی تقریبا ۵۳ درصد جمعیت کل جهان هنوز به اینترنت دسترسی ندارند.

اینترنت ماهواره ای رایگان

آلن افراسیاب، موسس شرکت Quika

طبق برنامه، قرار است اینترنت ماهواره ای پرسرعت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی برای تمامی افراد و کسب و کارهای موجود در کشورهای آفریقایی و منطقه خاورمیانه شامل کشورهای عراق و افغانستان به صورت رایگان عرضه شود و پس از آن، این سرویس ماهواره‌ای در اختیار مردم سایر کشورهای در حال توسعه قرار خواهد گرفت. شرکت Quika با استفاده از ماهواره های مجموعه LEO و GEO، اینترنت پرسرعت Ka-band را فراهم می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۶ دیدگاه

 1. بچه ها میگن این نوع اینتنرنت اینترنت ارسال و دریافت هم هست! یعنی هم میتونی دانلود کنی و هم اپلود؟! یکی از دوستانم در راه عراق و ایران گه گاهی رفت و برگشت میکنه بستگانش عراقن, میگه یه دستگاه شبیه وایمکسه و یه دیش که دو مدل LNB بهش وصل میشه یهم متصل میشن و سرعت اینترنتش برای دانلود عالیه اما کمی برای ارسال فایل کم سرعته . میگه مثلا داری با دوستی توی چت رومی چت میکنی پی ام و نوشتت بعد چند ثانیه میرسه به طرف . اما سرعت دانلود چون یکطرفس و وقفه رو متوجه نمیشی عالیه! اون گیرنده هم وای فای داره و هم کابل که میتونی به همه نوع کامپیوتر و موبایلی متصلش کنی . بهم قول داده یکی واسم تهیه کنه پولشم بگیره ازمن , میگه نصبشم کار سختی نیست اسم ماهوره و فرکانسهاشو میتونی از توی اینترنت دراری و به راحتی استفاده کنی!

 2. حجم نت دوبرابرشد یعنی ۵۱۲ شد ۴۰ گیگ….۱مگ شد۱۰۰.دومگ ۱۵۰….کجای کارید…..?

 3. ینی بدبخت به ما عراق و افغانستان نت مفت و پر سرعت ولی ما نت بدرد نخور این شرکتای بدرد نخور با فیلترینگ و غیره … ینی از حق عادیموننم محرومیم

 4. اقا من یجا دیدم زده بود تو روسیه با ۱۵۰۰ میشه ۵۰ گیگ حجم خرید کسی میدونه درسته یا نه

 5. ما هم کاش بریم تحت پوششون

 6. مردیکه با اون قیافش ایرانو دور زده خوب گدا ما هم اینترنت میخایم

 7. قطعا برا ایران هم میاد
  منتها من چشمم آب نمیخوره که این مسولا بزارن ازش استفاده کنیم
  همین حالاش هم اینترنت رو به داخلی و بین المللی تفکیک کردن و دارن حجم دو برابری و حتی چهار برابری به داخلی میدن.
  قطعا در آینده اینترنت بین الملل رو حذف خواهند کرد
  بعدش فقط میتونیم از سرویس های فوق العاده با کیفیت داخلی استفاده کنیم ( مثلا دارم با خبرنگار شبکه یک مصاحبه میکنم )
  خلاصه با امواج پارازیت که بسیار هم سرطان زا و مخرب هستن میان اینترنت رایگان _ پر سرعت _ بین المللی رو از بین میبرن و یه مدت دیگه اینترنت گران _ کم سرعت _ داخلی رو جایگزین میکنن

 8. عراق و افغانستان تحت پوششه اونوقت ما که وسطیم نه ???