نیکون دوربین فول فریم جدید D750 را در نمایشگاه فتوکینای امسال معرفی خواهد کرد

دقیقا سه روز دیگر، در ۱۶ سپتامبر نمایشگاه فوتوکینای ۲۰۱۴ در آلمان برگزار می شود. نمایشگاهی مختص معرفی محصولات جدید عکاسی. نیکون با دوربین D750 به استقبال این نمایشگاه می آید. یک DSLR فول فریم جدید که هشتمین DSLR فول فریم نیکون در دو سال گذشته به حساب می آید.

واقعا نمی دانیم چه بر سر نیکون آمده است. این شرکت در حالی قرار است هشتمین DSLR فول فریم خود در دو سال گذشته را به بازار معرفی کند که رقیب سرسخت آن یعنی کانن، در دو سال گذشته تنها سه دوربین فول فریم به بازار عرضه کرده است. دوربین های ۱Dx، ۵D Mark III و ۶D. دوست دارید مدل های نیکون را بشماریم؟ خوب مدل های فول فریم نیکون در دو سال گذشته شامل D4، D800، D600، Df، D610، D4s، D810 و اکنون D750 می شوند. دوربین هایی که اتفاقا به جز D600 همگی خیلی خوب هستند و هیچ گاه مشکل خاص یا کاستی در آن ها گزارش نشده است.

بسیار خوب ما که نیکون را خیلی درک نمی کنیم. ولی باید گفت که D750 دوربینی است که از نظر سطح فن آوری و قیمت چیزی بین D610 و D810 قرار می گیرد. از نظر قد و قواره، این دوربین بیشتر شبیه به D610 است. D750 می تواند با سرعت ۶.۵ فریم بر ثانیه (سریع تر از D810) به عکاسی پیاپی بپردازد، سیستم فوکوس خودکار ۵۱ نقطه ای شبیه به D810 (با اندکی بهبود) دارد، مجهز به سنسور نورسنجی ۹۲۱ هزار نقطه ای RGB شده است و برای نخستین بار در بین DSLR های فول فریم، نمایشگر چرخنده دارد. ویژگی های مربوط به فیلم برداری D750 خیلی شبیه به D810 است. این یعنی اینکه می توانید با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه، فیلم برداری فول اچ دی انجام دهید.

جالب است که به عنوان یک فول فریم نسبتا ارزان قیمت، کمینه ی سرعت شاتر این دوربین به ۱/۴۰۰۰ ثانیه محدود شده است. فراموش نکنیم بگوییم که خوشبختانه D750 نیز یک دوربین ۲۴ مگاپیکسلی است و آن ۱۲ مگاپیکسل اضافی را ندارد. بعلاوه برخلاف D810، دارای فیلتر Low Pass است و مثل کانن ۶D، مجهز به Wi-Fi داخلی شده است. ظاهرا که شارژدهی باتری آن نیز به مقدار فوق العاده ی ۱۲۳۰ شات (در مقابل ۹۰۰ شاتر D610) می رسد. بدنه ی این دوربین، ۲۳۰۰ دلار قیمت دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*