پیام رسان های داخلی

تعرفه اینترنت برای استفاده از پیام رسان های داخلی توسط اپراتورها کاهش یافت

از این پس کاربران شبکه های اجتماعی برای استفاده از پیام رسان های داخلی تخفیف می‌گیرند. ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت مانند رایتل، همراه اول و مخابرات، تعرفه اینترنت را برای استفاده از پیام رسان ایرانی کاهش داده‌اند.

اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت در ایران اعلام کردند که از این پس استفاده از پیام رسان های داخلی برای کاربران با تعرفه اینترنت کمتری محاسبه خواهد شد. سید مجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد به منظور حمایت از توسعه و ساماندهی فعالیت پیام رسان‌ها و شبکه های اجتماعی داخلی، سقف تعرفه کاربر نهایی از پیام رسان های مجاز داخلی به میزان یک چهارم سقف تعرفه ترافیک بین‌المللی کاربران نهایی محاسبه خواهد شد.

بنابر اعلام رایتل نیز، از این پس کاربران در ازای استفاده از پیام رسان های داخلی به میزان یک سوم سقف تعرفه ترافیک بین‌الملل را پرداخت می‌کنند. این کاهش هزینه از روز یکشنبه، یکم بهمن 1396، علاوه بر تعرفه‌ها، مشمول بسته های اینترنتی قابل خرید مشترکان نیز خواهد شد. در واقع هر 3 کیلوبایت مصرف در پیام رسان داخلی مجاز، معادل با 1 کیلوبایت اینترنت محاسبه می‌شود.

حمایت همراه اول از پیام رسان های داخلی

همچنین همراه اول اعلام کرد با اجرای مصوبه 256 رگولاتوری یا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعرفه اینترنت برای پیام رسان های داخلی به یک سوم کاهش پیدا کرده است. این اقدام به منظور حمایت و توسعه فعالیت پیام رسان‌ها و شبکه های اجتماعی ایرانی انجام شده و از روز جمعه 29 دی‌ماه، سقف تعرفه کاربر نهایی پیام رسان های مجاز داخلی به میزان یک سوم سقف تعرفه ترافیک بین الملل کاربران نهایی اعمال می‌شود. طبق اعلام همراه اول، این کاهش تعرفه برای پیام رسان‌های گپ، آی گپ، بیسفون و سروش انجام شده است.

۱۰ دیدگاه

 1. کم مونده استفاده از پیام رسان های داخلی رو رایگان کنند!
  ولی مطمئن باشند که مردم اگه میخواستند سمت داخلی ها برند که همون موقع که تلگرام رو بسته بودند، میرفتند، که نرفتند!
  شتر در خواب بیند پنبه دانه…

  (3)
 2. اصولاً کاهش تعرفه به دو روش قابل اجرا هست :

  1- پرداخت یارانه از بیت المال به سرویس پیام رسان داخلی
  2- زدن قید تعرفه کاملی که قراره به بیت المال لفزوده بشه

  در هر صورت از جیب مردم هزینه می کنند برای ضرر رسانی به مردم و اینجوری دلار میشه 4650 تومن

  (4)
 3. به جای اینکارا تسلیم درخواست مردم بشید سروش اصلا امنیت نداره چند تا تیک میخوره معلوم نیست چند نفر دارن میخونن ما از تلگرام نمی میریم برای من که یک ساله دارم کار میکنم اونجا کانال دارم مگه دیوونم برم اونجا دوباره کارمو از صفر شروع کنم

  (3)
 4. ما اطلاعات شخصیمون رو به نصف قیمت نمی فروشیم.

  (-2)
 5. ?????ببینید چطوری دستو پا میزنن که بریم سمتشون

  (2)
 6. امنیت چی اون مشکلشو حل کنید

  (5)
 7. ینی خودشونو به هر دری میزننن ولی دیگه کار از کار گذشته بجای مخالفت
  بهتر نیست دست از تصمیم گیری برای مردم بکشید؟؟

  (6)
 8. تخفیف که جهنم اگه رایگانم بشه محاله برم حریم شخصیمو بدم دستشون

  (6)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*