10 حقیقت شوکه کننده در مورد کره شمالی

۱۰ حقیقت شوکه کننده در مورد کره شمالی

در همه جای دنیا قوانین سخت‌گیرانه و عجیب وجود دارد اما شرایط در کره شمالی بسیار بدتر از سایر نقاط جهان است و به همین خاطر در این مطلب به ۱۰ حقیقت شوکه کننده در مورد کره شمالی می‌پردازیم که تصورش هم برای ما ممکن نیست.

۱- برای سفر کردن و اقامت در پایتخت مجوز لازم است

شاید تصورش هم کمی مشکل باید اما در کره شمالی برای سفر به شهرهای دیگر به مجوز نیاز دارید و گذشته از این مورد برای سکونت در پایتخت می‌بایست لیاقت، وفاداری به حکومت و صلاحیت کلی شما توسط مقامات دارای صلاحیت تایید شود. به همین خاطر بخش عظیمی از جمعیت شهر پیونگ‌یانگ را کارمندان دولت، نیروهای نظامی و جاسوسان امنیتی تشکیل می‌دهند.

کره شمالی

رهبر کره شمالی در حال رای دادن به خودش!

۲- انتخابات تنها یک شوخی سخیف است

هر پنج سال یکبار در این کشور یک انتخابات برگزار می‌شود اما در لیست نامزدها تنها اسم یک فرد، یعنی رهبر فعلی کره به چشم می‌خورد و شما ملزم به رای دادن به او هستید! در برگه‌های انتخاباتی دو گزینه (آری یا نه) وجود دارد و مردم باید گزینه «آری» به رهبر و سیستم حاکم را با رضایت انتخاب کنند زیرا در غیر این صورت درخت می‌شوند و حکمشان تبر!

۳- توزیع فیلم‌های ساخته کره جنوبی، کتاب مقدس و پورنوگرافی ممنوع

با اینکه بر اساس آمارهای منتشر شده بالغ‌بر ۶۰ درصد مردم کره شمالی عملا خداناباور هستند، توزیع فیلم‌های پورنوگرافی و محتواهای مستجن در این کشور در بسیاری از موارد به مرگ فرد خاطی منجر می‌شود و بر اساس برخی گزارشات در این کشور ما با نوعی از رابطه جنسی مواجه هستیم که هدف آن تحقیر انسانیت، کاهش شهوت و به مرور سوق دادن او به مسیری است که به جای عشق‌های زمینی تنها به سیستم حاکم عشق بورزد!

همچنین داشتن کتاب‌های مقدس مانند انجیل ممنوع بوده و حکم تماشای فیلم‌هایی که در کره جنوبی ساخته شده اعدام است!

کره شمالی

بیشتر پناهجویان کره شمالی زن‌ها هستند

۴- اینترنت به معنای واقعی وجود ندارد

تقریبا آمار قابل استنادی در مورد چگونگی و تعداد سایت‌های در دسترس برای مردم کره شمالی وجود ندارد اما بر اساس صحبت‌های افرادی که از این کشور فرار کرده‌اند و اطلاعاتی که به بیرون درز کرده است، جدای از اینکه بسیاری از مردم به رایانه شخصی و اینترنت دسترسی ندارند، در کره شمالی با شبکه‌ای کوچک (مانند اینترنت اما در ابعاد بسیار کوچک‌تر) مواجه هستیم که اطلاعات آن توسط سیستم حاکم کنترل می‌شود و مردم به غیر از آن سایت‌ها به هیچ محتوای اینترنتی دیگری دسترسی ندارد. جالب‌تر اینجاست که در سال ۲۰۱۷ گزارشاتی در مورد فعالیت برخی افراد از کره شمالی در سایت‌های علمی و پورنوگرافی منتشر شد که می‌تواند بیانگر این باشد که کارمندان رده بالای دولت به اینترنت آزاد (شاید بهتر است بگوییم تقریبا آزاد) دسترسی دارند و محدودیت‌ها بر اساس پست و جایگاه هر فرد طبقه‌بندی شده است.

رسانه‌های کره شمالی در سال ۲۰۱۳ مدعی شده‌اند رهبر این کشور زیباترین مرد (به طور دقیق‌تر جذاب‌ترین مرد برای خانوم‌ها) در جهان است.

۵- خودکشی جرمی بزرگ به شمار می‌رود

شاید پیش از این با خود گفته باشید اگر قشر فرودست کره شمالی با توجه به وضعیت معیشتی اسفناکشان به زندگی خود پایان بدهند، دست به کاری عقلانی زده‌اند اما باید بدانید بر اساس قوانین حاکم بر این کشور اگر فردی خودکشی کند، تا سه نسل از نزدیکان او به اردوگاه کار اجباری فرستاده می‌شوند و همین دلیل اصلی برخی از ساکنین این سرزمین برای پایان ندادن به زندگیشان است.

در توجیه این قانون آمده است، فرد خودکشی‌کننده در حال فرار از لطف رهبر و زحمت کشیدن برای نظام مردمی کره شمالی است.

۶- کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) به دستشوئی نمی‌رود!

خنده‌دار، منزجر کننده و غیرقابل تصور است، نه؟ بخشی از جامعه کره شمالی بر اساس تعالیمی که در مدارس یا مراکز دیگر به آن‌ها داده می‌شود، اعتقاد دارند رهبر این کشور دستشوئی نمی‌رود، در سن ۳ سالگی رانندگی را یاد گرفته، در سن ۹ سالگی قهرمان قایقرانی جهان را شکست داده و از همه جالب‌تر اینکه پدر او (رهبر قبلی) در سال ۲۰۰۰ همبرگر را کشف کرده است!

کره شمالی

در کره شمالی سیستمی بسیار بسته و ظالم حاکم است

۷- دزدی در روز روشن!

در سال ۱۹۴۷ کیم ایل سونگ ۱۰۰۰ خودروی سواری ولوو را از سوئد به نوعی خرید و به کره‌ی شمالی آورد اما هرگز پول آن‌ها را پرداخت نکرد!

۸- اکنون در زمستان سال ۱۰۶ هستیم

شاید عجیب باشد اما تاریخ در کره شمالی از سال ۱۹۱۲ و زاد روز کیم ایل-سونگ بنیان‌گذار سیستم فعلی شروع می‌شود. چقدر عجیب و دردناک است این تغییر گذشته و تبدیل کردن انسان به موجودی که باید سراسر عشق شود به سیستمی خودکامه. این وضعیت من را یاد کتاب ۱۹۸۴، نوشته جورج اورول می‌اندازد.

۹- استفاده از فکس برای مکاتبه با کره جنوبی!

شاید عجیب باشد که در دنیای مدرن و پیشرفته امروز، کشوری برای مکاتبه با سایر نقاط جهان از ماشین فکس استفاده کند! کره شمالی برای ابلاغ تهدیدات و تصمیمات خود در نقاط مرزی به همسایه جنوبیش از یک دستگاه فکس استفاده می‌کند.

کره شمالی

نمایی از محله‌های فقیر نشین در کره شمالی

۱۰- وقتی انسان، آدم‌خوار می‌شود

با استناد به برخی گزارشات رسمی و صحبت‌های پناهجویان کره شمالی، در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ این کشور با قحطی بی‌سابقه‌ای مواجه شد و عده‌ای از مردم برای زنده ماندن به آدم‌خواری روی آوردند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳۲ دیدگاه

 1. حتما کتاب دختری با هفت اسم رو بخونید .هر چقدر بیشتر میخوندم بیشتر میدیدم شباهت های زیادی داریم .

 2. صد رحمت به کشور خودم ایران جانم فدای ایران

 3. زیاد ناراحت نباشید وضعیت ما هم زیاد فرقی نمیکنه با اینا . تاحالا با عربستان مقایسه میشدیم حالا باید با کره شمالی. چقد بدبخت شدیم ما

 4. بدترین ایرادش اینه که با دین هم مشکل داره این یارو

 5. فک میکنم ما باید از یه قانونشون الگو برداری کنیم که خیلی مفیده
  مثلا افراد زالو صفت و مفت خور و ریا کاری که اختلاس میکنن و مال مملکت و مردم میخورن و در میرن رو باید تا چند نسل افراد و اعضا خانواده و فامیلشون رو یا تبعید کنن یا چند سال ببرن زندان یا اردوگاه کار اجباری تا این کثافتا از این کارا نکنن
  حیوون اختلاس نکن مال مردم خوردن نداره

 6. فرق زیادی باایران نداره,بهرکشوری قوانین ایرانو بگی میخنده,حالا من اسم اون قوانین رو نمیارم که فردا منو دستگیر نکن,ولی خودتون میدونید منظورن چیاس

 7. اشاره ای به کتاب ۱۹۸۴ جورج اورول داشتید دلم نیومد ایو نگم
  من قبلا میخواستم کتاب قلعه حیوا.نات جورج اورول رو در گجت نیوز معرفی کنم به کاربرا چون این کتاب باعث میشه نسبت به وضعیتمون تو ایران دید بازتری داشته باشیم ، ولی متاسفانه آقای معصوم پور اون کامنت رو حذف کردن و بنظر میاد ایشون بدشون نمیاد مردم ایران مثل مردم کره شمالی بشن
  ولی خب به هر حال من این کتاب رو خوندم و حتما پیشنهاد میکنم بجای بحث های سیا.سی بیهوده صدا و سیما
  کتاب ۱۹۸۴ رو هم گرفتم ولی هنوز وقت نکردم بخونمش

 8. البته تعداد قوانین عجیب و غریب کره شمالی بیشتر از ایناست
  مثلا مردم مدل موهاشون رو فقط میتونن از ۲۸ مدل انتخاب کنن
  خیابوناشونم بسیار خلوته
  عکس گرفتن توریست ها از کره شمالی ممنوعه
  یادمه چندوقت پیش یه خارجی چندتا عکس از کره شمالی از روی هلیکوپتر منتشر کرد و گفت از مقامات اونجا اجازه گرفته
  اتفاقا رفته بود از قسمت های کمی پیشرفته تر کره شمالی ( اگر اشتباه نکنم تو پایتخت بود ) عکس گرفته بود که مثلا بگه کره شمالی یه کشور پیشرفته هست و فقری وجود نداره ، و بخاطر همینم بهش هلیکوپتر دادن و گفتن عکس بگیر. ولی نکته جالب این بود که با وجود عکس های سفارشی که گرفته بود ولی نتونسته بود خیابون های خالی شهر رو توش نندازه. و همین نشون میده چیزایی که در مورد کره شمالی میگن حقیقت داره
  اما درمورد اون عکس کیم جونگ اون با زنان کره شمالی باید بگم که اون زن ها منو یاد اون پیرزن تو فرودگاه میندازه که شوق دیدن یکی رو داشت.

 9. در سیستم های خودکامه، یک نکته رو باید در نظر گرفت.

  رسوب!

  رسانه در این سیستم ها روی افکار مردم رسوب می دهد و یک قشر ۳۰ درصدی همیشه پیرو این سیستم ها هستند.

  زمانی که دیگر روشنفکری و روشنگری رسوب ها را پاک نماید، دیگر هر حرف راستی از جانب رسانه مورد قبول واقع نمی شود.

  چند سال پیش وقتی نزاع با کره جنوبی بالا گرفته بود، کره جنوبی به وسیله بلندگو در نزدیکی مرز این کشور، اقدام به پخش شعارهای زد کمونونیستی، واقعیات زندگی در قرن ۲۱ و خطر قحطی و نابودی کشور و مردم کره شمالی بر اثر جنگ می نمود.

  کره شمتلی در کمتر از ۴۸ ساعت پای میز مزاکره رفت تا درخواست عدم پخش شعار مورد پذیرش قرار بگیرد.

  آزادی سخت به دست می آید.

  مخصوصا تو یک کشوری مثل کره شمالی که حکومت تا دندان به تکنولوژی روز مصلح است و افراد جامعه هیچ چیز به غیر از بیل و کلنگ ندارند.

  مشکلی که در خاورمیانه نیست و همین موضوع رو مقامات کنونی عربستان حس کرده اند و با پیشتازی در دادن آزادی و لغو قوانین سخت گیرانه، مردم را به اصلاحات امیدوار می کنند تا سقوط نکنند.

  در پایان به این نکته اشاره می کنم که اوضاع کشور وخیم هست و مسئولین باید مردم رو آزاد بزارند و قوانین سخت گیرانه رو لغو کنند.

 10. کاش می دونستم همبرگر به زبون کره شمالی چطور تلفظ میشه.
  یا اینکه وقتی تو دیکشنری همبرگر رو معنی کردن دیدند ریشه این کلمه به بندر هامبورگ آلمان می خوره قیافشون چطور میشه…

 11. واقعا آدم باید تا چه اندازه توی تنگنا قرار بگیره که سایر آدم ها بخوره

  یا خودکشی کنه

  و…

  به امید آزادی همه مردم جهان

 12. من قانونه خودکشیشو قبول دارم وگرنه نسلشون منقرض میشد

 13. اخ اخ اخ تنها راه فرار کردنه

 14. انشاالله به حول قوه الهی ما هم به کره شمالی می رسیم و بعد از آن رد می شویم و دنیا جلوی ما زانو می زند…

 15. خدارو شکر تو ایران هستیم
  به نظرم کره شمالی باید حکومتش نابود بشه تا مردمش آزادی رو احساس کنن

 16. یه کشوری دیگه هم هست توی دنیا که یه سری محدودیت ها داره، به مردم کشورهای دیگه بگی شاخ در میارن!!!

  خیلی دوست دارم ببینم سایر کشورها در مورد ایران چی میگن

 17. یه جای خوب برای زندگی

 18. F******K همیشه برای خودم سوال بود چرا خودکشی نمی کنن! نگو جرئتش ندارن

  اون نداشتن اینترنت هم از همه بدتره

  تشکر آقای خزایی مطلب جالبی بود