کیفیت خودروهای سواری

گزارش رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری در نیمه اول سال ۹۶ منتشر شد

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در جدیدترین گزارش خود نتایج تحقیق و اندازه‌گیری میزان رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری در نیمه اول سال ۱۳۹۶ را برای دسته‌های قیمتی مختلف منتشر کرد.

گزارش رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری برای نوزدهمین دوره توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد. در این گزارش، ۷ دسته قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان، ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان، ۱۲۵ تا ۲۰۰ میلیون تومان و بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان مورد بررسی قرار گرفته است که به این ترتیب خودروهای سایپا ۱۳۱، پارس تندر، ام وی ام ایکس ۲۲ دنده دستی، کیا پیکانتو، رنو کپچر، تویوتا پریوس و بی ام و ۵۳۰ در دسته‌های قیمتی مختلف بالاترین میزان رضایت مشتریان را از نظر کیفیت محصول دریافت کرده‌اند.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در این تحقیق با ۶۹ هزار و ۷۴ نفر از خریداران ۹۷ مدل خودروی سواری از ۱۷ شرکت عرضه‌کننده یا تولیدکننده در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۶ مصاحبه کرده است. با توجه به نتایج به دست آمده، میزان رضایت‌مندی مشتریان از کیفیت خودروهای سواری در نیمه اول امسال در مقایسه با سال گذشته ۱۵ امتیاز رشد کرده است.

کیفیت خودروهای سواری

همچنین این گزارش نشان می‌دهد که در ۶ ماه نخست سال ۹۶، حدود ۵۷ درصد خودروها نسبت به سال ۱۳۹۵ با رشد رضایت مشتریان و ۲۳.۵ درصد با افت رضایت مواجه شده‌اند. ۱۹.۵ درصد مدل خودروهای سواری نیز برای اولین بار در سال جاری مورد سنجش و بررسی قرار گرفته‌اند.

نتایج رضایت مشتریان از کیفیت اولیه محصول در دسته‌های قیمتی مختلف

کیفیت خودروهای سواری

دسته‌بندی قیمتی خودروها در جدول فوق، بر اساس قیمت شرکتی خودروها در نیمه اول سال ۱۳۹۶ تنظیم شده است. دسته قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان با برخورداری از ۳۵ مدل خودرو، بیش از ۶۳ درصد سهم بازار را از آن خود کرده و خودروی پارس تندر (تولید شرکت پارس خودرو)، بیشترین عدد رضایت مشتریان و خودروی تیبا ۲ (تولید سایپا) کمترین میزان رضایت را در میان محصولات این رده کسب کرده‌اند.

میزان رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری به تفکیک دسته قیمتی – نیمه اول ۱۳۹۶

کمتر از ۲۵ میلیون تومان

کیفیت خودروهای سواری

۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان

کیفیت خودروهای سواری کیفیت خودروهای سواری

۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان

کیفیت خودروهای سواری

۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان

کیفیت خودروهای سواری

۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان

کیفیت خودروهای سواری

۱۲۵ تا ۲۰۰ میلیون تومان

کیفیت خودروهای سواری

بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان

کیفیت خودروهای سواری

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

 1. تو مذخرف و ساختگی بودن این گزارش همین بس که گفته لکسوس nx300 پایین تر از سانتافست !!!!!!
  خخخخخخخخ

 2. مسخره بود,یهو میگفتین همه ی ماشین های تولیدداخل رو مردم دوست دارن

 3. خیلی رو دارن خیلیییییییییییییییییییییییییییی

 4. با این قیمت ها (سمند ۳۳ میلیونی و پراید ۲۲ میلیونی) خجالت نمی کشن از کیفیت و رضایت و… حرف میزنن؟؟

 5. رضااااااایت مشتری؟؟؟

  شوخیش هم زشته

 6. اره جونه عمه شون رضایت کافیه برید جلو نمایندگی ها این مدل هاییم که به قول رضایت دارن همشون اشغالن از ناچار سوار میشیم که باز مقصر خودمونیم دمه مون رو میزاریم رو کولمون میگیم وای وای دهه فجر شد الان شرایط خوبه ولی نمیفهمیم چه ضرری کردیم اینارو حمایت میکنیم
  اینام خوب فهمیدن تا خر باشه باید خر سواری کرد