زمین تخت گرایان می‌گویند که پرتاب موشک فالکون سنگین اسپیس ایکس یک توطئه است!

زمین تخت گرایان پرتاب موشک فالکون سنگین اسپیس ایکس را توطئه خطاب کردند!

در جریان پرتاب موشک فالکون سنگین کمپانی اسپیس ایکس، تصاویر شگفت‌انگیزی از سیاره ما از فضا و گرد بودن زمین منتشر شد، اما زمین تخت گرایان می‌گویند که این تصاویر جعلی هستند!

مطمئنا تا الان از خبر پرتاب موشک فالکون سنگین یا همان فالکون هوی (Falcon Heavy) کمپانی هوافضای خصوصی اسپیس ایکس (SpaceX) و موفقیت شگفت‌انگیز این شرکت در فرستادن قدرتمندترین موشک جهان به فضا، مطلع شده‌اید و اگر بیشتر خبرهای منتشرشده در این رابطه را دنبال کرده باشید، محموله عجیب این راکت شگفت‌انگیز که در چند روز پیش به فضا فرستاده‌شده بود هم توجه شما را به خود جلب کرده است.

این شرکت در جریان پرتاب موشک فالکون سنگین که در تاریخ 6 فوریه انجام شد، یک خودرو تسلا رودستر (Tesla Roadster) قرمز رنگ را به همراه آدمکی به نام مرد ستاره‌ای (Starman)، به مقصد سیاره مریخ، به فضا ارسال کرد و در این سفر دوربین‌های وصل شده به ماشین الکتریکی تسلا تصاویر خیره‌کننده‌ای از مرد ستاره‌ای و ماشینش به زمین مخابره کردند.

زمین تخت گرایان می‌گویند که پرتاب موشک فالکون سنگین اسپیس ایکس یک توطئه است!

تصویری از مرد ستاره‌ای در تسلا رودستر 2008 اسپیس ایکس که لباس فضایی مخصوص این کمپانی را پوشیده است.

این تصاویر که گردی سیاره زمین را به خوبی نشان می‌دهند، مورد انتقاد طرفداران نظریه زمین تخت قرار گرفته‌اند و همانطور که انتظار می‌رفت، مغزهای متفکر جهان زمین تخت گرایی با جعلی خطاب کردن ویدیوها و عکس‌ها، یکی دیگر از مدارک اثبات بی‌پایه و اساس بودن ادعاهایشان را غیر قابل قبول دانستند.

زمین تخت گرایان می‌گویند که پرتاب موشک فالکون سنگین اسپیس ایکس یک توطئه است!

پس از به پایان رسیدن آزمایش فالکون هوی، در حساب توییتری انجمن زمین تخت (Flat Earth Society) توییتی منتشر شد که در آن گفته شده که اعتماد کردن به یک کمپانی خصوصی مانند اسپیس ایکس در مورد بیان حقیقت کار اشتباهی است و پخش ویدیوهای تسلا رودستر اسپیس ایکس در فضا هیچ‌چیزی را در مورد گرد بودن زمین ثابت نمی‌کند!

زمین تخت گرایان همه را دروغگو خطاب می‌کنند!

طرفداران تئوری توطئه زمین تخت سابقه درخشانی در دروغگو خطاب کردن مقامات دولتی و جعلی دانستن مدارک منتشرشده از سوی آژانس‌های فضایی مانند ناسا (NASA)، در مورد گردی کره زمین، دارند و در گردهمایی‌های مجازی و واقعی خود دائما به تمسخر واقعیت‌های علمی و اسناد موجود در این رابطه می‌پردازند.

حالا در اقدامی شگفت‌انگیز که انتظار آن از کسانی که جوامع علمی بین المللی و هرکسی که با نظر آن‌ها مخالف است را زیر سوال می‌برند، زمین تخت گرایان این بار یک شرکت هوافضای خصوصی فوق‌العاده موفق را دروغگو خطاب کرده‌اند.

در حساب توییتری معرفی‌شده، زمین تخت گرایان از عبارت «جعلی ایکس» (FakeX) برای اشاره به شرکت اسپیس ایکس استفاده کرده‌اند و بر طبق ادعای این افراد، عکس‌های مرد ستاره‌ای در فضا همگی فتوشاپ‌شده هستند؛ در پخش زنده سفر تسلا رودستر فضایی و سرنشینش که تا ساعت‌ها پس از پرتاب موشک فالکون سنگین در یوتیوب استریم می‌شد هم در قسمت نظرات، دعوایی بین طرفداران نظریه زمین تخت و سایر بیننده‌ها در جریان بود.

پرتاب موشک فالکون سنگین و موردتوجه قرار گرفتن مجدد زمین تخت گرایان

به صورت کلی می‌توان گفت که ارائه آماری دقیق از تمامی کسانی که به تخت بودن زمین باور دارند، عملا ‌غیرممکن بوده و فرق گذاشتن بین ترول‌های اینترنتی و طرفداران واقعی نظریه، حداقل در فضای مجازی، بسیار سخت است؛ از طرف انجمن زمین تخت اعلام شده که آمار اعضای آن 555 نفر است و در یکی از جدیدترین کنفرانس‌های برگزارشده توسط این انجمن در نوامبر 2017، در کارولینای شمالی، گفته شد که حدودا 500 نفر در این رویداد شرکت کرده‌اند.

همچنین، کارشناسان حوزه تئوری‌های توطئه باور دارند که زمین تخت گرایان با وجود تلاش بی‌وقفه خود برای زیر سوال بودن بیش از 2 هزار سال مشاهدات علمی در مورد کره زمین، با دیگر کسانی که به دنبال نظریه‌های توطئه‌محور مشابه هستند،‌ فرق چندانی ندارند.

متخصصان میگویند که دلیل اصلی جذب شدن بخشی از جامعه به این باورهای عجیب و غریب، نوعی تمایل به داشتن حس کنترل بر روی اوضاع و مالکیت صورت خاصی از علم و دانش است؛ طرفداران باور تخت بودن سیاره علاقه دارند تا دنیای اطراف خود را به شکل سیاه و سفید ببینند و خود را به عنوان «آدم خوب‌ها» و کسانی که باهوش هستند و گول توطئه‌ها را نمی‌خورند، در مقابل «آدم بدها»، یعنی اشخاصی که به دنبال فریب جوامع هستند،‌ قرار دهند.

جالب است بدانیم که باورهای برخی از زمین تخت گرایان از تفسیرهای خاصی از انجیل سرچشمه گرفته‌اند و برگزارکننده کنفرانس ماه نوامبر زمین تخت هم یکی از مبلغان مسیحی بوده است؛ عده دیگری هم هستند که تنها چیزهایی که با چشم خود ببیند را باور می‌کنند و به همین دلیل، چون قوس سیاره از چشم آن‌ها پنهان است،‌ به این نتیجه رسیده‌اند که حتما سیاره باید تخت باشد!

زمین تخت گرایان می‌گویند که پرتاب موشک فالکون سنگین اسپیس ایکس یک توطئه است!

با این تفاسیر، از آنجایی که اثبات برخی موضوعات به صورت صد درصدی، عملا غیرممکن است، نمی‌توان تمامی کسانی را که مدعی جعلی بودن ویدیوها و عکس‌های مرد ستاره‌ای و تسلا رودستر قرمزش هستند را قانع کرد که در سال 2018 یک شرکت هوافضا برای اولین بار خودرویی را در فضا به پرواز درآورد؛ از طرف دیگر، منشا طرفداری از تئوری تخت بودن زمین هر چه که باشد، این افراد اطلاعات ناسا، اسپیس ایکس و یا هر شخص، سازمان و شرکت دیگر که برخلاف باور آن‌ها باشد را ‌قبول نمی‌کند و میگویند که تنها در صورت دیدن قوس زمین با چشمان خوشان است که قانع می‌شوند.

کسی چه می‌داند،‌ شاید اگر یک یا چند نفر از این افراد هم به فضا برده شوند و گرد بودن سیاره به آن‌ها نشان داده شود، پس از بازگشت به زمین و نقض نظریه زمین تخت از طرف سایر همفکرانشان دروغگو خطاب شوند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

26 دیدگاه

 1. اگه زمین گرده چرا اینقدر میاین اینجا بحث میکنین و مخالفت؟ سعید یه چیزی میدونه که میگه

 2. عجب بابا من یه طوطی سخنگو دارم بهش گفتم زمین گرده یا تخت سرى گفت گرده گرده گرده…. چندبارم تکرار کرد بعد این ابله تخت گرایان از حیوون هم کمترن خاک تو سرشون
  🙂

 3. خدا لعنت کنه همه تخت گرایان ابله رااااااااااااااااااااااااااا

 4. یارو اومده میگه سیب مربع شکله بعد میگه به من احترام بزار ‌‌!!!

 5. مرگ بر گرد گرایان

 6. قرن بیستو یکم چرا اینقدر ملت نفهمن

 7. یبار یکی از اینا رو ببرید یه چرخی بخورن بفهمن زمین گرده بابا

 8. قبلا به این تخت به این حد تخت بودن زمینو قبول نداشتن میگفتن فقط کروی نیست الان دیگه رد دادن

 9. انسان های ابله همیشه توهم توطعه دارن

 10. چه احمقن این تخت گرایان حیوون هم میفهمه زمین گرد هستش

 11. فقط اسپیس ایکس رو عشق است گور بابا تخت گرایان ابله

 12. بعد اینا شب و روزو کسوف خسوف چجوری توجیح میکنن؟؟

  • اینا به اینکه زمین یه جرم ناچیز و دوار بر یور خورشیده رو قبول ندارن و میگن اجرام دور زمین میچرخن یعنی زمین مرکزیت داره. با یه سوال ساده میشه اینا رو به احمق بودنشون آگاه کرد. چرا استرالیا و کشور های جنوبی آمریکا با اینکه علم تولید موشک بالستیک دارند ولی یدونه بالستیک هم ندارن یا چرا فرمول ساده گرانش دو جرم در فضا که نیوتون ارائه داده به راحتی برای ماهواره ها صدق می کنه؟ یا چرا نیروی گرانش زمین رو خط استوا با جاهای دیگه فرق داره؟ البته اینا نون نفهمیشونو میخورن پس نمیشه منطقی باهاشون رفتار کرد

 13. عجب بابا خاک عالم بر سر تخت گرایان کنن جانم فداى اسپیس ایکس چشم شون کور شه این تخت گرایان

 14. لعنت به تخت گرایان تف به گور باباشون

 15. درود بیکران به اسپیس ایکس و NASA

 16. گور بابا تخت گرایان کردن

 17. من موندم چی بگم نه میخوام تخت گرایانو دل سرد کنم نه میتونم ایلان ماسکو از خودم برنجونم ولی پشت پرده اینکه نمیزارن ما موشکمونو بفرسیم فضا دولته امریکاس