نیم نگاه گجت نیوز به بازی Wasteland 2

داستان آخر الزمانی بازی Wasteland 2 داستان گروهی چهار نفره را بازگو می کند که تحت کنترل شما خواهند بود . این بازی در چندین دهه بعد از حملات اتمی بین کشور های زورگو اتفاق می افتد . این بازی شاید به عقیده بیشتر افراد سرگرمی خوبی برای افراد بیکار باشد ولی برای گیمر های این نسخه از بازی . . ! در ادامه با گجت نیوز همراه باشید .

سبک این بازی RPG یا Role Playing game و استراتژیک می باشد و همانطور که می دانید , RPG سبکی است که در آن شما می توانید انتخاب آزادانه داشته باشید و بنابر تمایل خود آنگونه که می خواهید بازی کنید ( بازی هایی چون Skyrim و Witcher نمونه هایی از این سبک هستند ) . شماره اول این بازی در سال ۱۹۹۸ روانه بازار شد و با استقبال فراوانی از گیمر ها مواجه شد و از آن دیگر خبری نبود تا امسال ( ۲۰۱۴ ) که نسخه ی دیگر این بازی برای پلتفرم های Microsoft Windows , Mac OS X و Linux در فروشگاه ها به فروش می رسد . توسعه دهنده و ناشر این بازی inXile Entertainment می باشد . این بازی بر اساس ایده هایی از بازی Fallout ساخته شده است . این نکته را هم متذکر شویم که IGN , نسخه اول این بازی را جزو ۲۵ بازی برتر تاریخ اعلام نموده است .

wl2-1360x760
شما در ابتدا باید از بین ۷ رنجر با توانایی های خاص و منحصر بفرد خود , ۴ نفر را انتخاب کنید و کنترل این گروه چهار نفره از رنجر های بیابانی را در دست بگیرید و در این بازی به دنبال یافتن راز سیگنال رادیویی مرموزی بگردید . این گروه از مرکز فرماندهی دستور می گیرند تا به انسان های باقیمانده در اقصی نقاط دنیا کمک برسانند و در این راه ممکن است با مهاجمین , آدم خوار ها , تبدیل شوندگان و … روبرو شوند . برای گیمر های بازی Wasteland 2 این بازی شروعی تازه از سبک RPG است که از ترکیب داستانی هوشمندانه و حماسی و گرافیک قوی ساخته شده و بخوبی توانسته است جزئیات زمین را پس از بمباران های هسته ای نشان دهد . یکی از ماموریت های شما این است که تبدیل شوندگان و زامبی ها را دور کنید . درست است که به نظر سناریوی خوبیست ولی با توجه به جزئیات این ماموریت نسبتا جزئی , گیمر باید ساعت ها برای گشتن در نواحی مختلف بازی وقت بگذارد . از اولین چیزهایی که در این بازی می بینید , گیاهان تبدیل شده ی بزرگی هستند که بیشتر فضای بازی را فرا گرفته اند . هدایت این گروه بصورت سوم شخص انجام می گیرد . هر کدام از افرادی که تحت کنترل دارید بنابر ویژگی و مهارتی که دارند , کارهای خاصی انجام می دهند . از باز کردن در , متخصص تقویت سلاح گرفته تا تعمیر کننده وسایل , همه بین این چهار شخصیت تقسیم شده است . هیچ مهارتی بیهوده به شخصیت ها داده نشده است و در طول بازی از تمامی مهارت ها استفاده خواهد شود . جنگ ها و مبارزه های Wasteland 2 هیچ گاه برای گیمر خسته کننده نمی شوند و براساس نوع و سبک بازی که دارید می توانید راه های متعددی برای مبارزه و پیروز شدن بیابید . از دیگر مواردی که می توان به نکات مثبت این بازی اضافه نمود این است که نشانگر موس بعد از چند لحظه پنهان می شود و یا دوربین ( که از بالا بازی را به شما نشان می دهد ) تا نزدیکی سازه ها پایین می آید . همچنین بازی به جای کرش کردن به راحتی جوابگوی درخواست Load شدن ناحیه ای جدید از طرف شما هست .

این بازی باگ هایی نیز دارد که گهگاهی خیلی اذیت نمی کنند ولی اگر شما یادتان برود بعد از ۲ ساعت , بازی را Save نمایید و قصد برگشت به Ranger Citadel را داشته باشید , ممکن است با کرش شدن بازی مواجه شوید و پیشروی تان از دست برود . این بازی به گونه ای ساخته شده است که به گفته ی سازنده ی بازی بیشتر افراد نیمی از بازی را نخواهند دید .

منبع : Joystiq.com

Wasteland 2 review

Wasteland 2 review

t looks like mankind finally did it. After decades of nuclear-armed nation states flaunting their atomic might, somebody took things a step too far, pressed the big red button and the entire world was reduced to cinders in an apocalyptic hail of ballistic missiles. After the dust settled and the gloom of the nuclear tundra set in, tiny pockets of survivors clamored up from the rubble and banded together like dirty, irradiated meerkats. Most were just in it for the chance to eke out some kind of existence under the new status quo, but those kind souls were constantly harried by bands of raiders, cannibals, mutants and jerks who somehow thought the apocalypse would be an appropriate time to shout, “Blaster Master rules Bartertown!” at every opportunity. All of this is a pretty big bummer for humanity, but for players of Wasteland 2, the end of the world as we know it is just the beginning of a role-playing game that, through a combination of clever writing, daunting attention to detail and phenomenal post-apocalyptic world building, legitimately earns the oft-hyperbolic descriptor of “epic.” It’s just too bad that these strengths are so often overshadowed by technical problems. Wasteland 2 tells the story of the Desert Rangers, a group of post-nuclear toughs dedicated to upholding some semblance of law amid the ruins of humanity.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بازی اگه میخواد طرفدار داشته باشه باید اول شخص باشه یا اینکه مثل the division از گرافیک بالا برخوردار باشه