تغییر شیوه زندگی موبایل ها با SmartTag سونی

تکنولوژی NFC موبایل های هوشمند را قادر ساخته که علاوه بر انجام پرداخت های موبایلی و استفاده در سیستم های حمل و نقل عمومی، به انتقال اطلاعات و ارتباط تعاملی با دیگر ابزارهای اطراف شان بپردازند. اما ابداع جدید سونی می تواند این ارتباط بیسیم شگفت انگیز را بیش از پیش شخصی کند.
اسمارت تگ، گجت قابل برنامه ریزی کوچکی است که می تواند به تلفن همراه اندرویدی مجهز به NFC شما، یکسری دستورات مشخص را ارسال کرده و شما را از شر انجام کارها و تنظیمات تکراری هر روزه بر روی موبایل نجات دهد.
برای مثال، قرار دادن موبایل در مقابل اسمارت تگی که بغل تخت خواب آویزان شده، به صورت خودکار تلفن شما را سایلنت کرده، وای فای، بلوتوث و جی پی اس آن را خاموش کرده و سپس زنگ بیدارباش گوشی برای را صبح روز بعد فعال می کند. درست است که انجام این تسک ها توسط خودتان کار ساده ای است. اما علاوه بر اینکه تکرار هر روز چنین کاری ملال آور است، در انجام خودکار کارها هم می تواند افسون خاصی باشد که لذت خودش را دارد.
وقتی که هنگام ورود به خانه تنها با قرار دادن تلفن تان در برابر یک اسمارت تگ ، وای فای آن روشن شده، جی پی اس خاموش شده و به صورت اتوماتیک اپلیکیشن های مورد نیازتان باز شوند، احتمالا زندگی راحت تر خواهد شد! طبق اعلام سونی در نمایشگاه CES 2012 برای استفاده از این تگ های کوچک، زیبا و کارآمد باید تا سه ماهه دوم امسال صبر کنیم. اسمارت تگ سونی قرار است در بسته های ۴ تایی، با قیمت احتمالی ۳۰ دلار به بازار عرضه گردد. اگر هم برای استفاده از چنین قابلیت جذابی نمی توانید تا فصل آینده صبر کنید، بهتر است سری به سایت اپلیکیشن NFC Task Launcher بزنید. شاید برای خودتان چند تا از این تگ ها را ساختید.
 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*