خبر خوش برای اپلی ها : نسخه نهایی iOS 8 منتشر شد

خبر خوب برای دوستداران اپل؛ iOS 8 بالاخره آماده دانلود عمومی شد. این کمپانی دیروز نسخه نهایی از سیستم عامل مشهور خود را برای آیفون و آیپدها منتشر کرد. این سیستم عامل دارای ویژگی‌های بسیار به همراه بهینه‌سازی‌های مختلف است که پیش‌تر قول ارائه آن در روز ۱۷ سپتامبر داده شده بود.

برای دریافت iOS 8 مانند همیشه باید به بخش Setting رفته، پس از آن بخش General و در نهایت Software Update. البته ممکن است اپل این سیستم عامل را برای همه کاربران خود منتشر نکرده باشد ولی به مرور برای تمای کاربران قابل دسترس خواهد بود.

iOS 8 طبق اعلام اپل با دستگاه‌های قدیمی تر اپل چون آیفون ۴s، آیپد ۲ و نسل پنجم آیپاد تاچ‌ها نیز سازگار است. البته برآوردهای جدید نشان داده که این سیستم عامل حداقل بر روی آیفون ۴s دارای مشکلات و خطاهایی می‌باشد که به همین دلیل از سوی برخی وبسایت ها توصیه به عدم نصب این سیستم عامل در آیفون ۴s شده است. توصیه این وبسایت ها انتظار برای ارائه iOS 8.01 است تا شاید اپل این مشکلات را برای آیفون ۴s نیز برطرف کند. همین مشکلات کمابیش در آیپد ۲ نیز مشاهده شده است.

نکته مهم دیگر برای آپدیت به iOS 8 میزان حجم بالایی است که برای نصب این سیستم عامل نیاز است. این میزان بنا به نوع دستگاه و مدل آن‌ها متفاوت است، با این حال گاه تا ۵.۷ گیگابایت حافظه نیز مورد نیاز بوده است. پس بهتر است که از اطلاعات موجود بر روی دستگاه خود -در هنگام نصب- تا حد ممکن بکاهید. همچنین واضح است که تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌های موجود در دستگاه iOS شما نیز لازمه این آپدیت خواهد بود.

در کنار انتشار عمومی این سیستم عامل، گفته شده که iOS 8 یکی از سرویس‌های مشهور خود Healthkit را به دلیل وجود خطاهایی در نرم افزارهای آن فعلا به همراه نخواهد داشت. هنوز زمان دقیقی برای ارائه پلتفرم کنترل سلامت و تناسب بدن ارائه نشده است.

لینک دانلود مستقیم برای تمام دیوایس های اپل که از iOS 8 پشتیبانی میکنند :

 

منبع : gsmarena

The new iOS 8 starts rolling out today

The new iOS 8 starts rolling out today

You’ve heard all about iOS 8 now you can experience it for yourself – the new version of the operating system is out of beta after months of testing and is about to start rolling out to devices worldwide.

The new iOS is compatible with iPhone 4S and later, iPad 2 and later, any iPad mini, the iPod touch 5th generation.

Check out the announcement news for a summarized changelog or you can read our preview for a more detailed look at the changes.

Keep in mind that one of the new features, Handoff, that syncs various activities with Mac OS X Yosemite will start working only next month.

Before you start the update it’s advisable to make a backup and to have 2GB or so of free storage. You can update from the phone itself (Settings > General > Software updates) or from iTunes. Actual seeding should start at about 5PM GMT, so keep an eye on your iDevice when the time comes.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*