گوشی های هواوی و ZTE

آژانس‌های امنیتی آمریکا نسبت به خرید گوشی های هواوی و ZTE هشدار دادند!

چندین آژانس امنیتی مختلف در آمریکا از جمله CIA و FBI، در رابطه با خرید گوشی های هواوی و ZTE و همین‌طور استفاده شهروندان از محصولات چینی، هشدار دادند!

هواوی تلاش کرد تا از طریق مشارکت با اپراتورهای آمریکایی وارد بازار این کشور شود، اما دولت با فشار آوردن به AT&T و ورایزن مانع انجام این کار شد. حال CNBC در گزارشی جدید، از توصیه روسای امنیتی آمریکا در رابطه با خرید گوشی های هواوی و زد تی ای خبر داده است.

اخیرا مدیران آژانس امنیت ملی (NSA)، پلیس فدرال، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا و چند نهاد امنیتی دیگر، متفقا در رابطه با این دو کمپانی که مقر آنها در چین واقع شده است، اظهار نگرانی کردند. کریس ری (Chris Wray)، رییس اف بی آی می‌گوید:

ما عمیقا در رابطه با خطرات اجازه دادن به هر شرکت یا نهادی که به دولت‌های خارجی وابستگی داشته و به منظور به دست آوردن جایگاه‌های قدرت درون شبکه مخابراتی ما، ارزش‌های ما را به اشتراک نمی‌گذارند، نگران هستیم.

ریچارد یو (Richard Yu)، مدیر ارشد اجرایی هواوی، در پایان نمایشگاه CES 2018 و زمانی که مذاکره‌ها به سرانجام نرسید، از ناامیدی خود و فرصت‌های از دست‌رفته برای مصرف‌کنندگان، اپراتورها و البته خود هواوی سخن گفت.

اخیرا نیز در پاسخ به نهادهای امنیتی کشور آمریکا، یکی از سخن‌گویان هواوی ضمن اشاره به اعتماد بیش از 170 کشور مختلف به این شرکت و توانایی‌های تولید آن، اعلام کرد که خطرات امنیت سایبری این کمپانی، بیشتر از فروشندگان ICT نیست.

فعلا جزئیات بیشتری از دلیل ابراز نگرانی این سازمان‌ها در رابطه با خرید گوشی های هواوی و ZTE منتشر نشده است.