ماهی‌تابه هوشمند هم آمد : با SmartyPans آشنا شوید !

این روزها پیشوند «اسمارت» یا هوشمند در پشت نام هر دستگاه تجملاتی که در بازار وارد می‌شود درج شده است. وجود این پیشوند است که اطمینان خاطری از عملکرد و تکنیک بالای به کار برده شده در آن برای خریدار ایجاد می‌کند. امکانات و کنترل بیشتر، توانایی و قدرت بالاتر و استفاده هر چه بیشتر از تکنولوژی مواردی هستند که یک دستگاه را اسمارت می‌کند. ولی این دستگاه‌های هوشمند تاکنون در آشپزی ورود چندان مهم و چشمگیری نداشته‌اند.

راهول باکسی از مخترعین و اهالی سیلیکون‌ولی قصد دارد این معادله را با ورود یک تابه هوشمند اندکی تغییر دهد. تابه باکسی نام SmartyPans به خود گرفته و دارای امکاناتی است که می‌توان آن را به قطع یک تابه هوشمند لقب داد. در این تابه سه سنسور مختلف گرماسنج، رطوبت سنج و وزن سنج قرار داده شده تا جزئیات کاملی از مواد و غذای درون خود را به آشپز اطلاع دهد.

smartypans-1

تمامی این اطلاعات به وسیله بلوتوث موجود در تابه و ارسال آن به غذا ممکن خواهد بود. در این اپلیکیشن دستور پخت انواع غذا تحت عنوان Recipe Mode قرار داده شده تا آشپز بتواند بر اساس آن به پخت غذای خود اقدام کند و با اضافه کردن هر ماده غذایی به ادامه آشپزی کاربر نیز کمک کند.

همچنین حالتی دیگر به نام Metric Mode وجود دارد که می‌تواند جزئیات مربوط به پخت غذا و پیشنهادهایی بر اساس آن‌ها را به شکل آنی به فرد و از طریق اپلیکیشن منتقل کند.

تصاویری از اپلیکیشن طراحی شده برای این ماهی تابه :

باتری این تابه با یک بار شارژ تا یک ماه قابل استفاده است، تابه در برابر نفوذ آب مقاوم است، سنسورهای درون آن می‌توانند تا دمای ۱۲۰۰ درجه فارنهایت را تحمل کنند، حدود ۱۰۰۰ دستور غذای مختلف در اپلیکیشن آن گنجانده شده، میزان کالری را به شکل آنی به کاربر منتقل می‌کند و … این ویژگی‌ها در کنار یکدیگر می‌تواند یک پخت و پز بسیار دقیق را برای آشپز فراهم کند.

جدول مشخصات فنی این ماهیتابه هوشمند !

smartypans-5

منبع : indiegogo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*