آخرین مطالب
0
امروز
دوربین سلفی ویوو اپکس

اسنشال مالک پتنتی مشابه دوربین سلفی ویوو اپکس است!

محل قرارگیری دوربین سلفی ویوو اپکس ، یکی از نوآوری‌های جذاب چینی‌ها برای کاهش حاشیه صفحه بود. ولی به نظر می‌رسد اسنشال مالک پتنتی مشابه این سیستم است. آیا ویو در آینده نیازی به دریافت مجوز از اسنشال دارد؟

Apex یکی از گوشی های مفهومی در نمایشگاه MWC 2018 بود که توجه بسیاری را به خود جلب کرد. با اسکنر اثر انگشتی که در هر جایی از بخش پایینی صفحه قادر به شناسایی انگشت هست، صدایی که از صفحه می‌آید و حاشیه‌های بسیار باریک بخش جلویی، دیگر جایی برای تعبیه دوربین سلفی باقی نمی‌ماند. پیش‌تر شیائومی با معرفی گوشی “Mi Mix”، دوربین سلفی را در حاشیه پایینی تعبیه کرده بود. این موضوع با عرضه Mi Mix 2 ادامه پیدا کرد و حالا به نظر می‌رسد سازندگان می‌خواهند در Mi Mix 2S، با ایجاد یک بریدگی در صفحه، آن را در گوشه سمت راست تعبیه کنند.

ایده مربوط به دوربین سلفی ویوو اپکس پیش‌تر توسط اسنشال ثبت شده است

ویوو راهکاری بهتر برای این موضوع داشته و در گوشی جدید اپکس (که البته ممکن است نام آن در آینده تغییر کند)، از یک دوربین پاپ آپ استفاده کرده است. شاید با خود تصور کنید که ویوو واقعا از یک ایده بسیار عالی بهره برده باشد، ولی اخیرا خالق اندروید یعنی اندی رابین، در توییتی جدید نشان داده که پتنت مربوط به دوربین سلفی پاپ آپ به کمپانی اسنشال تعلق دارد. در واقع آنها می 2016 پتنتی تحت عنوان «ماشین و راهی برای به حداکثر رساندن فضای صفحه یک دستگاه موبایل» را ثبت کرده‌اند.

دوربین سلفی ویوو اپکس

تصاویر ضمیمه‌شده همراه با درخواست ثبت این پتنت، سیستمی مشابه آن‌چه که ویوو در گوشی مفهومی خود به کار برده بود را نشان می‌دهد. در این نسخه، دوربین در گوشه بخش بالایی قرار گرفته و کاربران می‌توانند همانند یک دکمه، آن را برای فعال شدن فشار دهند.

از آنجایی که اپکس تنها یک گوشی مفهومی است، به نظر نمی‌رسد ویوو برای دوربین پاپ آپ نیازی به دریافت لایسنس از اسنشال داشته باشد، ولی زمانی که این گوشی برای تولید انبوه آماده شود، به نظر می‌رسد چینی‌ها اول به یک گفتگو با اسنشال نیاز خواهند داشت.

۴ دیدگاه

 1. جالبه فقط باعث میشه آسی پذیر تر شه گوشی اگر از دست بیفته

  (2)
 2. این لوس بازیا چیه

  (2)
 3. دوربین روی صفحه که شیک تره

  (1)
 4. تکنولوژی جالبیه به نظر

  (2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*