لامبورگینی اورکان پرفورمانته اسپایدر

لامبورگینی اورکان پرفورمانته اسپایدر با قدرت ۶۳۱ اسب بخار از راه رسید

لامبورگینی اورکان پرفورمانته اسپایدر (Lamborghini Huracan Performante Spyder) در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۸ معرفی شد. این خودرو از موتور ۵.۲ لیتری V10 نسخه کوپه قدرت می‌گیرد.

اورکان پرفورمانته اسپایدر، جدیدترین سوپر اسپورت لامبورگینی است که دروازه‌های کارخانه سانتاگاتا بولونیزه را برای به چالش کشیدن ابر خودروهای دیگر ترک می‌کند. همان‌طور که از نام این خودرو نیز پیداست، مهم‌ترین تفاوت محصول جدید ایتالیایی‌ها با خودروی قبلی را می‌توان سقف جمع‌شونده در نظر گرفت که جلوه‌ای خاص به آن بخشیده است.

در محصول جدید لامبورگینی، از بدنه اصلی اوراکان پرفورمانته استفاده شده و ما باز هم می‌توانیم اسپویلر جلویی و باله عقبی فیبر کربنی را در کنار دیفیوزر برجسته آن مشاهده کنیم. به دنبال استفاده از سقف تاشو، حالا این محصول جدید شباهت زیادی به نسخه معمولی Spyder که سال ۲۰۱۶ معرفی شده بود پیدا کرده است. به گفته سازندگان، تنها ۱۷ ثانیه طول می‌کشد تا سقف خودرو به صورت کامل جمع شود و این کار می‌تواند در سرعت ۳۱ مایل بر ساعت (۵۰ کیلومتر بر ساعت) انجام شود.

لامبورگینی اورکان پرفورمانته اسپایدر

۳۲۵ کیلومتر بر ساعت، حداکثر سرعت لامبورگینی اورکان پرفورمانته اسپایدر

همانند مدل پرفورمانته کوپه، نیروی محرکه توسط یک موتور ۵.۲ لیتری V10 تامین می‌شود که در نتیجه آن، قدرت ۶۳۱ اسب بخار در دور موتور ۸ هزار و همین‌طور گشتاور ۴۴۳ فوت پوند (۶۰۰ نیوتن متر) در دور ۶۵۰۰، به چهار چرخ فرستاده خواهد شد. سقف جدید پرفورمانته اسپایدر و مکانیسم الکتروهیدرولیک هم ۱۲۵ کیلوگرم به وزن خودرو اضافه می‌کند تا وزن آن به هزار و ۵۰۷ کیلوگرم برسد. با این حال، توزیع وزن با نسبت ۴۳/۵۷ باقی مانده است.

افزایش وزن خودرو سبب شده تا حالا شتاب ۰ تا ۶۲ مایل بر سرعت (۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت) به ۳.۱ ثانیه افزایش پیدا کند و لامبورگینی اورکان پرفورمانته اسپایدر ظرف مدت زمان ۹.۳ ثانیه به سرعت ۱۲۵ مایل بر ساعت (۲۰۲ کیلومتر بر ساعت) دست یابد. حداکثر سرعت نیز همانند مدل کوپه، ۲۰۲ مایل بر ساعت (۳۲۵ کیلومتر بر ساعت) خواهد بود.

لامبورگینی اورکان پرفورمانته اسپایدر

سازندگان بدون هیچ تغییراتی باز هم از سیستم آیرودینامیکی فعال Aerodinamica Lamborghini Attiva استفاده کرده‌اند. این سیستم به اندازه‌ای در انتقال هوا از کابین موثر عمل می‌کند که لامبورگینی مدعی شده سقف این خودرو همانند نسخه کوپه که از سقفی ثابت بهره می‌برد، قادر به تنظیم جریان ذرات هوایی و حفظ شتاب آن است.

شباهت‌ها به همینجا ختم نمی‌شود و زیر بدنه اصلی خودرو می‌توانیم شاسی یکسان با مدل کوپه را پیدا کنیم. لامبورگینی اورکان پرفورمانته اسپایدر برای فرمان داینامیک و کنترل پایداری، از تنظیماتی که مجددا کالیبره شده‌اند بهره می‌برد. به علاوه، در این محصول جدید حالت‌های رانندگی سه‌گانه “Anima” لامبورگینی یعنی Strada ،Corsa و Sport هم حاضر هستند.

انتظار می‌رود اولین سری از خودروهای جدید لامبورگینی، تابستان پیش رو وارد انگلستان شوند.

هنوز قیمت نهایی این محصول جدید اعلام نشده است، اما می‌توان قیمت پایه ۲۳۸ هزار پوندی (۲۳ هزار پوند گران‌تر از مدل کوپه) را برای آن پیش‌بینی کرد.

لامبورگینی اورکان پرفورمانته اسپایدر

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. دیوانه کنندست….بدون توربو تنفس طبیعی ..مدل کوپه ۵ثانیه سریعتر از هایپرکار پورشه۹۱۸بودتوپیست نوربرینگ…یکی از فنی ترین وزیبا ترین ماشینهای جهان

  2. من از بچگی عاشق این ماشین بودم بالاخره یروزم میخرمش

  3. نمیدونم طرح اولیه لامبروگینی کی داده ولی هرکی بوده یه طرحی داده هیچ وقت قدیمی نمیشه

  4. وجدانا آدم یه دونه از اینا داشته باشه دیگه چی میخواد؟ من باشم از ماشین پیاده نمیشم توش زندگی میکنم

  5. من تو نید فور اسپید یکی دو سال طول کشید بازش کنم تازه لامبورگینی معمولیو 😐

Open

Close