10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند! | گجت نیوز
آخرین مطالب
14
امروز
معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

در این مطلب قصد داریم تا 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و شگفت‌انگیزی که به عنوان نشانه‌هایی احتمالی از ارتباط موجودات فضایی با انسان‌ها شناخته می‌شوند را معرفی کنیم.

همانطور که می‌دانیم، جهان اطراف و هر آنچه که در آسمان شب می‌بینیم به قدری بزرگ و وسیع است که درک آن با تمامی پیشرفت‌های شگفت‌انگیز علوم مختلف در طول تاریخ بشریت،‌ هنوز امکان‌پذیر نیست؛ با این حال دانشمندانی وجود دارند که در میان میلیاردها سیستم ستاره‌ای و چند تریلیون سیاره مختلف،‌ تنها سیاره ما را دارای حیات می‌دانند و می‌گویند که زندگی فقط بر روی زمین شکل گرفته است.

از طرف دیگر وقتی به عظمت کیهان توجه می‌کنیم و یافته‌های جالبی که در دهه‌های اخیر با پیشرفت علم ستاره شناسی ممکن شده را در نظر می‌گیریم، باور به تنها بودن انسان در تمام جهان بسیار سخت به نظر می‌رسد و احتمال وجود فرازمینی هایی با اشکال مختلف، از همیشه بیشتر با منطق جور در می‌آید.

همچنین، اکتشافات جدید علم اختر شناسی و یافته‌های دانشمندان که هر چند وقت یک‌بار از پتانسیل بالای قمرهای زحل و یا سیاره مریخ برای میزبانی از حیات فرازمینی خبر می‌دهند، تصور پیشین بشریت در مورد تنها بودن ما در کیهان را بیشتر زیر سوال می‌برند.

با این تفاسیر، هنگامی که به گذشته انسان نگاه می‌کنیم،‌ مسائل و پدیده‌هایی را می‌بینیم که احتمال دخالت موجودات فضایی در آن‌ها، توسط عده زیادی از افراد جوامع مطرح شده است؛ به طور دقیق‌تر می‌توان گفت که نظریه به نام تئوری فضانوردان باستانی (Ancient Astronaut Theory) وجود دارد که بر اساس آن، نسل بشر از هزاران سال پیش و حتی قبل‌تر از آن با تمدن‌های فرازمینی در ارتباط بوده و بیگانگانی از سیارات و یا کهکشان‌های دوردست به زمین آمده و در شکل دادن به تاریخ بشریت نقش بزرگی داشته‌اند.

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

به عنوان مثال صحبت‌های زیادی در مورد پیشرفت‌های تکنولوژیکی در دوران قوم آزتک، مصر باستان و یا تمدن‌های چند هزاران ساله دیگر مطرح شده که تنها راه توجیه دستیابی این تمدن‌ها به دانش عمیقی از مباحث مختلف ریاضی، ستاره شناسی،‌ مهندسی،‌ معماری و دانسته‌های مشابه را ارتباط با موجودات فضایی می‌دانند.

عده‌ای می‌پرسند که چگونه مصریان باستان در چند هزاران‌ سال پیش از میلاد مسیح توانایی جابه‌جایی سنگ‌هایی با وزن حداکثری 50 تن را داشته‌اند و یا چطور است که سطح دانسته‌های تمدن مایا در مورد علوم گوناگون به حدی زیاد بوده که جهانیان این مردمان آمریکای مرکزی را به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین تمدن ‌های باستانی می‌شناسند؟

اشیا باستانی مرموز و عجیبی از تمدن‌های پیشین به جا مانده است!

خوشبختانه مردمان تمدن‌های مختلف در گوشه گوشه جهان حداکثر تلاش خود را برای ثبت تاریخشان کردند و آثار باستانی گوناگونی را برای باخبر کردن نسل‌های بعد از وجود خود، به جا گذاشتند؛ این آثار شامل نوشته‌ها، بناها و اشیا باستانی مرموز و عجیبی می‌شوند که هرکدام داستانی شگفت‌انگیز داشته و بر اساس باور طرفداران نظریه فضانوردان باستان،‌ نشان از ارتباط باستانیان با موجودات فضایی هستند.

در ادامه تعدادی از این اشیا باستانی مرموز را معرفی می‌کنیم:

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

همانطور که در تصاویر می‌بینیم، یک نوع کیف دستی در آثار باستانی به جا مانده از دو تمدن مجزا و چند هزار سال،‌ در بین‌النهرین و آمریکا به تصویر کشیده شده که در کنار سردرگم کردن متخصصان باستان شناسی، بحث فضانوردی باستانی را داغ‌ کرده است! در جوامع علمی به این قسمت از مجسمه‌ها کیف دستی خدایان گفته می‌شود.

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

شی باستانی مرموز بالا بین سال‌های 600 تا 900 بعد از میلاد ساخته شده و به نظر می‌رسد که آدمکی را با نوعی لباس فضایی به تصویر کشیده است.

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

جدا از بحث کیف دستی اسرار‌آمیز مجسم شده، این مورد از لیست اشیا باستانی مرموز که با نام یادواره املک 19 (Olmec Monument 19)‌ شناخته می‌شود، مربوط به یکی از خدایان آمریکایی مرکزی بوده و به نظر می‌رسد که این خدا در داخل نوعی دستگاه پرنده قرار گرفته است.

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

ستون سنگی چند هزار ساله ال بال (El-Baul) که در کشور گواتمالا پیدا شده، از نظر نمادگذاری و ماهیت تجهیزات به تصویر کشیده شده محققان را سردرگم کرده است.

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

لوح باستانی دیگری از کشور مکزیک در آمریکا جنوبی که به وضوح نوعی موجود با چشمان بادامی و سر کشیده، که شباهت فوق‌العاده‌ای به آدم فضایی‌های فیلم‌های هالیوودی دارد را نمایش داده است.

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

یکی از شناخته‌شده‌ترین اشیا باستانی مرموز موردبحث در میان طرفداران تئوری فضانوردان باستان، این سنگ‌قبر مرموز با نام لوح شاه پاکال (King Pakal) است که همانند یکی دیگر از موارد لیست، موجودی را در داخل یک وسیله عجیب و غریب با تجهیزات مختلف نشان داده است.

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

شی باستانی مربوط به تمدن مایا که به اعتقاد بسیاری از افراد معتقد به دخالت فرازمینی ها در شکل‌گیری تاریخ بشر، یک فضانورد باستانی را با نوعی کلاه فضایی نشان می‌دهد!

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

لوحی از مصر باستان که موجود و موقعیتی شبیه به آنچه در داستان‌های تخیلی می‌بینیم را نشان داده است؛ آیا فرازمینی هایی این‌چنین در ساخت اهرام مصر و یا بناهای یادبود دیگر این تمدن شگفت‌انگیز دست داشته‌اند؟!

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

تصویر بالا مربوط به یک سنگتراشی چند هزار ساله از آمریکای مرکزی است که همانند موارد قبل فردی را در یک لباس عجیب و مرموز نشان می‌دهد.

معرفی 10 مورد از اشیا باستانی مرموز و عجیبی که به موجودات فضایی ربط داده شده‌اند!

دو مجسمه مرموز دیگر از گواتمالا که دانشمندان در توجیه علت ظاهر عجیب آن‌ها به اتفاق نظر نرسیده‌اند.

البته موارد معرفی‌شده تنها تعدادی از آثار باستانی به جامانده از تمدن‌های پیشین هستند که ماهیت اسرارآمیزی دارند؛ با این تفاسیر، شما درباره این اشیا باستانی مرموز چه نظری دارید؟ آیا تمامی ابهامات آثار کشف‌شده فقط نوعی تصادف است که عمق خیال‌پردازی مردمان باستان را نشان می‌دهند و یا این امکان وجود دارد که موجودات فضایی از مدت‌ها پیش در کنار ما بوده‌اند و تغییرات عمده‌ای را در زندگی ما ایجاد کرده‌اند؟!

۲۵ دیدگاه

 1. تحقیقات روز علم ژنتیک و همچنین علم فسیل شناسی ثابت کرده که اجداد ما میمون بودن و در علم دیگه بحثی درباره این موضوع نیست.البته از ظاهر ما هم کاملا مشخصه.ما پستانداریم مثل خر و گاو و گوسفند و گربه سانان و الی آخر.ما پرنده یا خزنده یا آبزی یا حشره نیستیم و مشخصا پستانداریم.پس ادیان بطور کلی چرت میگن.همانطور که باکتری ها در زمین تکامل پیدا کردن و به گونه های مختلف حیوان تبدیل شدن ممکن است در سیارات دیگری در جهان موجوداتی همین روند تکامل را طی کرده باشند.جهان تا جایی که میدانیم سیزده میلیارد سال قدمت دارد و زمین چهار میلیارد سال و گونه انسان پنج میلیون سال در نتیجه ممکن است سیاراتی در جهان باشد که چند میلیارد سال زودتر از زمین روند تکامل را طی کرده باشند و موجوداتی بسیار پیشرفته تر از ما در جهان باشند که در گذشته از زمین بازدید کرده اند. شواهدی وجود دارد که نشان میدهد این موجودات نزدیک به سه میلیارد سال پیش از زمین بازدید کرده اند.در آن زمان هنوز هیچ موجود زنده ای در زمین وجود نداشته.همانگونه که ما الان قصد داریم به سیارات دیگر برویم و جای جدیدی برای زندگی پیدا کنیم شاید فرازمینی ها قبلا یعنی سه میلیارد سال پیش بدنبال خانه ای جدید به زمین سر زده باشند. بجای چسبیدن به کتاب های دینی خرافی بیایید به علم روز گوش فرا دهیم. سپاسگزارم…

  (-4)
 2. بازم میگم اونایی که قبول دارن من بهشون احترام میزارم اما حرفم بااونایی قبول ندارنه بدبختا نشستین ی گوشه چرندیات میبافیت بزرگترین و پیشرفته ترین ماهواره ی جهان ثابت کرده وجود دارن فکر کردید انسان بودن به روی زمین زندگی کردنه فکر کردید وقتی حرف از اشرف مخلوقات میاد فقط شمااشرف مخلوقاتید اونهام انسانن اما اوناکجا ما کجا حتی ذهن درک ما نمیتونه پیشرفته بودن اونارا محاسبه کنه ما داریم به ساختار زندگیشون پی میبریم و ازاونا تحقیق میکنیم اونوقت بعضیا چرندیات میبافن تازه موندن وجود داره یانه؟ از طرفی دیگه فریادتون کل جهانا گرفته که میگید یگانه ی هستی به خودتون؟؟هه ی گوشه نشستید فکر کردید ی کیهان وجود داره ی کهکشان وجود داره میلیاردهامیلیارد کیهان و جهان هاای دیگر به علاوه ی جهان های موازی وجودداره اونوقت فکر کردیم شماتنهایین؟

  (5)
 3. اونایی که قبول دارن من بهشون احترام میزارم اما حرفم بااونایی قبول ندارنه بدبختا نشستین ی گوشه چرندیات میبافیت بزرگترین و پیشرفته ترین ماهواره ی جهان ثابت کرده وجود دارن فکر کردید انسان بودن به روی زمین زندگی کردنه فکر کردید وقتی حرف از اشرف مخلوقات میاد فقط شمااشرف مخلوقاتید اونهام انسانن اما اوناکجا ما کجا حتی ذهن درک ما نمیتونه پیشرفته بودن اونارا محاسبه کنه ما داریم به ساختار زندگیشون پی میبریم و ازاونا تحقیق میکنیم اونوقت بعضیا چرندیات میبافن تازه موندن وجود داره یانه؟ از طرفی دیگه فریادتون کل جهانا گرفته که میگید یگانه ی هستی به خودتون؟؟هه ی گوشه نشستید فکر کردید ی کیهان وجود داره ی کهکشان وجود داره میلیاردهامیلیارد کیهان و جهان هاای دیگر به علاوه ی جهان های موازی وجودداره اونوقت فکر کردیم شماتنهایین؟

  (2)
 4. طبق تحقیقات پیرفته ترین ماهواره ی جهان ناسا واطلاعاتی که اون به دست اورده ثابت شده موجودات فضایی وجود دارند وجهان ها کهکشان و کیهان های دیگری به علاوه ی جهان های موازی وجود دارند موجودات فضایی شکل انسان هستند.. و ایا انسان بودن فقط بازندگی روی کره ی خاکی ثابت میشه؟ یعنی هرکس روزمینه انسانه؟ اونهام انسانن اما از نسل تکامل یافته اما غرورمون اجازه نمیده قبول کنیم تمدن هاایی پیشرفته تراز ماوجوددارند فقط صدایمان کل این جهان بیکران را دربرگرفته که داد میزنیم یگانه ی هستی هه!!اونایی که قبول دارن من بهشون احترام میذارم اما اونایی که قبول ندارن خواهشا چرتا پرت اینجا نگینن تحقیق کنید اثبات کنید واگر اثبات شد یعنی از دانشمندانی مثل انیشتن باهوش تری که دیگه جات نمیتونه اینجاباشه و تورو برای تحقیقاتشون روهوامیزنن اما به هرحال تاکسی خالی زیادی بوق میزنه خواهشا اونایی که درحد اطلاعات من هستند جواب بدن و اثبات کننداینهانه ربطی به دین نداره نه چیز دیگه جهان میلیاردها ساله شروع شده و ما میلیون ها سال بعد به وجود اومدیم هراحتمالیا میشه داد قبل ما هزاران نوع تمدن وجود داشته و دارد پس اینابه یادداشته باشید ماتنهاتیستیم

  (-1)
 5. کسایی که ازاین مخلوقات چیزی نمیدونند چرت نگن ماهواره ی ناسا پیشرفته ترین ماهواره ی جهان بااطلاعات وتحقیقاتی که انجام داده ثابت کرده که فقط منظومه ی ماتنهامنظومه ی جهان بیکران نیست وکهکشان هاو کیهان های زیادی وجوددارند برعلاوه جهان های موازی همه ی ماقبول داریم اشرف مخلوقاتیم اما ایا انسان بودن باروی این کره ی خاکی ثابت میشه یعنی هرکسی روی این کره باشه انسان؟اونهام مثل ما هستند اما از نسل تکامل یافته اما غرور مااجازه نمیدع قبول کنیم قبول کنیم پیشرفته تراز ماوجود داره و اما همه جافریاد میزنیم هوشمندویگانه ی هستی هه!وقتی همتون اونایی که قبول دارن غیرازخودشون تواین جهان هاکسی وجود نداره واثبات کردن بیان نظر بدن مااگر بخواهیم فکر کنیم که هزاران سال قبل تمدنی وجود داشته قطعا مغز محمدود مانمیتوانددرک پیشرفت انهارا حتی محاسبه کند بااین حال پیشبینی ناسا اینکه نسل های بعدی مامیتونه سیگنالهای اونهارا دریافت کنه این حرفایی که زدم یک هزارم اطلاعات درمورد اونها نمیشه اثبات هاواطلاعات بیشتری وجود داره که شمابه اونا دسترسی ندارین

  (0)
 6. قابل توجه دوست گلمون علی که میگه خدا وجود نداره یا اگه هست چرا بشر رو به حال خودش رها کرده و خدایی نمیکنه.تو به من بگو دوست من انسان تازه داره در مورد هوش مصنوعی آزمایشاتی انجام میده.فرض کن این علم خیلی پیشرفت کنه.میدونی نهایت پیشرفت تو این علم به کجا میرسه؟به جایی که نیازی به دخالت انسان یاهمون آفریدگارش نباشه وخودش مستقل باشه و رفتار و حتی زندگی کنه.بعدشم هر بلایی سر بشر میاد نتیجه افکار و رفتار خودشه.وقتی جنگ فقر تبعیض و ظلم هست مقصر خود انسانه گرچه دامن خیلی افراد بیگناه هم میگیره.در ثانی در مورد وجود خدا بهت همینو بگم که انسان تا الان هیچ چیزی رو اختراع نکرده فقط اون چیزی که میلیاردها سال بوده رو فهمیده که هست.مثلا سوختهای فسیلی.انواع انرژی و الکترو مغناطیس وخلاصه همه چی.پس چطور وجودشو میشه انکار کرد.مثلا فکر کردیم انرژی هسته ای تولید کردیم خیلی پیشرفت کردیم و از خدا زدیم جلو؟نه.انرژی ای که یک ثانیه در خورشید تولید میشه برابر مصرف یک میلیون سال انرژی الکتریکی بشر با نیروگاههای هسته ایه.ببین فقط باید عمیقا فکر کنی

  (-1)
 7. چیزی واسه توجیه بیشتر این عکسا نیست فک کنم بیشترتون با فکر من موافقین

  (1)
 8. قبل از تولد پیامبر اسلام در های آسمان به روی جن ها باز بود و وقتی فرشته ها از آینده حرف میزدن جن ها میرفتم جاسوسی میکردن از فرشته ها و گفته های اونها رو به انسانهای جن گیر میگفتن علت این نماد های امروزی هم همینه. حتی عکس هلیکوپتر و تانک هم تو نقاشی های مصر باستان دیده شده. علت اینکه بعضی دولت های غربی جن ها رو به اسم موجود فضایی تبلیغ میکنن ؛ اینه که میخوان حضور جن ها رو عادی جلوه بدن و اونها رو کم کم وارد زندگی بشر کنن

  (-1)
 9. موجودات فضایی واقعیت هستند در قران هم نام برده شده بسیاری از تکنولوژی اونها در دست آمریکا است

  (1)
 10. موجودات دیگری به غیر از انسان وجود دارن ولی به زمین ربطی ندارن تو قرآنم دربارش صحبت شده ک در کهکشان های دیگه ای مثل زمین زندگی جاریست ولی به زمین هیچ ربطی نداره
  خواهشا اینو بدونین ک هروقت بحثی در مورد موجودات فضایی شد بازی با افکره و میخوان فکرارو مریض کنن اینا همش داستان پشتشه زود باور نباشین

  (-5)
  • چرا همه چیزو به دین ربط میدید اخه دین کجا بوده چیزی حز خرافات و سرگرمی بچگانه نیست یکم متطقی و واقع بین باشیم خدا کجاست پس چرا خدایی نمیکنه و بشر رو رها کرده؟؟یکم چشامونو باز کنیم و بی تعصب باشیم

   (-1)
   • مشکل داریا کی به دین ربط داد
    یه دور قرآن بخونی میفهمی دربارش صحبت شده ولی کلا بحثش یچیز دیگس ربطی به ما نداره این چرت و پرتایی ک هی میشنویم و میگن برا یه نقشه هایی ک بعضیا میکشن و میخوان فکرارو درگیرش کنن
    کی حرف دینو زد این وسط

    (-3)
 11. موضوع خیلی سنگینیه ، حرفم پس میگیرم از لحاضی خوردن گوشت مصنوی که از سلول انسان تولید شده واقعا ترسناک و غیر قانونی و غیر اخلاقی

  (0)
 12. سلام به همه.اینا واقعیت داره و این موجودات فرازمینی همون جن های خودمون هستن.اجنه و شیاطین.اون مجسمه که بیضی هست سرش و گفته تو فیلم های هالیوود از اون شکل به عنوان موجودات فضایی استفاده میشه از اشکال اجنه هست و در کتاب های شیطان پرستان نیز وجود داره.

  (3)
 13. بدون شک خدا موجوداتی رو فرستاده تا پیشرفت بشرو سریع تر کنن

  (-9)
 14. بعضی از مجسمه ها و نقشا واقعا هیچ توجیهی براشون نیست

  (2)
 15. این همه مدرک دال بر وجود فضاییها و دستکاریهای ژنتیکی حالا بزن زیرش تا یقمون نگیرن بگن وجود داریم باور نمیکنیم

  (5)
 16. بعضیاشون واقعا مسخره بود

  (-11)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*