پرينتر هاي 3 بعدي فراتر از انتظار : تفنگ را دانلود ، چاپ و شليک کنيد !

در مورد پرینترهای سه بعدی و کاربردهایشان مطالب مختلفی در گجت نيوز خوانده اید. اما ظاهرا تکنولوژي پرينتر هاي 3 بعدي بسيار فراتر از انتظار ما عمل مي کنند!آیا می دانید که با این پرینترها می تواند تفنگ هم پرینت کرد؟ درست خوانده اید. یک تفنگ واقعی که گلوله هم شلیک می کند.

مدتی پیش صاحب یک پرینتر سه بعدی نشان داد که چطور توانسته قطعات مختلف یک اسلحه را با پرینترش بسازد و بعد از سرهم کردن آنها با تفنگ اش شلیک کند. هرچند آن تفنگ دوام زیادی نیاورد و بعد از شلیک چند گلوله به چند قطعه تقسیم شد.

اما بعد از این ماجرا افراد و شرکت های مختلفی روی این موضوع کار کرده اند تا اینکه موسسه ای به نام Wilson ویدیویی از تفنگی نشان داد که بیش از ۶۰۰ گلوله شلیک می کند.

بخش های اصلی این تفنگ توسط یک پرینتر سه بعدی ساخته شده که شامل تمام بخش های عملکردی اصلی است. آنها می گویند پس از مدت ها تست و بررسی، به طراحی مناسب آن برای پرینترهای سه بعدی رسیده اند. چیزی که در نهایت ساخته شده تفنگ AR-15 است که مدل شهری تفنگ جنگی مشهور M16 است.

در تست انجام شده این تفنگ در یک روز ۶۶۰ گلوله شلیک کرده و سازنده می گوید به راحتی قادر به شلیک بیش از ۱۰۰۰ گلوله خواهد بود.

در واقع این نخستین طرح تفنگی است که توسط پرینترهای سه بعدی ساخته شده و می تواند به خوبی کار کند و بعد از شلیک صدها گلوله هم دچار مشکل نشده است.

صاحبان پرینترهای سه بعدی معمولا نقشه های سه بعدی را به صورت از پیش آماده دانلود می کنند تا بتوانند آنها را پرینت کنند. این شرکت هم طرح پرینت سه بعدی این تفنگ را در اینترنت قرار داده و می گوید تا به حال بیش از ۱۰ هزار نفر آن را دانلود کرده اند و کاربران زیادی هم آن را از شبکه تورنت دریافت می کنند.

با این وضعیت می توانید به پرینترهای سه بعدی از زاویه دیگری هم نگاه کنید و مراقب باشید چه چیزی از آن بیرون می آید.


منبع : arstechnica

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*