گزارش AnTuTu

گزارش AnTuTu از تمایلات کاربران در استفاده از گوشی های هوشمند

در گزارش AnTuTu برای فوریه ۲۰۱۸، تمایلات کاربران در استفاده از گوشی های هوشمند از جنبه‌هایی همچون اندازه نمایشگر، میزان رم و سیستم عامل اعلام شده است.

AnTuTu گزارشی جامع در مورد تمایل کاربران در استفاده از گوشی های موبایل برای فوریه ۲۰۱۸ دارد. این گزارش، مشخصه‌های مختلفی همچون اندازه صفحه نمایش و وضوح آن، میزان رم، میزان حافظه داخلی و سیستم عامل را در بر می‌گیرد.

اطلاعات مندرج در این لیست در رابطه با کاربران کشور چین است، اما تفاوت چندانی میان آن و کاربران جهانی وجود ندارد. هرچند در کشورهایی با در آمد پایین، محصولات اقتصادی بالاتر از سایر گوشی ها قرار خواهند گرفت.

گزارش AnTuTu

گزارش AnTuTu باز هم افزایش تمایل کاربران به استفاده از گوشی های مجهز به نمایشگرهای تمام‌صفحه را تایید می‌کند و به نظر می‌رسد طیف محصولاتی که می‌توان برخی آنها را در حوزه فبلت‌ها قرار داد در حال افزایش است.

نمایشگرهای ۵.۵ اینچی با سهم ۲۵.۷۶ درصد بیشترین محبوبیت را در میان کاربران کشور چین دارند و پس از آن، نمایشگرهای ۶ اینچی با سهم ۱۹.۷۸ درصد در جایگاه دوم قرار می‌گیرند. این در حالی‌ست که آوریل سال گذشته، سهم نمایشگرهای ۶ اینچی تنها ۶.۳۸ درصد بود. از سوی دیگر، سهم نمایشگرهای ۵ اینچی در حالی تنها ۳.۸۱ درصد است که آوریل سال گذشته، این میزان به ۷.۶۶ درصد می‌رسید. در نهایت، ۲۶.۸۲ درصد از گوشی های ثبت‌شده در دیتابیس آنتوتو به نمایشگرهای ۳.۵ تا ۴.۹ اینچی تجهیز شده‌اند.

گزارش AnTuTu

در رابطه با وضوح تصویر، ۱۰۸۰×۱۹۲۰ یا فول اچ دی با سهم ۵۴.۷۳ درصد بیشترین محبوبیت را در میان کاربران دارد. پس از آن، نمایشگرهای +FHD یا ۱۰۸۰×۲۱۶۰ با سهم ۲۲.۱۲ درصد در جایگاه دوم قرار دارند که این موضوع افزایش محبوبیت محصولاتی با صفحه نمایش کشیده را نشان می‌دهد. این روزها حتی موبایل‌های QHD با سهم ۷.۰۰ درصد هم محبوبیت بالاتری نسبت به HD دارند.

مطابق با گزارش AnTuTu ، اغلب موبایل های کاربران چینی به ۴ گیگابایت رم تجهیز شده و پس از آن، تلفن های هوشمند ۶ گیگابایتی با سهم ۳۳.۰۰ درصد بیشترین سهم را دارند. محصولات مجهز به ۸ گیگابایت رم حالا محبوب‌تر از قبل هستند و ۴.۴۴ از موبایل ها را به خود اختصاص می‌دهند، در حالی که محصولات مجهز به ۲ گیگابایت رم تنها ۵.۹۸ درصد سهم داشته و اختلاف چندانی با محدوده پرچمداران ندارند.

در نهایت، حافظه‌های ۶۴ گیگابایتی با ۵۴.۵ درصد و حافظه‌های ۳۲ گیگابایتی با سهم ۱۸.۶۹ درصد، بیشترین محبوبیت را در میان کاربران دارند. به علاوه، گزارش AnTuTu از افزایش محبوبیت حافظه‌های ۱۲۸ گیگابایتی با سهم ۱۷.۴۱ درصد در میان کاربران چینی خبر دارد.

گزارش AnTuTu

اندروید نوقا، محبوب‌ترین سیستم عامل مطابق با گزارش AnTuTu

به نظر می‌رسد سیستم عامل اندروید نوقا بیشترین محبوبیت را در میان کاربران امروزی داشته و سه نسخه مختلف ۷.۱.۱، ۷.۰.۰ و ۷.۱.۲ به ترتیب ۳۱.۲۱ درصد، ۲۳.۶۷ درصد و ۵.۵۳ درصد سهم دارند.

در سوی دیگر، اندروید ۸.۰ اوریو که به سرعت در حال باز کردن جای خود در میان گوشی های هوشمند است، ۱۵.۴۶ درصد سهم داشته و انتظار می‌رود با معرفی محصولات بیشتر طی روزهای آینده، این میزان بیشتر از قبل نیز شود.

جالب است بدانید که اندروید ۶.۰.۱ مارشملو، ۹.۲۰ درصد سهم دارد در حالی که ۱۴.۹۳ درصد از گوشی ها به نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید همچون کیت کت، جلی بین، لالی پاپ و موارد دیگر تجهیز شده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. گوشی های هوشمند واقعا نیازه چون زندگی هوشمند شده و بدون این چیزا نمیشه زندگی کرد

  2. صد در صد تمام صفحه خاطر خواه بیشتر داره