اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

فهرستی از اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده است

اکتشافات مرموز مریخ لیستی از یافته‌های عجیب و اسرارآمیزی است که طرفداران تئوری‌های توطئه با بررسی دقیق داده‌های جمع‌آوری‌شده از سیاره سرخ تهیه کرده و آن را به موجودات فضایی ارتباط داده‌اند.

بسیاری از دانشمندان معتقدند که اگر در منظومه شمسی شکلی از حیات وجود داشته باشد، بیشترین شانس برای پیدا کردن آن به سیاره چهارم منظومه،‌ یعنی مریخ مربوط است؛ جرمی آسمانی در همسایگی زمین که سوژه حجم زیادی از فیلم‌های علمی تخیلی بوده و شرایطی نسبتا مناسب برای اقامت بشر و میزبانی از زندگی، به شکلی زمینی،‌ دارد.

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

تا به امروز نشانه‌ای از وجود حیات بر روی مریخ کشف نشده، اما جالب است بدانیم که باورهای ما در مورد این سیاره به نسبت 1.5 ده پیش، به میزان شگفت‌انگیزی فرق کرده است؛‌ به عنوان مثال دانشمندان تا قبل از ارسال فضاپیماها و کاوشگرهای مختلف سازمان فضایی ناسا (NASA) به مریخ نمی‌دانستند که در گذشته‌های دور در این جرم آسمانی مقادیر قابل‌توجهی آب وجود داشته و اتمسفر آن هم به سیاره ما شبیه بوده است.

با این تفاسیر، چقدر دور از ذهن به نظر می‌رسد که تصور کنیم، در همان گذشته‌های دور شکلی از حیات و یا حتی موجودات فضایی پیشرفته و هوشمند بر روی مریخ زندگی می‌کرده‌اند و قبل از قهر مادر طبیعت و نامساعد شدن شرایط سیاره میزبانشان، پیشرفت‌های عملی و تکنولوژیکی چشم‌گیری داشته و تمدن تمام‌عیاری را برای خود ساخته بوده‌اند؟

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

تصویری طنزآمیز از وضعیت کاوش فضاپیماهای ناسا بر روی مریخ

این سوالی نیست که تنها در ذهن ما کاربران عادی شکل‌ گرفته باشد و دانشمندانی هم هستند که به چنین نظریه‌ای باور داشته و حتی ادعا می‌کنند که آژانس‌هایی مانند ناسا اطلاعات حیاتی در مورد گذشته و حال مریخ و پتانسیل آن برای پرورش حیات را مخفی کرده‌اند!

به عنوان مثال پژوهشگری به نام بری دیگرگوریو (Barry DiGregorio) از دانشگاه باکینگهام بریتانیا با سند قرار دادن عکس‌های کاوشگر کنجکاوی ناسا که هم‌اکنون بر روی سطح مریخ قرار دارد، ادعا کرده است که سازمان فضایی ایالات متحده در مورد وجود حیات بر روی سیاره سرخ دروغ می‌گوید و پیش از دیگرگوریو، دانشمند دیگری به نام جان برندنبرگ (John Brandenburg) گفته بود که شواهدی از سکونت فرازمینیان هوشمند در میلیون‌ها سال قبل، بر روی این سیاره کشف شده است.

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

مطرح شدن این ادعاها از سوی دو محقق، در زمان‌های مختلف باعث جنجالی شدن بحث پیرامون حیات بر روی مریخ شده بود و این بحث‌ها در درجه بعد خوراک خبری خوبی را برای طرفداران نظریه حضور موجودات فضایی در کیهان و دیدار آن‌ها از سیاره ما فراهم کرد؛‌ نظریه‌پردازانی هستند که معتقدند در روی سطح و زیر سنگ‌ها و شن‌های مریخ تجهیزات پیشرفته فرازمینی وجود دارد و هیچ‌یک از کاوشگران ناسا یا توانایی دیدن این تجهیزات را نداشته‌اند و یا کارشناسان هدایتگر فضاپیماها با وجود مشاهده مدارک، ترجیح داده‌اند که در مورد قضیه سکوت کنند!

به لطف تعداد بی‌شماری از تصاویر مختلفی که از سطح سیاره سرخ و در طول دهه‌ها تهیه شده، این تئوری پردازان از گذشته حجم زیادی از داده‌های مختلف را در اختیار داشته‌اند تا مریخ را با چشمان تیزبین خود به دقت کاوش کرده و کوچک‌ترین نشانه‌ای از پدیده‌های غیرعادی بر روی سیاره را به جنجالی تمام‌عیار تبدیل کنند.

تصاویر و مواردی هم که در ادامه آماده کرده‌ایم جزو این اکتشافات مرموز مریخ هستند که از سال‌های پیش توجه زیادی را به خود جلب کرده و در صورت صحت داشتن، بسیاری از باورهای ما در رابطه با تنها بودن نوع بشر در کیهان و یا زنده بودن موجودات در کهکشان‌های فوق‌العاده دور را زیر سوال می‌برند.

از اشکال عجیبی که شبیه به مجسمه هستند گرفته تا اشیا، ساختمان‌ها و حتی حیوانات مختلف، لیست اکتشافات مرموز مریخ شامل مواردی جالب‌توجه است که مرور آن‌ به هیچ وجه خالی از لطف نبوده و زیر سوال بردن مدارک آن هم چندان ساده نیست:

اکتشافات مرموز مریخ

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

موسسه تحقیقات مریخی سایدونیا (Cydonia) مدت‌هاست که تصاویری جنجالی را از بناهای غیرطبیعی مختلف کشف‌شده بر روی سطح سیاره سرخ منتشر می‌کند که عکس بالا هم یکی از این موارد اکتشافات عجیب مریخ است؛ اینطور که به نظر می‌رسد، در لابه‌لای داده‌های تصویری تهیه‌شده از سیاره همسایه ما یک هرم عجیب و نسبتا بزرگ قابل رویت است!

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

برخی شکارچیان موجودات فضایی و اشیا ناشناس پرنده یا همان یوفو (UFO) معتقدند که در گوشه گوشه سیاره مریخ مجسمه‌های باستانی عظیمی وجود دارد که در حال فرسوده شدند هستند؛ آنچه در بالا می‌بینیم هم یکی از مدارک موجود برای استدلال‌های این افراد بوده که به نظر شبیه به سر یک مجسمه‌ی از خاک بیرون زده است! آیا آنچه که می‌بینیم می‌تواند واقعی باشد و یا خطای دید و مغز فعال و خلاق ما در این مورد به خصوص هم مانند موارد مشابه، الگویی آشنا را در تصویر دیده است؟!

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

در یکی از ماموریت‌های کاوش فضاپیماهای ناسا بر روی سیاره سرخ، ثبت این عکس توجه نظریه‌پردازان علاقه‌مند به موجودات فضایی را جلب کرد و اینطور که گفته شده، قسمت مشخص‌شده شبیه به صلیب معروف عنخ (Ankh Cross) از دوران مصر باستان است؛ به نظر می‌رسد که این مورد از لیست اکتشافات مرموز مریخ بیش از حد چاشنی پارانویا داشته باشد!

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

شاید شناخته‌شده‌ترین مورد از کشفیات اسرارآمیز ثبت‌شده از سیاره چهارم منظومه شمسی، صورت مریخی باشد؛ همانطور که از عکس پیداست، به نظر می‌رسد که مجسمه دیگری از سطح سیاره بیرون زده است، اما بسیاری می‌گویند که این مورد هم چیزی جز خطای دید نیست. اولین بار در سال 1976 بود که عکس صورت مریخی به زمین مخابره شد.

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

کاوشگر کنجکاوی ناسا این تصویر را به ثبت رسانده که با نگاهی دقیق، شبیه به موجودی فرازمینی بر روی سطح یکی از صخره‌های مریخ است!

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

چهار کوه آتش‌فشانی المپوس، آسیا، طاووس و آسکرائیوس به گونه‌ای بر روی سطح مریخ قرار گرفته‌اند که از دور، یک مثل تقریبا بی‌نقص را تشکیل می‌دهند؛ بسیاری می‌گویند که این ویژگی‌های زمین شناسی به صورت طبیعی به وجود نیامده‌اند!

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

آن جه که در بالا می‌بینیم تصویر یک هرم مریخی دیگر بوده که توسط کاوشگری از فضاپیماهای سازمان ناسا به ثبت رسیده است.

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

شاید تاکنون اسم بنای مشهور استون هنج در بریتانیا را شنیده باشید، اما کمتر پیش می‌آید که کسی در مورد ورژن مریخی استون هنج چیزی بداند؛ عکس بالا به نام مریخ هنج معروف شده است!

اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود فرازمینی ها متقاعد کرده‌اند!

مورد آخر از فهرست اکتشافات مرموز مریخ بسیار عجیب‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنیم؛ جالب است بدانیم که در کشور ژاپن مقبره‌ای مربوط به دوره تاریخی کوفون (Kofun) وجود دارد که نسخه مریخی آن توسط شکارچیان فرازمینی ها کشف ‌شده است؛‌ آیا این مورد هم می‌تواند خطای دید و یا پدیده‌ای طبیعی باشد؟!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

25 دیدگاه

 1. مریخ و عطارد در گذشته تمدن شکوفایی داشتن.اونا هم قیامت داشتند و سیارشون دگرگون شد. و بعدش خداوند زمین را آفرید

 2. بنظر من هیچکدام ازآثار پیداشده در زمین مربوط به فرازمینی ها نیست بلکه اسکلت ها و مومیایی ها و نقوش مربوط به موجوداتی بوده که قبل از انسان در این کره خاکی زندگی میگردند واکنون منقرض شده‌اند و هیچ یوفویی از خارج جو واردزمین نمیشه .هرچه هست در این سیاره موجودیت داره و البته انسان و غیر انسان، ما اشرف مخلوقات جهان هستیم. و البته سیارات دیگری مشابه زمین وجود داره ولی ساکنین آنها هنوز بفکر کهکشان گشایی نیفتاده اند و شایدهمانند ما از خود اختیار ندارند! الله اعلم

 3. مطلب جالب و آموزنده و البته سرگرم کننده بود خسته نباشین

 4. یاد فیلم پرومتیوس افتادم

 5. س- علّت “قهر مادر طبیعت و نامساعد شدن شرایط سیاره” چیست؟

 6. ماکه از زیر زمین ها وتونل های مریخی که خبر نداری احتمالا حیات تو درون مریخ ادامه پیدا میکنه

 7. من فکر میکنم یه گونه هوشمند تر از ما در کهکشان راه شیری وجود داره که خیلی وقته دورادور نظاره گر ما هستن و بارها تو مواقع حساس به انسانها کمک کردند. و منتظرن یروزی ما به حدی از پیشرفت برسیم که باهامون ارتباط برقرار کنن.

  • میشه اینطوری فکر کرد که ناسا اینو میدونه ولی اطلاعاتی ازین تمدن نداره هنوز و مثلا نمیدونه الان ساکن کجای عالم هستن قطعا چنین تمدنی از چشم ما پوشیده هست چون تلکنولوژیمون شاید ده ها هزار سال ازونا قدیمی تره.شاید ساکن فواصل بین کهکشانی باشن. یه چیزی که احتمال وجود چنینی تمدنیو برای من قویتر میکنه وجود موجودی برتر از انسان در اساطیر و ادیان هست.و اینکه مکان این موجودات در آسمانهاست و در مواقعی به زمین نازل میشدن.

 8. حالا گشتن دنبال یه زمین دیگعه برای زندگیه یا برای ارتباط با فرا زمینی ها؟؟؟

 9. اون تصویر طنز خیلی جالب بود

 10. این عکس اخریه چی ب.ود؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

 11. فرازمینی ها صد در صد وجود دارن و این اشتباه ماست که تا کنون سندی پیدا نکردیم

 12. بدون شک حیات توی مریخ وجود داره حتی در حد میکروب

 13. بعضیاشون واقعا بحث برانگیزن