هواوی پی 20 و پی 20 پرو

کاهش فروش گوشی های هوشمند چینی در ربع اول ۲۰۱۸

بر اساس گزارش‌ها از وضعیت بازار موبایل در سال ۲۰۱۸ تا امروز، فروش گوشی های هوشمند چینی با کاهش مواجه شده است. می‌توان میزان فروش گوشی های چینی را از چندین نظر بررسی کرد، اما در هر صورت باز هم کاهش مشاهده می‌شود.

اگرچه با توجه به افزایش تعداد گوشی‌سازان چینی و همچنین افزایش محبوبیت شرکت‌های گوشی‌ساز شناخته شده کنونی، انتظار می‌رود میزان فروش گوشی های هوشمند چینی سال به سال افزایش پیدا کند، اما بازار در سال ۲۰۱۸ برای این شرکت‌ها به خوبی سال‌های گذشته پیش نرفته است.

فروش گوشی های هوشمند چینی

بر اساس گزارش تجزیه و تحلیل عملیات بازار تلفن همراه چین در مارس (اسفند – فروردین) سال ۲۰۱۸ که توسط موسسه اطلاعات و ارتباطات چین منتشر شده است، میزان صادرات گوشی های چینی در مارس سال جاری برابر ۲۸.۰۸۳ میلیون دستگاه بوده که در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، با ۲۸.۶ درصد کاهش مواجه شده است. در ربع اول ۲۰۱۸ میزان فروش گوشی های هوشمند چینی برابر ۸۱.۸۷ میلیون دستگاه بوده که باز هم در مقایسه با بازه زمانی یکسان در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۲۷ درصد کاهش داشته است.

فروش گوشی های هوشمند چینی

فروش گوشی های هوشمند چینی

کاهش فروش گوشی های هوشمند چینی

در ماه مارس، ۶۸ دستگاه جدید عرضه شد که از این میان ۶۷ مورد اندروید بود. مجددا با مقایسه روال عرضه گوشی های جدید با وضعیت سال گذشته به ۳۷ درصد کاهش پی‌ می‌بریم. با در نظر گرفتن کل ربع اول، تعداد دستگاه‌های جدید ارائه شده به ۱۵۸ دستگاه متشکل از ۱۵۲ گوشی اندرویدی می‌رسد که کاهشی ۱۵.۱ درصدی در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ داشته است.

فروش گوشی های هوشمند چینی

می‌توان میزان فروش گوشی های هوشمند چینی را به نحوی دیگر نیز بررسی کرد. در سه ماهه نخست سال جاری تعداد دستگاه‌های عرضه شده دارای پشتیبانی از شبکه ۴G برابر ۸۱.۹۶ میلیون دستگاه بوده که نشان از کاهش ۲۷.۱ درصدی دارد. در این مدت ۱۵۶ گوشی جدید دارای پشتیبانی از نسل چهارم شبکه موبایل عرضه شد که از ۱۷.۵ درصد کاهش خبر می‌دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

  1. چه عجب امید وار شدم

  2. احتمالا مردم ایران کم تاثیر نبودن توی این جریان

  3. دیر یا زود روزی میرسه که چینی ها بازار رو به طور کامل دستشون میگیرن