7 گجت و ایده برای سلامتی


نمایشگاه CES 2012 با حضور بیش از 150 هزار بازدید کننده به پایان رسید. در بخشی از این نمایشگاه بازدیدکنندگان می توانستند مجموعه عظیمی از گجتهای مرتبط با سلامت را هم در میان دست آوردهای روز شرکتها ببینند. اگر شما هم به سلامت خود می اندیشید و دوست دارید از جدید ترین تکنولوژی های روز برای تندرستی و کنترل سلامت خود استفاده کنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید با معرفی گلچینی از گجتهای مرتبط با سلامتی در نمایشگاه CES امسال.

بازوبند بادی مدیا Bodymedia Armband


 

این بازوبند دارای 4 سنسور است که می توانند در هر دقیقه 5000 داده را ثبت کنند و چیزهایی مثل پاسخ پوستی گالوانیک (معیاری برای اندازه گیری استرس)، کالریهایی که می سوزانید و میزان فعالیت شما در طول خواب را اندازه بگیرد. این گجت کوچک با قیمت 149 دلار در دسترس است و ظاهرا توانسته نظر برخی مربیان معروف تندرستی را هم به خود جلب کند.

مچ بند Basis Band


 

این مچ بند تمام کارهای گجت قبلی را انجام می دهد بعلاوه اینکه ضربان قلب را هم اندازه می گیرد. مزیت دیگر آن شکل آن است که به صورت مچ بند طراحی شده و باعث می شود که استفاده از آن راحت باشد، علاوه بر آن توجه باتریهای خوبی برای آن تعبیه شده و مصرف باطری هم بهینه شده تا بتوانید به راحتی آن را به مدت یک هفته مداوم بدون نیاز به شارژ استفاده کنید. این گجت با قیمت 199 دلار در چند ماه آینده در بازارهای جهانی در دسترس خواهد بود.

ZEO


 

این ابزار برای اندازه گیری میزان فعالیت مغز شما در طول خواب طراحی شده و الگوی خواب شما را به خوبی نشان می دهد. بنابراین بهتر از دیگر گجت های مشابه است که معمولا الگوی خواب را بر اساس میزان حرکت اندامها ارزیابی می کنند. قیمت نسل جدید این ابزار که بصورت یک پیشانی بند پوشیده میشود 149 دلار است که حدود 50 دلار نسبت به نسل قبلی خود ارزانتر شده است.

Withings


 

سرویس ابری شرکت ویتینگس یکی از نوآوری های دیگر این نمایشگاه بود. این سرویس نه تنها اطلاعات ابزار های مختلف پایش سلامت این شرکت را جمع آوری می کند، بلکه سخاوتمندانه اطلاعات سلامت شما را که مربوط به اپلیکیشنها و ابزارهای شرکتهای دیگر است، دریافت و بر روی سرورهای ابری خود ذخیره واز آن برای ارزیابی وضع تندرستی شما استفاده می کند.

Careverge


 

یکی دیگر از زیرساختهایی که به جمع آوری اطلاعات تندرستی شما می پردازند. اما فرق آن با سرویس ابری ویتینگز در قابلیتهای اجتماعی آن است. شما نه تنها می توانید تمام اطلاعات مربوط به سلامتی خود را از دستگاه های مختلف در این سرویس ذخیره کنید بلکه می توانید آنها را با افراد دیگر که دغدغه های مشابهی با شما دارند، به اشتراک بگذارید. رابط کاربری آن نیز سرگرم کننده و جذاب است.

Fitbit Aria


ترازوی هوشمند با وای فای که می تواند از طریق اپلیکیشن خود اطلاعات مربوط به وزن و درصد چربی و شاخص توده بدنی شما را بر روی یک سازوکار آنلاین بفرستد تا بتوانید همیشه اندازه های بدن خود را در دسترس داشته باشید. شما همچنین می توانید وزن هدف خود را برای آن تعریف کنید یا فعالیتها و تغذیه خود را ثبت کنید و متناسب با تلاش و نتیجه ای که می گیرید مدال بگیرید! امکانات اجتماعی آن نیز به شما اجازه می دهد با افراد مشابه خودتان در تماس باشید.

خودروهای پزشکیار

شرکت خودروسازی فورد به فکر افتاده تا خودروها را ابزارهای سیار پایش سلامت تبدیل کند. در نمایشگاه امسال این شرکت اعلام کرد که به همراه مایکروسافت، Healthrageous و BlueMetal مشغول کار بر روی اتومبیل هایی است که به تمام معنا سلامتی شما را زیر نظر می گیرند. علائم حیاتی شما را می سنجند، وضع فعالیت قلب شما را چک میکنند، سطح قند خون را چک می کنند و این اطلاعات را به مراکز درمانی و پزشک تان می فرستند. علاوه بر آن این خودروها از تمام دستورات صوتی صاحبان خود نیز اطاعت می کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*