با ویژگی های مسنجر جدید گوگل ، بابل بیشتر آشنا شوید

 حتما Babble (یا Babel) را به خاطر دارید. این روزها خبرها در مورد سرویس چت و گفتگوی فراگیر گوگل که انتظار می رود به زودی عرضه شود، بیشتر و بیشتر شده و مثلا امروز به طور مشخص، جزئیات جدیدی در مورد ویژگی های اپلیکیشن آن به گوش رسیده.

به نظر می رسد در گام اول معرفی، بابل شامل کارکردهای Google Voice نباشد بلکه تنها سرویس های Google Talk ،Google+ Messenger و Hangouts را یکپارچه خواهد کرد. ولی گویا سرانجام پشتیبانی از Google Voice هم به آن اضافه خواهد شد.

همان طور که پیش تر شنیدیم، نقشه این است که بابل یک برنامه فراگیر برای همه سیستم عامل های موجود باشد و نسخه های آن تحت وب، اندروید و iOS عرضه شود. گفته شده که مثل اپلیکیشن های Maps و +Google که گوگل برای iOS درست کرده، یک اپلیکیشن درجه یک دیگر برای پلتفرم رقیب در راه خواهد بود.

اما بقیه خبرها تقریبا مشابه چیزی است که پیش تر هم خوانده بودیم. یک یادداشت منتسب به گوگل فهرستی از این موارد را در خود دارد:

  1. یک رابط کاربری کاملاً جدید: ما یک رابط کاربری جدید طراحی کرده ایم که در تمام سیستم عامل ها نصب خواهد شد و امکان گفتگو را فراهم می کند.

  2. همیشه به روز: با داشتن فقط یک ستون گفتگو و تجربه ای واحد در موبایل و دسکتاپ، همه چیز همیشه به روز خواهد بود. می توانید نسخه های کروم، اندروید و iOS را نصب کنید.

  3. برنامه دسکتاپ: بازی موش و گربه در بین تب های مرورگر را پایان می دهیم. با اپلیکیشن جدید کروم، گفتگوهای شما خارج از مرورگر ادامه می یابد.

  4. گفتگوهای تیمی برقرار کنید و به این وسیله تیم خودتان را هماهنگ نگه دارید: هر زمان هم که گفتگوی رو در رو لازم شد با یک تپ، یک Hangout  شروع کنید.

  5. فقط یک بار آگاه سازی دریافت کنید: با دریافت آگاه سازی ها بر روی دو تلفن، تبلت، لپ تاپ و دسکتاپ خودتان، هر موقع آن را از طریق یکی از دستگاه ها باز و مشاهده کنید، خواهید دید که روی سایر دستگاه ها محو خواهد شد. اگر هم همزمان دارید از کامپیوتر و تلفن استفاده می کنید، ما به طور هوشمندانه ای فقط روی یکی از آنها به شما آگاه سازی ارائه می کنیم. جادو!

  6. پیام هایی فراتر از متن خالی: به گفتگوی خود یک عکس اضافه کنید یا از بین بیش از ۸۰۰ صورتک، برخی را برای همکارانتان ارسال کنید.

  7. نوستالژی: با مرور رو به عقب در گفتگوهای on-the-record روی هر دستگاهی می توانید چت های قدیمی را مرور کنید.

  8. راه های بیشتری برای حرف زدن: برای اولین بار داریم یک تجربه درجه یک بر روی iOS رقم می زنیم. می توانید اولین نسخه را بر روی آیفون و آیپاد تاچ خودتان تست کنید.

هنوز صحبتی از زمان عرضه این برنامه به میان نیامده ولی با این همه شایعه و مشخصات ادعایی، نباید چندان دور باشد. می شود حدس زد که اگر بابل بخشی از اندروید ۵ (پای لیمو ترش) باشد، قبل از کنفرانس توسعه دهندگان گوگل (۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت) رونمایی نخواهد شد ولی شاید هم چند پلتفرمی بودن آن، باعث شود زودتر ردپای اش را ببینیم.

فعلا اسکرین شات بالا را که به نظر می رسد اصل جنس باشد داشته باشید تا ببینیم بعداً چه خبرهایی از راه خواهد رسید.


منبع : droid-life

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*