صفحه نمایش FullView یا کم حاشیه چه مزایایی دارد و بهترین گزینه کدام است؟ | گجت نیوز
آخرین مطالب
0
امروز
صفحه نمایش FullView

صفحه نمایش FullView یا کم حاشیه چه مزایایی دارد و بهترین گزینه کدام است؟

صفحه نمایش های کم حاشیه یا فول ویو به گرایشی مهم در حوزه گوشی های هوشمند تبدیل شده‌اند. اما صفحه نمایش FullView چه مزایایی دارد و بهترین گزینه از نظر عملکرد کلی کدام است؟

صفحه نمایش کم حاشیه یا FullView با نسبت جدید ابعاد تصاویر، به گرایشی مهم و جدی در حوزه گوشی های هوشمند تبدیل شده است. گوشی های هوشمند بهره‌مند از این نوع صفحه نمایش‌ها به سرعت در حال پدیدار شدن در بازار هستند و تقریبا تمامی شرکت‌های مطرح، عرضه این محصولات را آغاز کرده‌اند. با وجود این، با توجه به تعابیر مختلف واژه «صفحه نمایش FullView» در میان شرکت‌های حاضر در بازار تولید گوشی، طراحی‌ها ممکن است از یک گوشی به گوشی دیگر، متفاوت باشند. با این تفاسیر، صفحه نمایش های FullView چه مزایایی دارند و بهترین گزینه از نظر عملکرد کلی کدام است؟

موفقیت در جزئیات نهفته است. ارزش یک گوشی هوشمند، معمولا در رعایت دقت، آن هم با جزئیات کامل در فرایند ساخت، نهفته است. بنابراین، محصولی که توجه کافی به طراحی و ساخت آن نشده باشد به ندرت دارای کیفیت خوبی خواهد بود. طراحی یک گوشی هوشمند بر پایه صفحه نمایش FullView، به طور کلی نیازمندی‌های سطح بالایی دارد. با تمرکز روی جزئیات خاص، کاربران می‌توانند مشخص کنند که کدام گوشی‌ هوشمند با صفحه نمایش FullView بهترین گزینه برای آن‌ها خواهد بود.

به عنوان مثال، ابعاد ناچ یا همان بریدگی حاشیه بالای صفحه نمایش، فاکتوری حیاتی برای یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش FullView به حساب می‌آید. اگرچه کاهش ابعاد ناچ یا حذف آن به طور کامل، در میان گرایش‌های برتر فعلی بازار است اما این راهکار می‌تواند چالش‌های طراحی سختی را به همراه داشته باشد. دلیل این امر آن است که طراحی ناچ به تمامی ابعاد و جنبه‌های گوشی هوشمند مربوط است. هواوی بر چالش‌های صنعتی بی‌شماری فائق آمده تا به یک ناچ باریک برسد و به طور ویژه، گوشی هواوی نوا 3 ای (HUAWEI Nova 3e) از ناچی بهره می‌برد که با دقت بسیار بالایی طراحی شده است.

صفحه نمایش FullView

به منظور افزایش مساحت صفحه نمایش و به دست آوردن نسبت صفحه نمایش به بدنه‌ای متناسب با طراحی گرد گوشه‌ها، HUAWEI Nova 3e از گوشه‌های گرد در هر چهار سمت فضای صفحه نمایش و همچنین در اطراف لبه‌های ناچ بهره‌مند شده است. یکی از چالش‌های منتج شده، چگونگی حذف ناچ در پیکسل‌های واقع در گوشه‌های گرد صفحه نمایش بوده و همیشه آرایه پیکسل‌ها در گوشه‌ها سعی در ساختار تیز و مستطیلی شکل کردن کل صفحه نمایش دارند. در نتیجه، اگر پیکسل‌ها در گوشه‌های صفحه نمایش به صورت انحنادار سازمان‌دهی شده باشند، گوشه‌های گرد، ناچی آشکار و پیشرفته در صفحه نمایش را در لبه‌های خود خواهند داشت.

به منظور بهبود زیبایی بصری ناچ و افزایش کیفیت کلی صفحه نمایش در بخش خمیدگی لبه‌‌ها، هواوی راهکار فنی جدیدی را برای پوشش فیلم (Film Mask) طراحی کرده که در واقع نور با عبور از این پوشش‌ها، ساختار مورد نیاز صفحه نمایش را بر روی لایه‌های زیرین حساس به نور، در هنگام تولید برد‌های صفحه نمایش ایجاد می‌کند. در فرایند ایجاد لایه‌های پوشش فیلم رنگی، گوشه‌های گرد سمت ناچ، برای دست‌یابی به طیفی نسبتا پیوسته از تاریک به روشن، با تنظیم میزان انتقال واحدهای نمایشگر مطابق با نواحی گوشه‎‌ای و کناری آن، پردازش شده‌اند. به زبان ساده، این امر به یک حس ملایمت بصری در قسمت انحنای صفحه نمایش در بخش ناچ که در غیر این صورت زاویه‌دار می‌شد، کمک کرده است تا در نتیجه این فرایند، افکتی نرم و پیوسته در گوشه‌های گرد صفحه نمایش شاهد باشیم.

مطابقت سیستم عامل با طراحی صفحه نمایش FullView

جدا از جزئیات، لازم است تا ببینیم آیا سیستم عامل یک گوشی با جدیدترین طراحی صفحه نمایش FullView مطابقت دارد یا نه؟! در واقع بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده همچنان باید سیستم عامل خود را با این طراحی مطابقت دهند زیرا این شرکت‌ها، فقط اولین گوشی های هوشمند خود را با صفحه نمایش FullView عرضه کرده و سازگاری سیستم‌عامل را رها کرده‌اند. بنابراین طیف زیادی از این گوشی های هوشمند در بحث مطابقت و سازگاری سیستم عامل با طراحی، مشکل دارند. از این سو، به منظور سازگاری هرچه بهتر سیستم عامل با HUAWEI Nova 3e، هواوی رابط کاربری EMUI 8.0 را از پایه و با تمرکز روی تخصص سخت‌افزاری خود برای دست‌یابی به عملکرد سطح بالا و بهینه، توسعه داده است. در نتیجه این امر، این گوشی هوشمند حتی تجربه بهتری را در بخش اپلیکیشن‌ها ارائه می دهد. با اضافه شدن جزئیات مختلف طراحی به این ترکیب نرم افزاری، این محصول به گوشی هوشمندی متمایز و برجسته با بهره‌مندی از صفحه نمایش FullView تبدیل شده است.

هواوی نوا 3 ای

با توجه به افزایش تعداد گوشی های هوشمند مجهز به صفحه نمایش FullView یا کم حاشیه در بازار، کاربران باید با دقت، گزینه‌های خود را در هنگام انتخاب بهترین محصول از میان آن‌ها، سبک و سنگین کنند. ارزیابی جزئیات طراحی یک گوشی هوشمند و سیستم عامل آن می‌تواند به آن‌ها در تصمیم‌گیری کمک کند. در نظر داشته باشید که گوشی های هوشمند، نقشی که روز به روز بر اهمیت آن افزوده می‌شود در زندگی روزمره کاربران ایفا کرده و یک گوشی هوشمند فوق‌العاده با صفحه نمایش FullView به بهترین شکل ممکن نیازهای کاربران را برآورده خواهد کرد.

۳ دیدگاه

  1. واقعا گوشی خیلی خفنیه نوا 3

    (0)
  2. بهترین گزینه ساموسنگه

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*