فیس آی دی

فیس آی دی در تشخیص چهره برادران ایرانی ناکام ماند + ویدیو

فیس آی دی یا همان سیستم باز کردن قفل گوشی با تشخیص چهره کاربر در گوشی آیفون ایکس (iPhone X)، خیلی هم دقیق نیست. در ادامه، ویدیویی را مشاهده می‌کنید که در آن Face ID نمی‌تواند تفاوت چهره دو برادر ایرانی را تشخیص دهد.

گوشی آیفون ایکس (iphone X) با یک قابلیت جدید برای باز کردن قفل گوشی همراه شد که این قابلیت اکنون در برخی گوشی‌های دیگر نیز دیده می‌شود. قابلیت فیس آی دی (Face ID)، قفل گوشی اپل شما را با تشخیص چهره باز می‌کند. اپل در زمان معرفی فیس آی دی در پرچمدار نسل جدید خود تبلیغ زیادی برای آن کرد و قرار بود Face ID یک سیستم امن‌تر و شخصی‌تر نسبت به تاچ آی دی باشد.

از همان ابتدای معرفی فیس آی دی در مراسم رونمایی آیفون ایکس، گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد دقت و قابلیت اطمینان این سیستم زده شد و بسیاری از کارشناسان در صدد بررسی مشکلات آن برآمدند. در آن زمان گفته شد که آیفون ۱۰ ممکن است در تشخیص تمایز چهره افراد دوقلو دچار مشکل شود، اما به تازگی مشخص شده که این گوشی حتی در تشخیص چهره برادران غیر دو قلو نیز با مشکل مواجه می‌شود.

در ادامه این مطلب، ویدیویی را مشاهده می‌کنید که شهروز چورکچی آن را برای گجت نیوز فرستاده است. در این ویدیو می‌بینید که آیفون ۱۰ نمی‌تواند تفاوت بین چهره برادران ایرانی که اتفاقا دو قلو هم نیستند را تشخیص دهد.

ویدیوی ضعف فیس آی دی در تشخیص برادران ایرانی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

  1. عجب سوتی بزرگی داد ایفون

  2. کلا ایرانی ها همیشه یه استسنا ئن

  3. کمپانی بنجل ساز سیب گندیده