اچ ام دی گلوبال

اچ ام دی گلوبال بودجه نوکیا را ۱۰۰ میلیون دلار افزایش داد

کمپانی اچ ام دی گلوبال (HDM Global) روز گذشته اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون دلار به بودجه‌ی برند نوکیا اضافه کرده است تا نوآوری در این شرکت با سرعت بیشتری از گذشته پیگیری شود. این می‌تواند خبر خوبی برای طرفداران گوشی های هوشمند نوکیا باشد.

اچ ام دی گلوبال در معامله‌ای با نوکیا، موفق به کسب مجوز استفاده از نام این برند فنلاندی بر روی گوشی هایش شد و حالا پس از گذشت مدتی از فعالیت آن‌ها شاهد موفقیت‌های چشمگیر این برند هستین. به طور مثال روز گذشته در فروش آنلاین گوشی تازه معرفی شده‌ی نوکیا ایکس ۶ (Nokia X6)، تمامی موجودی تنها در کمتر از ۱۰ ثانیه به اتمام رسید!

نام تجاری نوکیا در حال تبدیل شدن دوباره به یکی از نام‌های مهم بازار است؛ آن‌ها ۴.۴ میلیون گوشی هوشمند در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ به فروش رسانده‌اند تا هم اکنون از آن‌ها به عنوان رقیبی جدی برای وان پلاس، اچ تی سی، گوگل، سونی و لنوو یاد کنیم. در سال ۲۰۱۱ مدیرعامل نوکیا، استفان الوپ اندروید را به جای ویندوز فون برگزید. این تصمیمی بود که وی هرگز از گرفتن آن پشیمان نشد.

اما در سال ۲۰۱۳ نوکیا خبر از فروش بخش تجارت موبایلی خود به مایکروسافت در معامله‌ای ۷.۲ میلیون دلاری داد. این معامله شامل یک بند عدم رقابت بود که مانع استفاده از نام تجاری نوکیا در یک گوشی هوشمند دیگر تا سال ۲۰۱۶ می‌شد. اما در ماه مه ۲۰۱۶ اچ ام دی گلوبال موفق به خریداری این برند شد تا دوران تولد دوباره‌ی نوکیا آغاز شود.

یک ضرب المثل قدیمی است که می‌گوید «پول برای شما پول می‌آورد». اچ ام دی گلوبال با تکیه بر این حرف امروز خبر از افزایش ۱۰۰ میلیون دلاری بودجه‌ی برند نوکیا برای رشد هرچه بیشتر نوآوری در این شرکت داد. سال گذشته ۷۰ میلیون نسخه از گوشی های برند نوکیا به فروش رسید که درآم ۲.۱ میلیارد دلاری را به همراه داشت. نوکیا در سال ۲۰۱۷ برترین نام تجاری شناخته شد و در بازار گوشی های هوشمند نیز در رتبه‌ی یازدهم قرار گرفت. اچ ام دی گلوبال می‌گوید که در سال جاری قصد دارد کانال‌های فروش محصولات این برند در بازارهای خاص را دو برابر کند، در حالی که دامنه‌ی فروش گوشی های نوکیا را نیز گسترش خواهد داد. این امریست که هزینه بردار خواهد بود، اما سودآوری را نیز چند برابر می‌کند.

از میان سرمایه گذاران جدید می‌تواند به فاکس کان و FIH Mobile اشاره کرد که گوشی های نوکیا را تولید می‌کنند. دیگر سرمایه گذار جدید، شرکت DMJ Asia است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. با این کارش یه شروع دوباره به نوکیا داده

  2. نوکیا برند خوبیه و خداییش بیشتر از ال جی گوشی میفروشه