باغ های مینیاتوری کی-تورا

باغ های مینیاتوری سیار، حاصل خلاقیت طراحان ژاپنی!

چنانچه شما هم علاقه‌مند به باغبانی هستید اما تصویر می‌کنید که فضای مناسب برای این کار در اختیار ندارید، تماشای این باغ های مینیاتوری را که روی کامیون‌های حمل بار احداث شده‌اند، به شما توصیه می‌کنیم؛ چه بسا تصاویر زیر برایتان الهام‌بخش باشند.

امروزه هنر باغبانی در حال تبدیل شدن به یک فعالیت لاکچری نزد نسل‌های جوان‌تر است. روز به روز خانواده‌های بیشتری برای سکونت به آپارتمان‌ها نقل مکان می‌کنند و داشتن قطعه‌ای زمین قابل کشت برای این دسته از افراد، به آرزویی دست نیافتنی بدل شده است. اما طراحان فضای سبز در ژاپن با اضافه کردن چاشنی خلاقیت به کار خود، ثابت کردند که با احداث باغ های مینیاتوری در بستری غیر متداول، می‌توان این آروزی محال را تحقق بخشید.

رقابت باغبانی کی-تورا (kei-tora) هر ساله توسط فدراسیون طراحان فضای سبز ژاپن برگزار می‌شود و شرکت کنندگان در آن، تصویر متفاوتی از باغبانی را به نمایش می‌گذارند. در این کشور استفاده از کامیون‌های کی (Kei) عموما در صنعت ساخت و ساز متداول است؛ اما مستعدترین طراحان فضای سبز در این رویداد سالیانه، از سراسر کشور گرد هم جمع می‌شوند و با احداث باغ های مینیاتوری در قسمت حمل بار این کامیون‌های کوچک، چشم‌نوازترین فضای سبز سیار را برای جلب نظر مخاطبان و داوران رقابت، خلق می‌کنند.

دست شرکت کنندگان در این رقابت کاملا باز گذاشته شده است و آن‌ها می‌توانند از اِلمان‌های باغبانی سنتی ژاپن گرفته تا تکنیک‌های مدرن و از انواع نورپردازی گرفته تا آبنماها را برای تبدیل کردن وسیله نقلیه خود به یک اثر هنری، مورد استفاده قرار دهند. در ادامه می‌توانید حاصل کار این طراحان خلاق را در قالب آلبوم تصویری زیر، مشاهده کنید و لذت ببرید.

تصاویری از باغ های مینیاتوری کی-تورا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

10 دیدگاه

 1. همه چی داره مینیاتوری میشه آدم حس میکنه الف ها واقعیت دارن نکنه واقعا هستن

 2. بعد ما داریم جنگل های شمالئو نابود میکنیم

 3. به به چقدر خلاقانه و دوستدار محیط زیستن
  ایران بود در ازاش کرایه میگرفتن که چرا باغچه سیار داری
  شایدم پول بازدیدشو میگرفتن

 4. واقعا دمشون گرم اینقدر به محیط زیست اهمیت میدن

 5. این ژاپنی ها چه کار هایی میکنن

 6. چه ایده ی مسخره ای خب که چی بشه
  هزینه ای که داره برا بنزین این ماشین صرف میشه رو میشه داد برای یه گلخونه کوچیک