چرا گوگل از اجرای پروژه اندروید سیلور منصرف شد ؟!

برنامه اندروید سیلور که مأموریت خود را یکپارچه سازی اتمسفر اندروید در اسمارت فون شرکت‌ها گذاشته بود، حالا با لجاجت شرکای گوگل کنار گذاشته شده و ظاهرا نکسوس کماکان به عمر خود ادامه می‌دهد.

اندروید سیلور از برنامه‌هایی بود که به عنوان جایگزین خط نکسوس و به عنوان برنامه جدیدی برای تولید اسمارت فون های بالارده بازار با اندروید خالص در اینترنت شایعه شده بود.

در حالی که غول دنیای جستجو، گوگل هیچ‌گاه این برنامه را تأیید نکرد، گزارش‌ها همگی بر تأیید آن و تمایل این شرکت برای کنار گذاشتن برنامه‌ نکسوس و دستگاه‌های گوگل پلی ادیشن و جایگزینی اندروید سیلور اصرار داشتند. شایعات به حدی بالا گرفت که حتی گمانه‌زنی‌هایی برای کنار گذاشتن نکسوس 6 تازه معرفی‌شده نیز شنیده شد.

گوگل نزدیک به مراسم Google I/O این برنامه را کنار گذاشت و در حاشیه مراسم اصلی نیز یکی از مسئولان تأیید کرد که گوگل تمایلی به کنار گذاشتن برنامه نکسوس ندارد. امروز وبسایت معتبر Recode مطلع شده که گوگل مذاکراتی جدی برای راضی کردن شرکت‌های بزرگ تولیدکننده اسمارت فون برای اجرای اندروید سیلور داشته، اما در این راه موفق نبوده است.

گوگل قصد داشت با استفاده از این برنامه از “چند پارگی” و تعداد بسیار رابط‌های کاربری سیستم عامل متن باز خود جلوگیری کند، ولی همان‌طور که از ابتدای انتشار این شایعه‌ها نیز تحلیل شد، شرکت‌ها با نظر گوگل موافقت نکرده‌اند.

نائب رییس بخش مهندسی گوگل اخیرا در مصاحبه ای از اظهارنظر در مورد برنامه اندروید سیلور سرباز زده و تنها به آینده دار بودن برنامه نکسوس اشاره داشته. جالب است که مدتی قبل خبر رسید گوگل شرایط سخت‌تری را برای استفاده از سیستم عامل اندروید در اسمارت فون ها وضع کرده و قصد دارد از این طریق سرویس‌هایش را بیش از گذشته در اسمارت فون ها گسترش دهد.

گوگل شاید در اجرای برنامه اندروید سیلور موفق نبوده باشد، اما بدون شک از تلاش خود برای نفوذ گسترده تر اکوسیستم اش دست بر نخواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*